Haftada 2 mi 1 mi klasik sorusu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Core tarafından 13 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sizce hacim için hangisi daha verimli? Haftada 1 kere bir kas grubunu çalıştırmak mı yoksa 2 kere girmek mi? Bu hafta 2 kere gireyim dedim. Mesele wide grip biceps curlsde pazartesi son sette 10kg 10kg takarken, bugün 7.5 7.5 ile ikinci seti bile zor çıkardım, ilk hareket olmasına rağmen. Bu iyi bir şey değil di mi? Ben haftada 1 kere girmeye devam edeyim en iyisi?

2. MountainBiker

MountainBiker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis, Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    forumu biraz daha karıştırın daha önce de tartışılmıştı bu konu :)
    Bu kişiden kişiye değişmekle beraber forumda bilgili ve tecrübeli abilerimiz, genelde haftada 1 olarak cevaplıyorlar ;)

3. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Haftada 2 defa çalıştırmanın büyüme hormonu artırdığını okumuştum.
    1.grup sadece üst vücudunu haftada 1 defa çalıştırıyordu.
    2.grup aynı programı ikiye bölerek haftada 2 defa hem bacak hem üst çalışıyordu ve gelişimi daha fazla tetiklediğini iddaa ettiler
    Ben kollarımı ve bacaklarımı haftada 2 defa çalıştırıp diğer bölgeleri 1 defa çalıştırıyorum çünkü bacaklar büyüme hormonunu çok fazla etkiliyor ve kollarım biraz zayıf.
    Sende zayıf olan bölgeni ve bacaklarını 2 defa çalıştır bu kesin olarak açıklanmadı ama denemenin zararı olmaz.

4. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    bunun cevabını senden başka kimse bilemez kişiden kişiye genetikten genetiğe beslenmeden beslenmeye değişir...

1 ay haftada 2 dene 1 ay haftada 1 .. ya da 2 şer ay , daha sonra hangisinin senin için iyi olacağına karar verebilirsin

Sayfayı Paylaş