hızın önemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve theturx tarafından 10 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. theturx

theturx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bir hareketi hızlı yapmanın bize katacağı ya da götüreceği şeyler nelerdir? örn. dk. 10 squat yapmakla 20 squat yapmak arasında ne fark vardır? ( toplamda yapılan hareket sayısı aynı olmak kaydıyla) (squat örnek olarak yazdım, hareket illa squat olmak zorunda değil elbette)

2. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    barbell curll olsun bench press olsun cogu hareketı yaparken yedırerek yapmak gerekır hatta her hareketı yedırerekten kastım ornegın bench press de barı en yukarı kaldırdıgın sure 1 sn barı gogsune ındırme suresi 2 sn olmalı yanı yavas yavas ındırmelısınkı kaslar daha fazla gergın dursun kımılerı bırden bırakıolar sonra tekrar kaldırıolar kasdaki gerilim cok fazla olmuo hocam demıstı agırlıgı kaldırırken %30 verım alırsın ındırırken %70 verım alırsın her zaman ındırmek daha onemlıdır

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Biraz görecelidir.Vücut tipine göre değişkenlik gösterebilir.Fakat genel olarak hareketlerin yavaş yapılması o bölgenin hem daha iyi çalıştırılması hemde oraya kanın daha yavaş ve daha verimli pompalanması anlamını taşır.

Bu yüzden ben hareketleri yavaş yapmanı öneririm.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yavaş yapılması gerekıyor yedırerek yavas yapınca yanmayı sende hıssedıceksındır.

5. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yavaş yaparsan daha iyi olur yavaş ve ağır şekilde daha fazla çalışır bölgeler

Sayfayı Paylaş