Hacim kazanmak için başladım ama önemli bir kaç sorum olacak. (Program, beslenme, supplement vb.)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atalay Can tarafından 29 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Atalay Can

Atalay Can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Eczacı Teknisyeni
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle herkese selamlar.
    Arkadaşlar şimdi herşeyi anlatıyorum size. Benim tek amacım yağlanmadan sağlam bir hacim kazanmak. Hedefim ayda 7,5 kilo almak. Bunun için elimden ne gelirse fazlasını yapmaya çalışacağım. (Anapolon gibi kimyasallarla işim olmaz. Zaten eczacı teknisyeniyim) 1 aydır spor salonuna gidiyorum ve bu 1 ayda kendi çabalarımla Progainer ve sağlam bir beslenme programıyla sadece 2,5 kilo alabildim. 45 kiloydum 47,5 kilo oldum. Dediğim gibi şimdi 7,5 kilo almak istiyorum. Çok azimliyim ve hırslıyımdır.
    Bu ay yapacağım hacim kazanmak için programım şöyle: https://hizliresim.com/XMDEE3
    Her hafta tekrarı 2 arttırarak devam edeceğim
    Son hafta ise setleri 3 e düşürüp mevcut tekrara 6 ekleyeceğim
    Sizce hacim kazanmak için tüm vücut çalışması mı yoksa bu program mı?
    Progainer'ı ise işimden dolayı gün içerisinde pek kullanamıyorum. Antrenmanlardan hemen önce 2 ölçek antrenmanlardan hemen sonra 2 ölçek ve bir adet muz yiyorum. Antrenman günleri dışında akşam yemeğinden 30 dakika sonra 4 ölçek içiyorum.
    Başka bir internet formunda görmüştüm eleman bir supplement kürü yapmış hacim kazanmak için şöyle birşeydi
    Kreatin: Antrenmandan hemen sonra 5gr (Progainer ile karıştırabilirsin) - (BigJoy CreaBig)
    Progainer: Antrenmandan hemen sonra 5 ölçek (Hardline ProGainer)
    Kompleks Amino Asit: Spordan hemen önce ve spor sırasında (Universal Amino 3001)
    Tribulus - Günde 2 tablet kahvaltıdan hemen sonra (BigJoy Tribulus)
    Şimdi ben bu küre gireyim mi? Ya da girersem hangi ürünlerle gireyim? Nasıl kullanayım? Nasıl daha hızlı hacim geliştirebilirim? Beslenmemde en önemli neye dikkat etmeliyim? Antrenman programımda bir yanlışlık var mı, değiştirmem gerekir mi? Tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese çok çok teşekkür ederim bodyforumtr ailesi.

2. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Bu kafayla broscience maduru olarak kayda geçeceksin. Gerçek bir kütle alel acele kazanılmaz. 6-12 aydan daha kısa zamana sıkıştırılmaya çalışılan büyük hedefler sağlıklı olamaz.

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yapılmaz öyle. yapsanız bile gerçekten bir faydası olmaz.

4. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Sanirsam bu bir trol.ayda 7.5 kilo airsan eger bunun 6 kilosu yag olacaktir bak senelere gore alinan kas kutlesi olayi var senin o7.5kg isi yaş.
    Ha hacim icin supplement vs oneri istersen bunlari bulursan al ve kullan.
    Kreatin gunde 3-5 gr
    Cinko her aksam yatmadan 50-100 mg
    100 mg pek kullanma arada al.simdi millet elestirir ama arada alinca zarari olmuyor.tabi sana kalmis
    B vitamini
    Cinko yu sut ve sut urunleriyle ve lifli gidalarla beraber alma.
    Bulabilir isen kirmizi pancar suyu iç antrenman oncesi 1 saat evvel
    Antrenmanlarinda hem 6-8 tekrar yapar iken ayni zamanda da daha hacimli olmasi icin 15-20 tekrarda ekleyebilirsin tabi bu kaslarinda daha fazla su tutmani saglar(glikojen)
    Kardio hic yapma ve yemek ye.

5. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yağlanmadan 7,5kg en iyi ihtimalle 6 ayda alınır.

6. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    antrenmandan hemen önce gainer içme de gerisini yine halledersin :)

Sayfayı Paylaş