Haftada kaç gün çalışmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gregos166 tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gregos166

Gregos166 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yerde açmış olabilirim özüridilerim
    Benim konu hakkında iyi bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum var ben sürekli aktif olmasamda 1 yıldır Aralıklarla antreman yapan biriyidim
    Fakat şimdi bu işi düzgünce yapmak istedim ve yaklaşık 3 haftadır diyet programımla antremanımı yapıyorum
    Hergün tek tek bölgesel çalışıyorum (omuz bacak hariç onlar aynı gün)+10dk kardiyo sizce bu programı haftanın kaç güni yapmalıyım 2 gün yapıp 1 gün dinlenmelimiyim
    Şuan bir protein tozu kullanmıyorum fakat protein ağırlıklı besleniyorum
    Sabah:3 yumurta 1 sarısı 3 kaşık yulaf ezmesi (Light süt İle)
    Öğle:200gr haşlanmış tavuk 1 tane haşlanmış patates ve bir dilim ekmek
    Akşam:200gr haşlanmış tavuk 1 tane Light ton balığı 3 kaşık yulaf ezmesi(Light süt ile)
    Boy:191
    Kilo:86
    Yağ oranı: %14
    Kilo vermeden kas hacmi yapıp yağ yakmak istiyorum sizce bu antreman ve bu beslenme.ile sonuç alabilirmiyim
    Şimdiden teşekkür.

2. mahiröztürk

mahiröztürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öyle profesyonel değilim ama beslenme ilgili yaptığım araştırmalardan şunu anladım ki, diyeti bozmamak için ara öğünleri sıkılaştır dostum. Mesela bende sen gibi ilk başta 3 öğün yiyip diyet yapıyordum öyle anlar geliyordu ki diyeti bozdugum oluyordu açlıktan. Bu yüzden ara öğünlere küçük, az kalorili ama iyi enerji veren şeyler koydum. Mesela badem, kahve, fıstık ezmesi gibi. Bunlar çok küçük şeyler ama gerçekten fark ediyor ve diyeti iyi tutuyor. Birde spor öncesi de yulaf ezmesi kullanıyorum. Kendim araştırmalarım ile yulaf ezmesini şöyle yapıyorum.

200 ml lakotsuz denge süt.
    1 adet muz
    göz kararınca yulaf ezmesi
    ve tatlandırmak için tarçın.

böyle yapınca gerçekten sabah olsa da veya spor öncesi saatim gelse de yulaf ezmesi yesem diye can atıyorum. :D
    diyetteyken ekmeği tamamen kes bence. ben bir oturuşta 8-9 dilim ekmek yiyen adamdım ve şuan hiç yemiyorum. onun dışında bende öğlen ve akşam olarak 250 gr tavuk göğüsü yiyorum. günde 500 gr tavuk göğüsü yemiş oluyorum.

3. Gregos166

Gregos166 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Peki idmanım nasıl iyi mi hergün bölgesel ve 2günde.bir.dinlenme

4. mahiröztürk

mahiröztürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ağırlık antremanı hakkında pek bir bilgi sahibi değilim onun için forum da örnek programlar var onları dene istersen. tek bildiğim şey göğüs ile kol aynı gün çalışılırsa daha iyi diye okumuştum öyle yapıyorum ben de.

kardio idmanın az bence. gerçi nasıl bir fiziksel görüntün var bilmiyorum ama eğer göbeğin ve göbeğinin yanında yağlar varsa onlardan kurtulmak istiyorsan kardioyu yükselt. benim şuan önceliğim kas değil göbek ve yan yağlardan kurtulmak oldugu için günde en az 30 dakika en fazla 60 dakika kardio yapıyorum. ortalama 45 diyelim işte :D onun dışında genel olarak basit ağırlık yapıyorum, yani makineler de falan çalışıyorum oda öyle harbiden hard core usül girmiyorum yapmak istediğim şey kilo verirken kas kaybını minimum seviye de tutmak. hedefim şubat ayına kadar kilomu istediğim seviyeye çekip ağırlığa yüklenmek.

birde sana son önerim var: youtube'da sağlam fitnesscılar var, hepsinden faydalan. çok şey bilmen gerekiyor bu spor için öyle düşünüyorum.

Önerdiğim kişiler: savaş cebeci, kenzo karagöz. ikisi de birbirine çok zıtlar ama ikisinden de faydalanmak gerek bence

5. Zeytinburnu

Zeytinburnu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Baslangic icin 4 gun iyidir. 1 Gun calisma 1 gun off olabilir .

Sayfayı Paylaş