Gladyatörler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Asha34 tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Gladyatörler hepimizin bildiği gibi M.Ö yaşamış insanlar heykelletde falan gördüğümüz devasa insanlarin doğal yollarla bu vücuda ulaştığını düşünüyor musunuz düşün müyorsaniz nedeniyle yazarsaniz sevinirim

2. elbiskuha

elbiskuha Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Tulubas07 bunu beğendi.
  3. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    gladyatörler esasen hiç de öyle filmlerde dizilerde gösterildiği gibi estetik vücutlu adamlar değillerdi. uzaktan bakınca baya bildiğin şişman gibi görünürlerdi. bizim yağlı güreş pehlivanlarını düşünün. hiç birinin six pack'leri ya da parçalı kasları yoktur. çok güçlülerdir, vücutlarındaki kas kütlesi çok yüksektir ama define değillerdir (strongman'ler gibi). bu yüzden giyinikken şişman gibi görünürler. gladyatörler de de aynı durum var. ancak burada holywood devreye girdi ve gladyatörleri görselliği olan, pazarlanabilir şekle soktu.

yani şöyle bi gladyatör imajı hiç gerçekçi değildir:

öte yandan şu resimdeki kel arkadaş gerçek bir gladyatöre daha çok benzemektedir:

4. Arrhenius

Arrhenius Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Bende gladyatörlerin devasa lean kaslı bi yapıda olduklarını dusunmuyorum . Sadece iri olduklarına inanıyorum . Bölgesel ve bilincli calısmadan oyle simetrik Lean vucutar milyarda 1 allah vergisi dısında imkansız ..

5. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Gladyatorler tum vucut antremani calisan adamlardi ne buldularsa calisiyorlardi ve eskiden kimyasal olmadigindan en kaliteli besinleri yiyorlardi bence Gladyatorler resimlerdeki adamlar gibilerdi elbet sisman olanida vardi ama cok az sayida

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    gün içerisinde at üzerinde ve yaya olarak yaşayan,teknolojiden uzak ve full time antrenmanda olan gladyatörlerin öyle vücudu olduğuna inanabilirim.Kılıç ve diğer envanterleri azımsanamayacak kadar ağır sonuçta

frodobagins000 bunu beğendi.
  7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    tabi ki filmlerde ki gibi değildir ama onlarında şuan bizim çalıştığımıza benzer yaptıkları ilkel aletlerle çalışmalar vardı kim bilir

8. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Sizden hatta bi çok sporcudan kat be kat daha fazla antrenman yaparn insanlardı bence heykellerde oldugu gibi vucutları helkel traş dur ben bi kıyak geçeyim decek degil ya hadi onu geçtim kaç tane heykel var hepsi farklı ellerden çıkmış adamlar hergün et yiyen kişiler bizim gibi orya buraya araba ile giden adamlar degil ozamanlar at var başka bişey yok at yüryüş olayları bu gladyatörler dövüş üzerine bi çok antrenman yapıyorlar o kılıçlar hafif degil baya agırlar yani döner bıçagı tutar gibi kolay sallanıcak şeylerden degilden yamulma egilme gibi drumları yok kılıçların oldukça yogun ve agırlar bence vucutlar geçek holywood dan yola çıkan arkdaşlar tarihi tablolarıda holywood yapmadı ya bi gün teknolojiden uzak yaşamayı deneyin anlarsınız ozaman define olup olmadıklarını otobüs yerine hergün yürüyün yag kalırmı kalmaz 1 saat yürüş 300 kalori yakıyor hatırlatayım

9. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar hepinizin söylediklerine saygım var fakat önceki mesajımda yazdıklarım tarihi gerçeklerdir. tarih objektif bir bilimdir ve bilimin olduğu yerde "bence" "sence" "inanıyorum" "inanmıyorum" gibi kavramlar olamaz. bilime inanılmaz. bilim bilinir.

savaş alanındaki kuvvetlerini artırmak için çalıştıkları ilkel aletleri vardı evet. ancak bizim çalıştığımız aletlerin ilk prototipleri 11. yüzyılda hindistan'da kullanıldı. tabi onlar da estetik için değil kuvvet ve savaş eğitimi için kullanıyorlardı.

ben gladyatörler şişmanlardı demedim. en basit şekilde söylersek sürekli bir "bulk" vaziyetindeydiler asla define olamazlardı. zira onlar için önemli olan estetik değil kuvvet ve heybetti. kaldı ki bahsettiğimiz çağın estetik anlayışı şimdiki ile aynı değildi. eski çağlarda bir erkeğin kuvvetinin doğrudan "estetik" kabul edildiğini tahmin etmek zor değil.

ağır kılıçlar ve diğer savaş malzemelerini taşıyarak çok çok güçlü olabilirsiniz. ancak define olamazsınız. yukarıda verdiğim stronman ve pehlivan örneklerini tekrar düşünün.

bir de sanırım antik yunan heykelleri ile gladyatörleri birbirine karıştıranlar var. o konu çok uzun ve yazmaktan sıkıldım.

başta söylediğim gibi. tarihin sencesi bencesi olmaz. tarihi ya biliyosundur ya da bilmiyosundur.

iyi geceler...

doxux ve Tulubas07 bunu beğendi.
  10. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir

alvel, Bekci ve egemennn bunu beğendi.
  11. Tulubas07

Tulubas07 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Bende gladyatörlerin heykellerdeki gibi vücudu olduğuna inanmıyorum çok kaslı ve güçlülerdir ama bunun yanında vücutlarının yağ oranlarıda yüksektir o zamanlar define olmanın pek bir önemi olmacağını düşünmüyorum heykellerdeki gibi vücudu olanlar yokmudur elbette vardır ancak 100 kişide 5 kişidir belki.

12. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    tarihin objektif olduğuna inanmıyorum

13. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Herkesin yorumlarını okudum öncelikle teşekkür ederim. Benim fikrim bu adamlarin çoğu kölelikden gelme olduklari icin ağır şartlarda çalışan insanlar. Kiliclari kalkanlari baltalari olan bu insanlar en az 5 kilo olduğunu farz edelim kettlebell savurur gibi kullanıyorlardi ki bu kas yapmalari icin muazzam bir egzersiz olurdu. Ayrica o zamanlar Gladyatörler parçalı vücutlara sahip olarak özgür halktan kadınların prenseslerin dikkati cekmeyede calismislardir. Tabikide vücudu yağlı olan powerliftingciler gibi hayvansi olanlarda vardi ama bunlar kullandıkları silaha bakilirsa zaten böyle olmalari sart demir balta ve ya çekiç kullanmak ve esneklikten cok guc ile hayatta kalan insanlar kiliccilar ise tamamen define ve çevikdirler hayatlari hizlarina baglidir. Ki Gladyatörler gun icinde 2 saat arenada olan günün geri kalanini oturarak geçireceklerine antrenman yapan insanlardir

14. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    antik yunan heykelleri farklı gladyatörler farklı o yıllardada estetik güçlü define vücut yapanlar vardır tabi ama gladyatörler için estetikten çok güç önemlidir göbekli olmayan temiz bulk vaziyette dolaşırlar filmlerdeki gibi olduklarını sanmıyorum

Bekci ve doxux bunu beğendi.
  15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eski yunan heykellerine dikkat ederseniz,krallar ve onun gibi yönetimde söz sahibi kisilerin heykellerde gladyatörlerden fakli degildir,yani onlarda gayet kasli ve vücutlu tasfir edilmistir,fakat hic bir kral ne gladyatör kadar antreman yapiyordu nede bir gladyatör kadar kasli yada güclü olabilirdi, bu sadece o heykeli yapanlarin bir abartisindan ibarettir,ayrica unutmamak gerekirki o heykele kazinan kas sadece bedensel gücü temsil etmezdi eski yunanistanda,kas bir ruhani gücüde temsil ederdi,yunan tanrilarinin heykellerine bakarsaniz ayni seyleri görebilirsiniz.
    Yani kisacasi eski yunanistanda heykellerdeki kaslar o kisinin sadece kassal gücünü temsil etmez,o ülke icindeki söz sahibi olabilme kudret ve gücününde timsaliydi.

Balboa7 bunu beğendi.
  16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    gladyatörler m.ö yaşadığı içinkimse tam olarak nasıl oldukları bilemez belki define gladyatörlerde vardı belki bulk gladyatörlerde yukarda bazıları bizzat o tarihlerde yaşamış gibi konuşmuşta gladyatörler hakkında yazılan tarihi yazıtlar bence yaşananların yanında devede kulak kalır yani allah bilir adı geçmemiş ne gladyatörler ne hayatlar daha neler neler. gladyatörler birer köleydi o kadar iyi beslendiklerini zannetmiyorum ama normal insandan çok çok daha güçlü ve cesaretli oldukları tartışılmaz bile, bazıları olaya direkt body olarak bakmış utanmasa biz bodyciler daha kaslıyız gladyatörlerden diyecek tamam daha çok kas yapta senin gladyatör dediğin adam arenada ölümüne dövüşüyor ya yaşayacak ya öldürecek sen bunları normal bir insanla bir tutamazsın adam kaslı olmasa define olmasa kaç yazar hergün kafa kesiyor şimdiki ringlere benzemez yere düştünmü hakem falan ayırmıyor bu insanların normal insanlardan çok daha cesur güçlü ve kuvvetli olduğu ortada,20 sene body yapabilirsin ama güç kuvvet ayrı birşey fazla kas hiçbir zaman daha çok güç daha çok kuvvet anlamına gelmez bir mr. olympia dünyanın en kaslı insanı seçilebilir ama bir güreşçi onu yerden yere vurur veya bir boksörün indirmesi 5 saniyesini almaz olaya direkt kas yönünden bakmak çok anlamsız yok define vücutmuş yok fit vücutmuş yok bulk yok kaslı kassız adam hergün kelle alıyor kana kan dişe diş kaslı olmasa ne yazar normal bir insandan her yönde üstün olduğu apaçık ortada

alvel ve yavuzay bunu beğendi.
  17. Arrhenius

Arrhenius Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    barfikspro sen galiba konuyu acan arkadasın mesajını okumamıssın .. orda vucuttan bahsediliyo cesaret guc kafa kesımı vb. seylerden deil .

18. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    evet sormuş ama hangi anlamda sormuş ? şişik içi boş kas anlamındamı yoksa kaslı olmayan ama çok güçlü kuvvetli anlamındamı ? gladyatörler bodybuilding yapmıyordu hatırlatayım onlarınki daha farklı güç kuvvet antremanları fiziken çok kaslı gözükmesede çok üstün oldukları aşikar

yavuzay bunu beğendi.
  19. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Öyle saglam ve güçlü olmalarinin sebebi 1 gun daha fazla yaşayabilmek

barfiksPro bunu beğendi.
  20. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri: