Hacimleneyim Derken Göbeğe Giden Kutsal Yol

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gokhandmr tarafından 6 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gokhandmr

gokhandmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, forumda bu konuda araştırma yaptım ancak 2012 yılında açılmış konu dışında pek bir şey bulamadım varsa da kusurabakmayın. Parçalı bulutlu spor dönemlerim oldu geçen ay tekrar başlayacagım dedikten sonra devamını getiremedim iş şartlarından dolayı ancak spora başlıyorum diye düzenli yemek olayına kitlenmişken bırakmayınca sanırım göbeğe doğru gittik. Çok fazla kilolu değilim, 60 kiloyum şuan 1.69 boy. Göbek simidi denilen mevzu bende de oluştu. Şimdi tekrar başlarken proteini çoğaltıp karbonhidratı azaltmam gerekiyor diye biliyorum ancak ben önüme bir düzenli liste koymadan beslenme işini yapamıyorum. O yüzden burada beraber bir liste oluşturabilir miyiz acaba? Protein tozum var ve bugün Multipower Amino Liquıd'de aldım her ikisini de 2.haftanın sonunda başlamayı düşünüyorum vücut biraz hamlığı atıp kendini topladıktan sonra. Aklımda ki liste şu şekilde.
    SABAH 09 - 09 30
    1 - Sabahlar için bir kek yapmayı düşünüyorum bu kekin içerisinde ; 6 Yumurta "4 Beyaz 2 Sarı" - 500 Gr Yulaf - Badem - Fındık - Ceviz - Tarçın - Lor Peyniri - 4 Ölçek Protein Tozu - Pekmez (Hiç Denemedim Nasıl Birşey olur bilmiyorum :D )
    2- Yeşil Çay
    ARA ÖĞÜN 10:30 - 11:30
    1 Ölçek Protein Tozu Sütle Beraber
    ÖĞLEN 12:30 - 13:30
    Bir yada iki Tavuk Göğüsü
    Yarım Tabak Esmer Pirinç Pilav
    ÖĞLEN ARA ÖĞÜN 16:00 - 17:00
    Bir Büyük Ton Balıklı Salata
    İDMAN 18:30 - 19:30
    İdmandan Sonra 20:30 - 21:00

Et / Tavuk Hangisi Varsa ve Evde Ne Yemek Varsa.
    İdmandan Sonra 22:00 - 23:00
    Badem, fındık, ceviz bir avuç kadar

Bu şekilde hem göbek simidinden kurtulup hemde bir yandan hacimlenmeye devam edebilir miyim acaba önerileriniz nelerdir? Haftada max 5 minimum 4 gün idman atmayı düşünüyorum bu arada ve evde bu aletten ayrıca tüm dambıllarım + düz ve z barlarım ve ağırlıklarım mevcut.

Her idmanın sonuna hyper hareketlerini yapıp mekik vs + olarak 2 idmanda bir şu videoda ki kardio çalışmasını yapacagım :

Değerli görüşlerinizi beklemekteyim..

Son düzenleme: 6 Nisan 2016
  2. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    sabah 500 gr yulaf senin nerdeyse 2 günlük karbonhidrat ihtiyacının hepsi demektir. Definasyon dönemindeysen eğer ara öğünden kaçınmalısın kendi kilonun 2 katı kadar gr protein ve ağırlıgın kadar gr karbonhidrat ve yağ almalısın yeşillik takviyesi yapabilirsin. Dolabında neler var neler yok bilmiyorum onun için tek tek besin yazmadım yukarıdaki cetvel doğrultusunda kendine yemek programı yapabilirsin faydalı olacağını düşünüyorum

3. gokhandmr

gokhandmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O kek olayını toplam yapar günde 2 şer dilim falan yerim diye düşünmüştüm hocam ama şuan normalde 3 yumurta beyazı ve yanında peynir domates salatalık biber gibi düz bir kahvaltı yapıyorum. Dolabımı bomboş sayabiliriz aslında bir düzenleme ile net olarak yazabilirseniz birebir hepsini alır ve uygularım yoksa hep böyle ortada kalıyorum. Brokoli vs gibi şunu al şöyle yap diyebilirseniz yani birebir uyacağım bir günlük saatlik liste yapıp robot gibi ilerlemek istiyorum ancak bu şekilde düzenimi koruyabiliyorum. Yukarıda belirttiğim gibi tam yağlı bir göbek yok ancak bildiğiniz şişkinlik olayı gibi bir göbek simidi mevcut şuan oturduğumda yanlardan çıkmayacak seviyede henüz.

4. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Kabaca bi program yapıcam küçük ekleme çıkartmalar yapabilirsin.
    Sabah
    100 gr yulaf 3 yumurta ayırmadan 50-75 gr lor
    Öğlen-Aksam
    1 porsiyon bulgur(pirinçde olur ben bulgur tercih ediyorum) pilavı 200 gr tavuk göğsü 1 tabak yağsız salata 1-2 bardak ayran olabilir.
    yatmadan yarım saat önce 1 bardak süt 100 gr lor
    Tuz 5 gr geçmemeli şeker kullanmamalısın ara öğünden kaçınmalısın. Aslında ara öğün tavsiye eden çok insan var ama ben karşıyım bi yeşil elma bi ovuç leblebi belki eklenebilir.

5. gokhandmr

gokhandmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler hocam sağolun şu sonradan gelen göbek mevzusundan bu şekilde sade bir düzenle kurtulabilirim gibi öyleyse. 53 Kiloydum en son az önce tartıldım 61 kilo olmuşum :D ve bu kiloyuda sporsuz alınca ondan vurdu sanırım kalça ve göbek büyüdü böyle biraz daha sadeleştirip haftasonları da yürüyüş falan ekleyip çözmek istiyorum ama umarım çok uzun sürmez.

Sayfayı Paylaş