Haftada 2 gün farklı biceps antremanları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kemolina tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kemolina

kemolina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben haftada 2gün biceps çalışmayı düşünüyorum.İlk program normal biceps programı iken 2.program bicepste zirve çıkarmaya yönelik olacak.Sizce doğru mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Haftada iki kere çalışabilirsin, önemli olan volumu ayarlayabilmek. her çalışmada kası bitirene kadar çalışırsan haftada iki kere çalışmanın zararı olur. ama sadece kası büyümesi için uyarıp iki kere çalışırsan haftada bir kere çalışmaya göre daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

3. kemolina

kemolina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aranel cevabın için çok teşekkür ederim fakat benim bahsetmek istediğim bir noktada bir gün bicepsin uzun kısmını çalıştırırken diğer gün ise kısa kısmından bassediyorum

4. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Gereksiz olur dediğin şekilde . Çünkü kısa - uzun baş diye tabir ettiğin kısımlar küçük kas grupları ardı ardına o kadar haraket iyi gelmeyecektir .

5. kemolina

kemolina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim sağ ol fakat ardı ardına değilde pazartesi
    barbell curl
    dumbell curl
    preacher curl
    hammer curl
    yaptıktan sonra atıyorum perşembe veya cuma günü
    barbell curl dar
    incline dumbbell curl
    double bicep cable curl
    Yapsam yani en az 48 saatlik bir süre sonrasından bassediyorum şimdiden çok teşekkür ederim iyi geceler

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İşte aranelin bahsettiği tam olarak da böyle çalışmaman sanırım. Bu çok yoğun bir program, gereğinden fazla yorar kası. Haftada 2 defa barbell curl yapsan daha iyi. Yanına en fazla bir tane daha ek hareket eklenebilir ama sırt çalışrken de zaten biceps çalışacağı için gerek olacağını sanmıyorum.

Ha, kolun kaç santimetre bilmiyorum ama 40 civarında değilse uzun baş veya kısa baş hakkında endişelenmene gerek yok. Önce üzerinde çalışabileceğin bir kütle edinmen lazım. Zayıf bir kolda uzun baş veya kısa baş geri kalmaz. Yok o civardaysa iş değişir o zaman.

7. kemolina

kemolina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısınız yaklaşık olarak 1.5 senedir vg yapıyorum
    Kol ölçüm ise soğuk 40-40.5 boy 1.74 kolum çok uzunda değil onunda avantajı var galiba:)Konya'da öğrenciyim danışacağım sağlam bir antrenörümüz yok onlarda bizim gibi öğrenci :) çok sağ olun cevaplarınız için.

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Evet mesela bu program iki kere uygulanabilecek bir program degil. set ve tekrar sayılarını bilmiyorum ama yinede fazla görünüyor. doxux'un dediği gibi sırt antrenmanın sağlam geçiyorsa biceps zaten büyümek için yeterince uyarılıyor.

İki gün için şöyle birşey olabilir, bende hemen hemen aynı şekilde çalışıyorum. Sırt antrenmanından sonra biceps çalışıyorum.
    1. gün
    2 set 6-10 tekrar barbell curl
    1 set 6-10 tekrar hammer curl
    2. gün
    2 set 6-10 tekrar close grip ez bar curl yada 2 set 6-10 tekrar incline dumbbell curl
    1 set 6-10 tekrar rope hammer curl

Bu şekilde fazlasıyla yetiyor.
    "Exercise to stimulate, not to annihilate"

kemolina bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş