green card

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BOSNAK tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    arkadaşlar green card alabilmek için ne yapmak gerekir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler...

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    http://www.greencardofisi.com/ sana en çok bu tarz siteler yardımcı olacaktır. Fakat baştan söylemesi yıllarca uğraşıp alamayanlar var.Hatta amerikada yıllarca yaşatıpta hala alamayanlar var.Piyango gibi bir şey.Bazı firmlara gidiyorsun onlarında yaptığı tek şey senin dosyanı hazırlayıp göndermeni sağlamak

BOSNAK bunu beğendi.
  3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    uğraşmana değmez çünkü şirketler senden belli bir para alıyorlar ve sana çıkması lotoda 6 bulman gibi bişey :)

4. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    BOSNAK bunu beğendi.
  5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    lotodan cikmasi sayisalda 5 tutturmak gibi birsey
    ben kaliforniyada 4 sene yasadim 2 yil once ulkeme dondum
    kacak olarak yasadim orada gercekten zor yillardi ne yaptiysam alamadim green karti cok arkadasim vardi onlarda alamadilar.
    akil vermek gibi olmasin ama
    amerikayi aklindan bile gecirme cok boktan biryer bukadar acik soyluyorum.
    ben simdi ingilterede yasamak istiyorum oraya 5 kez gittim cocukken cennet gibi biryer planlarim orada yasamka uzerine
    avrupa ulkesi gibi yok

6. medenikarpuz

medenikarpuz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.dvlottery.state.gov/GreenCard lottery resmi sitesi komisyon ucret olmadan buradan basvurabilirsin. En saglami burasidir diger butun firmalar senin adina belli ucret karsiliginda basvurur burasi gorebilecegin uzere devletin sitesidir. 2 ekimde baslayip aralikta sona erecek 2010 cekilis icin basvurular. Elini cabuk tut sorun olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim (dipnot: adi lottery yani loto fakat ne sayisal nede baska bisey kadar degil olasiligin cok cok yuksek cikmaz deme cikabilir! kesin rakam olarak hatirlamiyorum ama sansin baya yuksek oyle 6/49 vs alakasi yok sonucta Turkiye'den basvuran sayisi belli Turkiye'ye verilecek greencard kotasi belli basvuran / kota = senin sansin ki bu kesinlikle milyonda bir falan degil cok daha yuksek bir rakam.)

BOSNAK bunu beğendi.
  7. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    çok sağol teşekkür ederim

8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    medenikarpuz dogru linki vermis, diger firmalar bu isin ticaretini yapiyor. Aslinda basvuru tamamen ucretsiz. Cikar, cikmaz bilemiyorum ama bedava olan bir cekilise basvurmamak da eger gozun disarida yasamaktaysa buyuk bir firsati cope atmak bence. Ben de sorularina elimden geldigince yanit vermeye calisirim.
    Green Card'i normalde alman o kadar kolay degil. Saglaman gereken belli basli kistaslar var, yoksa adamlar neden sana ulkelerinin imkanlarini ayaklarina sersin durup dururken.

BOSNAK bunu beğendi.
  9. medenikarpuz

medenikarpuz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    The DV-2010 Lottery begins at Noon EDT on October 2, 2008, and ends at Noon EST on December 1, 2008.

2 ekimde acilicak sayfa. Ben size yardımcı olacağım @Bosnakthums:

10. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    site açıldı galiba yardım edecek olan var mı ?

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Evet acildi, ben buradan size yardimci olmaya calisacagim. Gecen sene yapmistim, bu sene de basvururum herhalde, nasil olsa denemesi bedava. Fotograf isini hallettikten sonra gerisi kolay zaten. Kendi sayfalarinda ornek resimler ve instructionlar var

http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

Buraya fotografinizi yukleyip uygun olup olmadigini kontrol ettirin once. Well-Composed basligi altindaki fotolar nasil gozukuyorsa sizin fotonuz da oyle gozukmeli. Arka tarafi da notr bir renk, mumkunse sitedeki gibi beyaz secmekte fayda var.

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    başlığı yukarı çekim :)

bir arkadaşım kararlı gitmeye :) bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

özelliklede bu green card buroları nasıldır guvenılır varmı

ben zaten gıdıyorum kolayca sorunum yok babamda green card var ama arkadasla bırlıkte gıdıcez onun alması gerek :)

vıze alsın demeyın kalıcı gıtmek amacındayız inş :)

13. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İşin açıkcası bu kadar ulu orta reklam veren firmalardan çekinmek gerekir diye düşünüyorum. Genelde kendilerini abartıp, para alıp, dosyaları toplayıp oldu bittiye getirme derdindeler sanırım.

Birde şans olayı ciddi faktör. Babamın arkadaşına yıllar önce hemen çıktı, annemin bir arkadaşı yıllarca bekledi öyle çıktı.

İnternette bu konu ile ilgili siteler var. Danışmanlıktan öte insanların bu konu ile ilgili tecrübelerini paylaştığı forumlar oluyor. Bulabilirsem mesaj atarım.

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Yurtdisina gidecekseniz onunuze duzgun hedefler koyun. Mesela dil okullari araciligiyla gidin internship programlari var 6 ay ingilizce kursu goruyosun sonra 6 ay work permit ile calisiyosun. Sonra bi 1 yillik sertifika veya 2 yillik diploma programina girersin. Amac amelelik yapmaksa vize alir kacak kocek takilirsin 2-3 yil ama bir hedef koyun kendinize omur boyu pizzacida calismak icin gitmeyin yurtdisina.Ha Turkiyede yasamaktansa burda omur boyu amelelik yapmayi tercih ederim orasi ayri AMA boyle amacsiz gitmeyin.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2012
    Azi bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yanlış anladın galiba sen

ben zaten avrupa vatandaşıyım gidebiliyorum ki onu boşver babmdan dolayı bile gidebiliyorum vizesiz

sorun arkadaşın babası green card alırsan yollarım dedi yoksa çalışcak yada amelelik yapçak değiliz

sorun o green card ı alması

zaten oraya gidince sorun yok çalışmasakda olur

16. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İşin şans tarafı sıkıntı. Çekiliş olduğundan çıkarmı çıkmazmı belirsiz. İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelerin sistemi daha farklı mesela. Onlarda şanstan öte başka şeylere bakıyorlar. Amerika değilde başka ülkelerde alternatif olabilir. Bir aklınızda bulunsun :D

Birde ofislere gidilip bilgide alınabilir enazından bir fikir olur. Geçen reklamda gördüm 5 yıllık başvuru ücreti 100 liramıydı neydi. Tabi danışmanlık falan dahilmi buna hiç bakmamıştım.

Sayfayı Paylaş