Giant Set Nedir [ Dev Set Nedir ] Yardımlarınızı Bekliyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Soldier93 tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Youtube'da Dennis Wolf'un Videolarını GÖrdüm ADam Dev Set Giriyor Hep Şu Şekilde Biceps Yapıyor

10-11 Hareket Bir Biceps Bir Triceps Hareketlerinden Oluşuyor Ve Hareketleri 1x10 Yapıyor Yani Biceps curl 1x10 Yaptıktan sonra Alna 1x10 Yapıyor Benim Merak ettigim Bu Antreman Nezaman Yapılmalı Ve Nedir Neyin Nesidir ?

2. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Dev Set Sistem - Giant Set Training Principle

Bu sistem, bir kas grubuna ait 4 veya 6 egzersizin hareket aralarında hiç dinlenmeden veya çok az dinlenerek birbiri arkasına çalışılması esasına dayanmaktadır. Bu teknik vücudmuzun her bölgesinin geliştirilmesi için yapılan bir uygulamadır. Programda kaç tane egzersiz varsa hepsine üst üste girilir ve son hareketten sonra 1 Dev Set uygulanmış olur. Çalışmaların ilk zamanlarında hareket aralarında çok az dinlenme yapılsa da daha sonra hiç ara vermeden çalışmak gerekir. Normal dinlenme süresi bu setin bitiminde verilmelidir.

Dev set sistemde aynı kas grupları çalıştırıldığı gibi, farklı yönde çalışan antogonistik kas gruplarınada uygulanabilir. Aşağıda tek bir bölge için hazırlanmış 4 egzersizli bir Dev Set ile, antogonistik kas grupları için hazırlanmış 6 egzersizden oluşan bir başka Dev Set örnekleri verilmiştir.

A.Sırt için Dev Set
    1.Seated Long Pulley
    2.Hyperextension
    3.Pulldown
    4.Dumbell Shrug

B.Göğüs ve Sırt İçin Dev Set
    1.Bench Press
    2.Chin (Ön)
    3.Incline Bench Dumbell Flying
    4.T-Bar Rowing
    5.Decline Bench Press
    6.Cross Bench Dumbell Pullover