haftada kaç kez ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rdofb tarafından 2 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rdofb

rdofb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    2 aydır spor yapıyorum son 1 aydır hocam bölgesele geçirdi boyum 1.80 kilom 80 sizce haftada 3 kez ağırlık çalışıp(göğüs arka kol bacak şeklinde) direk günlerde cardio yapsam bi sakıncası olur mu ?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2015 ---
    sizce optimumun whey protein tozu ürününde başlamamda sakınca var mı ?

2. iron beauty

iron beauty Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba,haftada 3 gün çalışmak sana yetecektir ancak programında gördüğüm kadarıyla sırt ve biceps çalışmıyorsun.Özellikle sırt büyük kas grubu ihmal etmemelisin.Haftada bir iki cardiyonun da yararı olacaktır elbet.Ancak şu an için protein tozu kullanmana gerek yok önce beslenmeni oturtmalısın.İlerleyen aylarda kendi beslenmeni ve antrenman sistemini oluşturduğun zaman protein tozu,bcaa,glutamine vb. takviyeleri kullanabilirsin.Şu an için paranı boşa harcamana gerek yok.

3. rdofb

rdofb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    sırt ve biceps var tabi ama benim hocam 3e böldü ben haftanın 6 günüde tekrarlıyodum vücudum alarm vermeye başladı farkına vardım

4. iron beauty

iron beauty Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Haftada 6 gün çalıştığın içindir o alarm.2 aylık bir sporcu için haftada 6 bence fazla.Tabi bu kadar spora da uygun beslenemiyorsundur bu yüzden o alarmı hissediyorsundur tahminen.Ama protein tozundan da mucizeler bekleme beslenme olmadan hiç bir işe yaramıyor.Her neyse bunlar benim görüşüm amacım sadece yardımcı olmaktı.Başarılar

5. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    haftada 3 fullbody 1 gün hafif kardio karın calısabilirsin ve temiz beslenirsen hem yağ yakar hem de kasların hipertrofiye uğrar. forumda fullbody hakkında bilgiler mevcut.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , günlerde cardio yapman yararlı olur.Neden yararlı olur ? Senin vücut yağ oranını her cardio antremanında biraz aşağı çeker buda kas kütlenin görünümüne katkı sağlar.Ama bilassa şöyle yapabilicekseniz büyük yararı dokunur , antreman harici sabah veya akşam size kalmış 45 dakikalık cardio programı veya 1 saatlik bir cardio programı.
    Whey protein , eğer ki şuan 1-2 aylık kullandığınız sabit bir beslenme programınız varsa bunu istikrarlı devam ettirdiyseniz , whey eklenmeli.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2015 ---
    Ayrıca 3. ay girişinde 2 şer bölgelik haftada 4 veya 5 günlük ağırlık gireceğin bir programla ilerlemen daha doğru olucaktır. 2gün çalışma 1 gün off sistemiyle bi hafta 5 bi hafta 4 de gidilebilir , tabi ki antrenörün programını yazıcaktır.Ama günde 3 bölge koymasına izin verme bu sefer 2 bölge olmasını rica et.Ve günde 3 bölge olan programınıda haftada 6 gün uygulama dostum :( o doğru olan değil uyarılmaları artırmak istiyorsan biraz daha ağır girmeye çalış zaten daha ilk 2 ayın hareket formlarını öğren 3. ayındada dediğim gibi 2 bölgelik programlar gelince biraz yüklenirsin.

7. rdofb

rdofb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bu ayın sonunda programım değişicek hocam sen şunu diyosun dimi bir antrenmanda örneğin sadece pazu ve göğüs ikinci antrenmanda arka kol ve omuz gibi

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    evet çift bölge yani

Sayfayı Paylaş