Hacimlenmek ve irileşmek için ne yapmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jell tarafından 25 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jell

Jell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar foruma bu soruyu sorabilmek için kayıt oldum ve kategorilerden de en uygununun burası olduğuna karar verdim. Lafı çok uzatmayayım benim şöyle bi sıkıntım var boy 1.74 ve kilom 62. Ufak tefek yapılı bi insanım, aileden genetik maalesef ve ben bunu değiştirmek istiyorum boy olarak artık uzamayacak bi yaştayım fakat en azından kilomu boyuma denkleştirmek orantılı bi vücut ortaya koymak istiyorum ve aslında tam olarak istediğim şey çok kaslı biri olmak da değil. Örneğin benim bileklerim çok incedir gerçekten en basitinden bu sorunu çözmek istiyorum vücuduma yayılmış bir şekilde hacimlenmek istiyorum sadece kolum, bacağım, göbeğim kilo almasın ama genele yayılmış bir şekilde düzgün kilo alayım.

Kilo alma konusu benim için pek kolay değil özellikle şu dönemlerde hayatın zorlaşması/pahalılaşması vs vs gibi etkenler eklenince hem maddi hem manevi şekilde zorlanıyorum. Bu zamana kadar belirli aralıklarla spor yaptım doğru düzgün kas yapabildiğim hiç olmadı nedenini de anlayamadım açıkçası. Şimdi de evde kendi çapımda vücut ağırlığıyla yapılabilecek hareketleri yapmaya çalışıyorum 1 gün çalış 1 gün dinlen şeklinde fakat istediğim vücuda bir türlü ulaşamıyorum bu amaç için yapmam gerekenler nedir?

2. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut geliştirmenin 3 temel kuralı vardır bunların en önemlisi Beslenmedir. Beslenme olmadan hiçbir şekilde 1 gram bile kas yapamazsın. Bileğinin inceliği vücut şekli ve kemik yapın ile ilgilidir bende de aynı problem var ama eğer beslenmene dikkat ederek kas inşaat edemediğini düşünüyorsan durum psikolojiktir. Sen istersen git Arnold'a ve ya Ronnie Coleman'a sor ikisi de yeteri kadar kaslı değilim daha çok yolum var der emin ol. Antrenman programı, beslenme programını ve uyku düzenini atabilir misin buraya ? Onlara göre konuşmak lazım

ahmet377 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş