Haftada Kaç Gün Agirlik Çalisiyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Desperado tarafından 4 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Haftada kac gun agirlik calisiyorsunuz?

1. 2 gün

55,0%
  2. 1 gün

0,4%
  3. 4 gün

15,7%
  4. 3 gün

13,3%
  5. 5 gün

9,2%
  6. 6 gün

5,2%
  7. 7 gün

1,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 71 üye.
  1. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada kaç gün body çalışıyorsunuz?

2. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben 2 gün gidip birgün dinleniyorum.yada 1gün gidip birgün dinleniyorum daha mantıklısı varmı arkadaslar

3. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Art arda iki gün gidip farklı kas bölglerini çalıştırmamızın bi zararı olur mu yaw?

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hayır. Ama 1.gün bicepsini çok zorlarsan 2.gün sırt hareketlerinde performans düşebilir. Ben 2/1/2/2 şeklinde çalışıyorum, haftada 4 gün.

5. johnnyr5

johnnyr5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    haftada 4 gün farklı adele çalışıyorum (göğüs/kol/omuz/sırt)

6. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

valla ben evde çalışıyorum daha tam bi sistem oturtamadım bench press sehpası alıcam..ama ben de 4 gün yapmayı düşünüyorum..antreman sonrasındaki gün off.
    pazartesi-çarşamba-cuma-cumartesi(cardio ya da koşu olabilir)..

7. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

anladığım kadarıyla her antreman günü farklı bi adale demişsin..gerçekten işe yarıyo mu?ben de denemiştim ama pek bi yararını görmedim.., sanırım adale gruplarını fazla dinlendirmeden yani demek istediim mesela kol antremanını haftada bir kere yapıyosun ve hafta boyunca bi daha çalıştırmıyosun.sence bu fazla bi ara değil mi?yani haftada sadece bi gruba yüklenmektense her antreman günü hepsine yer verip kasların canlılığını sağlamak bana daha sağlıklı gibi geliyo.
    ama tabi ki herkesin metabolizması farklı bu bende iyi sonuç vermedi ama sende verebilir..

8. johnnyr5

johnnyr5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    Re: ?

2 aydır bu programı uyguluyorum ve gerçekten yararını gördüm, hem bütün antrenman süresince o adeleye odaklanıp bütün hareketleri yapabiliyorum hem antrenman daha kısa sürüyo hem de adeleye dinlenmesi için gerekli zamanı verebiliyorum.ama haklısın sitede olsun çevremde olsun senin bahsettiğin programa göre çalışanlar çok, ve ben de program değiştirdiğimde(sanırım 2-3 haftaya kadar) günde 2 adeleye geçicem adaptasyon muhabbeti yüzünden.. hangisi iyi hangisi kötü bilmiyorum ama bünyeme ve kafama yatan programı 2-3 ay yapıyorum sonra değiştiriyorum..sen bu hergüne farklı adele programını ne kadar süre uyguladın onkirk?

9. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

VALLA BEN de 1-1,5 ay uyguladım hiç sonuç almadım değil ama antreman günlerinde mesela sadece göğüs girdiim gün çok etkili oluyo yani ağrıyı sonuna kadar hissediyodum ama bir hafta boyunca hiç çalışmadıım için gelişmeyi çok zor görüyodum yani bence 1 günde iki adaleyi çalıştırmak (bir kas grubunu haftada 2 kez çalıstırmak)şu yönden iyi olabilir ağırlığı daha sık ve az oranda yükseltebilirsin..bir günde tek kas grubunu çalıştırdıında ise ağırlıkları arttırman daha fazla zaman alabilir..ve de kilo olarak da fazla olur k bu da önerilmez(sakatlık ihtimali)..mesela bench press de tek kas grubunu çalıştırdıın gün 50 bastın diyelim.sonraki hafta kaç basıyosun..50 mi 55 mi 60 mı?5er kilo arttırmak pek tercih edilen bişey değildir(kendini çok ii hissettiğin ve iyi beslendiin bi gün hariç :) )ağırlığı 2şer 3er kilo arttırdıını düşünelim bu da göğüs e haftada sdece 1 kez girdiin için zaman demektir.....
    bir de göğüse haftada 2 kez girdiğini düşün..ağırlıı 2şer 3er kilo bile arttırsan haftada 2 kez girdiin için sonuç daha keskin olucaktır..elbette kası dinlendirmek gerekir ama haftada 6 gün dinlendirmek de biraz fazla gibi..bu benim kendi düşüncem yukarıda da yazdıım gibi herkesin vücudu farklı zaten senin antreman programını da bilmiyorum biliyosun bazen 1 hareketle 2 hatta 3 kas grubu birden çalışabiliyo.yani belki de sen günde 1 kas grubunu değil de 2 ya da 3 kas grubunu çalıştırıyosun..
    dediim gibi bu benim düşüncem bende pek sonuç vermedi ama sende ya da bi başkasında verebilir..benim gittiim salonda günde tek kas grubunu çalıstıran da vardı 2 ya da 3.. herkes farklı tabi..
    sen sonuç alıyosan bırakma bence sonuna kadar git tabi zamanı gelince de dğiştirirsin..
    ii çalışmalar...

10. johnnyr5

johnnyr5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    istanbul
    günde tek adele attığım için çalışmalar arasında bi gün dinlenmiyorum..p.tesi göğüs salı kol çarşamba omuz perşembe sırtsa bidahaki göğüs günü cuma oluyo yani 6 değil 3 gün dinlenme vermiş oluyorum adeleye bu da bence adeleyi dinlendirmek için uygun bi aralık,ha diceksin hiç ara vermeden hergün salona gitmek yorucu olmuyo mu evet baya yoruluyorum(aslında üşenmek bu) ama kasların gelişimi açısından kötü bi tarafı olduğunu zannetmiyorum çünkü önceki gün çalıştığım adeleyi o gün çalışmıyorum belki sekonder olarak çalışıyo ama bunun bi zararını görmedim..bench te de ağırlık arttırmaktan ziyade altına girdiğim kiloları düzgün ve gerilimi gerçekten hissederek kaldırmaya dikkat ediyorum..50 kg den 70 e kadar çalışıyorum şu anda. 5 ay önce 20 kg la başladım 70 e çıkana kadar ağırlıkları hangi hafta nekadar kaldırdığıma dikkat etmedim o yüzden haftada ne kadar ağırlık arttırılır ya da tek adele girince mi daha iyi ağırlık arttıtılır bunu bilemiyorum, arttırabileceğimi hissedince arttırıyorum.ama tekrar söyliyim bu program hakkında kesin konuşmak istemem ben de sonuçta 2 aydır bu programla çalışıyorum.. bakalım yakında günde 2 adeleye geçince görücez farkı.

11. metushaley

metushaley Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben haftada 3 gün çalışıyorum. Bir Bölgeyide haftada bir kere çalıştırıyorum şu şekilde.

Sali : Bacak ve Omuz
    Perşembe : Göğüs ve Biceps
    Cumartesi : Sırt ve Triceps

Her idman mide çalışıyorum ama öyle çok fazla yüklenerek değil zamanim olmadiği icin. Eğer 4 gün yapacak firsatim olsa şu şekilde yapardim .

1. Gün - Göğüs ve Biceps
    2. Gün - Bacak ve Mide
    3. Gün - Off
    4. Gün - Kanat ve Triceps
    5. Gün - Omuz ve Mide

Yani yine bir bölgeyi haftada bir kere çalışırdım. Bu şekilde olduğunda büyük bölgeleri 4 hareket va daha fazla set seklinde yapabiliyorsunuz küçük bölgeleride biceps gibi 3 hareket yapabiliyorsunuz . Bir bölgeyi haftada 2 kez caliştirmayi denediginizde şu şekilde oluyor 4 gün geldiginizi düşünelim.

1. Gün - Omuz - Kanat - Triceps - Mide
    2. Gün - Göğüs - Bacak - Biceps
    3. Gün - Off
    5. Gün - Omuz - Kanat - Triceps - Mide
    6. Gün - Göğüs - Bacak - Biceps

bu şekilde olailbir. ama bu seferde bir bölgeye cok fazla hareket uygulayamayiz . yada cok uzun bir idman yapmak zorundayiz ki cok istnen bir durum degildir. Belkide ben yaniliyorum belkide bu şekilde bir çalışma daha yararlidir. Tecrubeli arkadaslarin tavsiyeleri bekliyoruz. Herkese iyi çalışmalar....

12. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bne dört gün gidiyorum.
    1.gün gögüs
    2.gün bacak
    3.gün sırt-triceps
    4.gün omuz- biceps

13. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Benim haftada maksimum üç.

14. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    haftada 5 gün
    testesteronu azdırmak, gh artırmak için sıkı bir kombine öneriniz var mı?
    Mesela Leg Press+
    butterfly
    maksat vücudu zorlamak ve yormak.

15. Optimus_Prime

Optimus_Prime Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    Ankara
    haftada 6 gün çalışıyorum çünki amaç kütle ve kuvvet zararını görüyomum tabikide hayır çünki geri kalan zamanda herşeyi yapabiliyorum zaten bir süre sonra buna alışıyorsunuz idmandan sonra koltuğa devrilip kalmıyorsunuz kesinlikle öneririm.. iyi idmanlar

16. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    4 günn...Her gün farklı bölge.

17. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün ara versek bir sorun olur mu?

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    olmaz..ben cumartesi, pazar 2 gün ara veriyorum..

19. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bende, pazartesi-çarşamba-cuma gidiyorum.

20. mightybull

mightybull Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pazar günleri haric calisiyorum.

Sayfayı Paylaş