Haftada 4 gün full body fazla olur mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pablosqy tarafından 17 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. pablosqy

pablosqy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Genelde 3 gün öneriliyor ama vakit sıkıntım olmadığı için 4 güne çıkartabilirim.

Bir artısı veya eksisi olur mu bu durumun.

Programım bu şekilde:

Ekli Dosyalar:

alpaslanözden bunu beğendi.
  2. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenmen iyiyse bi eksisi olmucaktır. Vücudunu dinlemelisin, eğer yorgun hissediyosan antrenman yapacak halin yoksa çıkartma. 4 , 3 den her zaman büyüktür :)

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Artısından çok eksisi olur. Kasları haftada 4 kere çalıştırmak pek mantıklı gelmedi. Dinlenme günlerini düzgün ayarlayamayacaksın, kaslar ve vücut tam olarak kendine gelmeden tekrar strese sokacaksın vs. Fullbody nin 3 gün tavsiye edilmesinin teme bir mantığı ve sebebi var. Yeni element bulmaya çokta gerek yok.

4. Sami Yıldız

Sami Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam yaklaşık 8 aydır spor yapıyorum full body yapmak istiyorum spor salonuna geliyorum sıradan gidiyorum programım yok senin programı kullanmak istiyorum. 18 gasindagim 80 kiloyum 183 boyum var full body antrenman yapmak istiyorum bana uyar mı acaba

5. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Program bence “eh işte”.

Daha efektif olmasını öneririm. Mesela Pazartesi günü sırf compound egzersizler ile 5-8 tekrar aralığında 4-5 set çalışabilirsin.

Leg Press 4x5-6
    Cable Row 4x6-8
    Ağırlıklı Barfiks ya da Lat Pulldown 4x5-6
    Bench Press 4x6-8
    Military Press 4x6-8
    Crunch 4x8
    Gibi.

Çarşamba ve Cuma günü set sayısını 3’e, tekrarları 10 ve üzerine çıkarabilirsin. Bir compound bir izole egzersiz girersin bir bölge için. Biceps Triceps veya arka omuz gibi küçük kas gruplarına bu günlerde yönelebilirsin.

Sıralamada biraz sıkıntı var gibi. 2 tane biceps hareketi yerine 1’er set daha fazla row ve chin up yapsan daha kazançlı çıkarsın.

Son düzenleme: 10 Nisan 2019
  6. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bu nasıl bir program , kim yazdı bunu ?

7. pablosqy

pablosqy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Spor salonundaki hocanın verdiği hazır program.

8. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Şahsen 1 Saat araştırma yapan bir adam bile daha iyi program yazabilir diye düşünüyorum.

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle 1 saatte yazılacak kadar basit değil o iş bakınız konu sahibine verilen program :) O yüzden yıllardır kullanılan, faydası ortada olan programlara yönelmekte fayda var.

10. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    1 Saatte kaliteli program zaten yazılmaz. Ama yine de bundan iyi olur demek istedim. Nasıl bir mantıkla kolu Sırtın önüne koymuşsa bu antrenör. Galiba sırt çalışırken kolunda çalıştığını unutmuş ya da tam tersi sanmış :) Katılmadığım nokta halihazırda kullanılan programları uygulamak. Her bireyin vücudu kendine özel olduğu için Herkesin araştırmalar yaparak ve deneyimlerini gözlemleyerek kendine özel programlar yapması gerektiğini düşünüyorum.

11. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Kol sırt muhabbeti biraz da tercih meselesi. Ayrıca decline bench gördüm spor geçmişiniz ne kadar ?

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kişi kendine özel program yazabilecek kadar frekans, çalışma hacmi, yoğunluk, hareket mekanikleri vs gibi konuları okuyor yada bunlara hakim? Hazırda olan programlar farklı kişiler tarafından denenip ayarlanmış sistemler. 1000 kişi verim alıp 1 kişi almadıysa bu istisnadır. O yüzden birbirinden farklı yaklaşımlar ve öneriler var.

13. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bu işi bu kadar kafaya taktıkça insanı psikolojik olarak yorduğunu fark ediyorum.

Bunu bunu yapacağım diyip karar vermek ve o yolda sabırla ilerlemek en doğrusu.

Bence de örneğin klasik bir antrenman programı bul karar ver ve uygulamaya başla. Bak bakalım 3-4 ay sonra durum nedir. Ona göre değiştir ya da devam et.

En önemlisi bence ne istiyorsun? Önce bunu bilmen gerek. Ben fit ve sağlıklı bir adam olayım, hem kondisyonum taş gibi olsun hem giydiğim yakışsın diyen biri ile kanka ben kapı gibi olmak istiyorum 45 cm kolum olsun vs diyen bir adamın ne antrenmanı ne beslenmesi ne de hayat tarzı aynı olamaz.

Spor sizin mesleğiniz mi hobiniz mi? Veya bir aktör müsünüz bedeniniz doğrudan mesleğinizi etkiliyor mu? Vesaire vesaire...

Hugh Jackman, The Rock gibi milyon dolarlık insanlar olmadığımız için ne onların imkanlarına ne onların doktorlarına, antrenörlerine, ne onların beslenme vs olanaklarına ne de ilaçlarına sahip olabiliriz. Çoğu IFBB pro bile bu adamların imkanlarına sahip olamıyor.

O yüzden gerçekçi ve sağlıklı hedefler belirleyip bu işi ömür boyu yapabilecek bir düzen kurmak en mantıklısı olacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2019 ---
    Örneğin Makinist filminin başrolündeki aktör o film için 5-6 ay boyunca günde sadece biraz balık biraz tavuk ve biraz da elma yiyerek 50 kiloya düşüyor 80 kilodan. Tüm kasları eriyor neredeyse vs.

Ve hoop 1.5 yıl sonra taş gibi bir fizikle 90 kilo olarak Batman’i canlandırıyor.

M. Phelps 16.000 kalori tüketip 3 antrenman yapıyor tek bir gün içerisinde.

Spartacüs’ün baş rolü o roldeki fiziğine sadece 3 ayda ulaşıyor.

Şimdi ne demek istiyorum. Bu elemanlar bu işlerden milyon dolarlar kazanmasalar hayatta bu işlere girmezler, deli mi bu adamlar?

Amacınız bence fit ve sağlıklı olmak olsun. Gerisi zamanla gelecektir.

Son düzenleme: 12 Nisan 2019
    Hekatonkheir bunu beğendi.
  14. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman ben o 1 kişiyim :) Klasik antremanları 6 ay kadar uyguladım ilk başladığım andan itibaren. Forumdaki sistemler olsun başka yerlerdeki antreman programları olsun vs beni bir gram bile geliştirmedi. Bende kolları sıvadım ve araştırmaya koyuldum. 6 Ay falan oldu antreman programlarımı kendim yazıyorum ve Eski halime oranla Küre girmiş gibiyim desem yeridir. Program yazabilmek için aylarca bilgi edinmek amacıyla araştırma yaptım ki bu da yetmedi , Birçok egzersizin vücudum üzerindeki etkisini gözlemlemem gerekti ki bu sporda tecrübenin ne kadar önemli olduğunu görmüş oldum. Çok çetrefilli bir süreç fakat gerçekten salona "Biraz kol biraz göğüs" mantığından ziyade kaliteli hedefleri olan bir insan bu zahmete katlanmalı. başka insanlard durum nedir bilmiyorum ama Ortalıkta dolanan popüler programlar çevremdeki insanları geliştirirken bende koca bir 0 idi. Kişi maximum verim istiyorsa her zaman araştırıp , deneyimleyip kendi programlarını yazmalı bir yerden sonra. Görüşüm bu yönde

mma- bunu beğendi.
  15. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Deneme/yanılma en iyi yöntem gerçekten. Bilimsel doğrular zamanla değişebiliyor. Bilim kendini sürekli yeniler
    Eğer ben barfiks çektiğimde gelişiyorsam bilim bana gelişemezsin diyorsa ben çekmeye devam ederim.
    Ha şu da bir gerçek bilim ve tecrübe çoğu zaman kesişiyor
    Fakat istisnai durumlarda olabiliyor. Böyle durumlarda ben tecrübeme bakarak hareket ediyorum.
    Eğer bu işi uzun vade yapıyorsanız zaten sürekli deneme ve arayış içerisinde olursunuz
    Gün gelir dambılla gün gelir kabloyla yaparsınız hareketi
    Gün gelir protein az alırsınız gün gelir cok fazla alırsınız.
    Bu aylar hatta yillar sürer ama bi noktaya geldiğinizde artik kendi doğrularınızı yaratmış olursunuz.
    Neyin yaradığını neyin yaramadığını görür ona göre beslenmenizi antrenmanınızı vs. Ayarlarsınız
    Farkındalıkla oluşan bir tecrübe gerçekten önemli

16. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    programına haftada 2 kere 1*10 deadlift eklemelisin. programda göremedim. vücut direncini arttıracaktır. 20 yaşında haftada 4 antreman yapılabilir ama sonuçta düz koşu yapmıyorsunuz. kas yırtıyorsunuz. ve o mikro hasarların iyileşmesi gerek. 3 yapın dinlenik ve zinde yapın. ilerde bıkmayın derim ben.

17. Hekatonkheir

Hekatonkheir Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    nerede bir yazınızı görsem, büyük bir memnuniyetle her kelimesine dikkat ederek okuyorum. bize yön verdiğiniz ve tecrübelerinizi aktardığınız için size minnettarım :)

DamienDuff bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş