Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    marka hakkında birçok soru işareti oluşunca firma sahibi Sadıık bey ile oldukça uzun bir görüşme yaptım arkadaşlar.Hepinizin aklına gelen soruları sordum.öncelikle aroma konusundan bahsettim.firmadan alışveriş yapan birçok ileri düzey sporcu ve kulüp aromadan daha önemli olanın içeriği olduğundan bahsetmiş ve yüksek değerlilik istemiş.işin içine tatlandırıcı,dekstroz gibi etkenler girmeyince protein oranıda haliyle yükseliyor fakat aroma yok gibi bir şey oluyor.aroma beklentisi olanlar için muzlu ürün almalarını öneririm.ikinci sorum olarak büyük gramajlı üründen neden vazgeçtiklerini sordum.ilk piyasaya çıkan yüksek gramajlı ürünlerden azda olsa müşteri şikayeti almışlar.bunun nedeni ise genrise içeriğine diğer gıda maddelerindeki aşırı miktarda koruyucu kullanmıyor.haliyle son kullanma tarihleride yakın oluyor (kutu üzerine dikkat edin).fakat yinede isteyen kesimlerde olduğundan yakın zamanda yüksek gramajlı ürün satışına geçeceklerini fakat önceden saklama koşulları hakkında alacak olanların bilgili olmasını beklediklerini söylediler.Hammadde temin ettikleri yerleri sordum ve kesinlikle birçok markada olduğu gibi çin menşeili bir tüketim söz konusu değil.kalite açısından başı çeken denetimli ülkeler herzaman tercihleri olmuş.Fenerbahçe atletizm takımı belli bir süreç sonunda bu markayı kullanmaya karar vermiş (cümle arası ek referans bilgisi vereyim).whey hafif olduğu için kutu ağzına kadar dolu oluyor.içerideki hava sirkülasyonu az olduğu için değer kaybı veya bozulma uygun koşullarda son güne kadar sağlanabiliyor.kar marjları piyasadaki birçok markaya göre kat be kat düşük (birim girdi ve işçilik maliyetleri hakkında bilgi alınca ortaya çıkıyor).etiket üzerindeki protein miktarı ise bakanlığın üzerinde whey protein yazdığı için sadece whey miktarını yazmasını uygun bulması sebebi ile yeni ambalajlarda 76 seviyesinde tutulmuş.bukadar kaliteli madem yurtdışındaki sıralamada neden ilk sıraya oturmamış diye içinizden soranlar olabilir.Arkadaşlar bu sıralama oluşturulurken malın piyasadaki reklamlarından satışına,analizlerinden tutunda daha birçok etken var.Birde işin en önemli yanı bir Türk markası.Üzerinde yazan değerlerden aşağısı analizlerde çıkarsa fabrikayı kapatmayı bizzat taahhüt ediyor.Sürekli olarak habersiz numune alımları yapıldığı halde bugüne kadar içerikte nişasta bulgusuna raslanmamış bir mark****endilerine performans ürünlerinden aakg tarzınında ürün portföyünde yer alması gerektiğine dair fiklrimi belirttim ve not alarak araştıracaklarını ve olumlu sonuç çıkarsa hammadde aaştırması neticesinde 2-3 aylık bir zaman diliminde ürünü piyasaya çıkaracaklarını söylediler.Forumları sürekli olarak okuyorlar fakat hiçbir çalışan cevap yazmıyor.kendi sitelerine yazılan her soruya ise mantık çerçevesi içinde cevap veriyorlar.ben spora ilk başladığım yıllarda millet alman ve amerikan mallarına saldırırken ki ambalajları hatırladım konuşmamız esnasında.top amino,super gaıner gibi ürünleri olan bazı markalar teneke üzerine bildiğin gazete kağıdı kalitesindekağıt yapıştırıp ülkemizde satışa sunarlardı.Genrise ilk piyasaya çıktığında kutu ve ambalaj kalitesi aklıma geldi.Belki ambalaj şekli ve kalitesi düşürülerek fiyat azda olsa düşürülebilir ve tüketimimiz daha fazla olur diye bir fikir daha söyledim.Belki değerlendirilir.Aklımda kalanlar şimdilik bunlar.kısa bir not düşeyim; firma ile ne ortaklığım nede ürünlerini satmışlığım var.şimdiye kadar yürüttkleri imajı zedeleyecek etik dışı bir davranışa yol açmadan konuşmamızı paylaşayım dedim.Gerisi forum camiasına kalmış.

komutantopatan ve occaner bunu beğendi.
  2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Genrisenin beğendiğim yönü sadece müşteri hizmetleri, hızlı kargo yapmaları.

Gerisi boş. Ne kutulama iyi, ne aroma, ne karışma, nede whey kalitesi. Kar marjının düşük olduğnu sanmıyorum, aksine kalitesine göre bile yüksek. 100 liraya 2.3 kg gaspari myofusion varken bundan daha pahallı olan genriseye para verilmez kanımca. İlerleyen zamanlarda hardline gibi geliştireceklerdir.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    multi power teneke üzerine gazete kağıdı basarken millet alman kalitesi diye coşuyordu.all star veya diğerlerinden ambalaj farkı olarak beklentiniz ne bilemedim.toz biter kutu atılır.buna rağmen ben ambalaj kalitesini olması gerkenden iyi buluyorum.aroma olmadığını zaten kendileride kabul ediyor.aroma takıntısı olanlar için muzlu öneriyorlar ki aroması güzel diyebileceğiniz markalardaki protein oranlarının çoğu düşük.4 kutu farklı ürününü denedim (eski üretimler dahil) instant olarak bir problem ile karşılaşmadım.soya nedeni ile ufak tefek noktacıklar hariç tam karışma var.o da rahatsız edici seviyede değil.tabi tüm bu yazdıklarım kişisel fikirler.her birey aynı yorumu yapmayabilir fakat whey kalitesinin düşük olduğuna nasıl karar verdin onu anlayamadım.

TIME bunu beğendi.
  4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Guardbody neden her olumsuz eleştirilere cevabın var? Burdan bir anlam çıkarmak istemiyorum ama saygı duyman gerekir.

Önceki sayfalarda ne olduğu yazılmış. Multipowerın ne alakası var,

Genrise'ın Nitrofullü daha doğrusu boya kutuları ambalajı andırması, çikolata yazıpta çikolataya dair tek bir tat veya koku olmadığı, topaklanma ve suyla karışma vs zaten belirtilmiş önceki sayfalarda. Bunda hala ilerleme yok. Ben öğrencilik dönemimde kutu kutu tükettim ancak zaten eas gaspari dymatize gbi markalar aynı fiyata varken kimse bunun suratına bakmaz. Objektif olmak gerek.. yoksa zaten genrise çalışanı sadık beyle kurulduğundan beri görüşüyorum :)

5. bodymann

bodymann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    genrise protein

abi adamlar 3 kutu alana 1 tane hediye ediyor. sipariş ettim ertesi gün elime ulaştı. ilk kez bugün kullandım. topaklanma felan olmadı , tadı da fena değil , en iyiside içinde katkı maddesi olmaması. protein oranı baya yüksek, kutusu 30 tl ye gelmiş oldu. yaklaşık 9 yıl almanya da yaşadım Türkiyede böyle bir ürün bulmak oldukça iyi.

TIME bunu beğendi.
  6. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugün sipariş ettiğim 4 kutu Genrise protein 95 elime geçti.İlk izlenimlerim şunlar;
    1-Karışması rahat,bir sıkıntı yaşamadım.
    2-Birkaç kişi içinden ölçek çıkmadığını belirtmiş.Benim 4 kutudan da ölçek çıktı.
    3-Tat konusuna gelirsek,tadı çok kötü.Ciddi anlamda içmekte zorlandım.Dayanamayıp döktüm.İçine az miktarda nesquik katıp içmeyi deneyeceğim.

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    multipower markasının konuya girme nedeni var.çünki bu marka teneke üzerine alelade kağıt basıp satarken övmeyen yoktu.şimdi genrise ambalajı eleştiriliyor.ambalaj bana göre gayet yeterli kalitede ki hammdde piyasasının içinde olan biri olarak zaten maliyeti ciddi oranda etkileyen bir özelliğide yok,içindeki malzemeyi extra koruma gibi bir durumuda (kristal yapıda olanlar hariç).sonuçta alıp çeyizimize saklamıycaz.eas bana göre verilen örnekler içinde tadı en kötü olan.gaspari ve dymatize aroma ve görüntü olarak ön planda ki ben mrm ve eas ile kıyaslamak isterim onları.proteın oranı olarak kıyaslama yapmak zaten hata olur.
    bu arada ilk defa creatine almakta nasip oldu firmadan.daha öncede belirtmiştim.universal tanecik olarak kalındı ve midemi bulandırıyordu.prolab ve ultimate hemen hemen aynı ayarda ve ince tanecikli idi.genrise ise sadece bir defa almanyadan eczaneden gelen çay şekeri poşetinde kullandığım creatine benziyor.tamamen pure ve kesinlikle dibe kalıntı bırakmıyor.
    aroma konusunda firma ile görüşme yapanlar gerekli cevabı almışlardır.aroma herkesin beğeneceği seviyeye getirilebilir fakat proteın oranı kesinlikle düşecektir

TIME bunu beğendi.
  8. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Üstteki mesajımda da belirttiğim gibi aroma ciddi anlamda kötü.Ben şöyle bir çözüm buldum.
    1 porsiyon proteinin içerisine yarım porsiyon kadar nesquik attım.Suyla karıştırıp içtim.Tadının yine de güzel olduğunu söyleyemeyeceğim ancak çok daha içilebilir hale geldi.

9. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    eski ürünlerini kullanmıştım zamanında, şimdi ki protein değerlerinin üstündeydi 90+ idi 100gramda şimdi baya bir düşmüş protein oranı üstüne üstlük fiyatıda yerli bir ürün olmasına rağmen yabancı ürünlerden pahalıya geliyor.
    eski tarzda ki gibi ürünlerini yapıp fiyat politikasında da düşüş yaparlarsa tekrar tercih edebilirim.( Tadı kötüydü ama alışılıyor birkaç güne. not:eski ürünleri için.)

10. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Altında iyi niyet olan yerli bir firma :genrise...

Arkadaşlar ; bende genrisenin whey protein ürününü kullandım.Bence fayda yönünden gayet iyi tabiki tat konusunda yalın ve tatsız...Ama inanın içine bir tatlı kaşığı pekmez veya herhangi bir tatlandırıcı konulduğunda tadı yerine geliyor...Fiyat konusuna gelince ithal ürünlerle aynı olduğunu veya daha pahalı olduğunu zannetmiyorum...Neden mi, çünkü bende biraz ağır bir yorumun ardından sadık bey tarafından arandım ve yaklaşık 15 dakika ürünler hakkında firmanın duruşunu, arka plandaki yapılanları dinledim.İçerik tamamen ithal yani hollanda menşeli kaliteli bir firmanın hammaddesi kullanılıyor.Firma yerli ama içerik tamamen ithal bir ürün var karşınızda...Bunun avantaji şurada, üretim durumu ve kalitesi tescilli aynı zamanda firmanın kar marji çok düşük bir düzeyde...Ben kendim de bir ilaç firmasında çalışıyorum. Hammaddelerin büyük bir kısmı maliyetleri düşürmek adına 3. dünya ülkelerinden getiriliyor....Çin ve hindistan gibi ülkelerden alınan içerikleri teorik değerleriyle örtüşmeyen bir nevi merdiven altı üretilen hammaddeler reklamlarla allanıp pullanarak fahiş fiyatlara satılıyor...Bu firma sahibinin bana söylediğine göre git kardeşim istediğin labaratuarda test yaptır, en ufak bir farklılık çıkarsa, ben buradayım piyasadan çekilirim diyecek kadar ürününe güvendiğini öğrenmiş bulunuyorum...Lütfen yanıltıcı reklamlara inanıp ithamlarda bulunmayalım...Bu sektör çok su götürecek bir yapıda...Hertürlü oyun oynanıyor biz bilinçli kullanıcılardan olalım dileğiyle...Bir not: Bu sadık bey denilen şahsı hiç tanımıyorum, ama dürüst ve gerçekten spor camiası için iyi bir şeyler yapmayı düşünen insanlardan olduğu düşüncesindeyim...

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    bütün bu yazıları okuduktan sonra elimdeki whey bittiğinde 8.4 kg generise whey almaya karar verdim.

12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    İnternet sitesindeki fiyatlar dikkat çekici 4kg 190 tl whey

Amino ürünler nox Arginine vs fiyatlar uygun gibi gözüküyor ,daha önce bu markayı kullanmadım ,

kullanmış olanlar güncel yorumlarda bulunurlarsa herkes için faydalı olur ,yeni bilgilere ulaşırsam bende burada paylaşırım ...

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yorumlar zaten güncel.değişen birşey yok.beğenende var beğenmeyende.aromaya bakmam içeriği önemli diyorsan alırsın.

TIME bunu beğendi.
  14. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Aromanın ne önemi var .Tercih sebebi tek kriterim var oda içerik .

Elimdeki ürün bittiğinde,1 kutu alıcam sonuçları burada paylaşırım.

Protein tozu dışında amino arginine vb ürünlerde dikkat çekici fiyatları hoşuma gitti .

15. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    selam

genriseye yazdım ürün yorumları altına burayada yazıyorum ürün şimdi ne oluyor izolemi, Konsantre mi hidrolizemi yoksa kazeinmi. :p

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    her çeşidi var.kutu içeriği yazıyor sitesinde.

17. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    selamlar arkadaşlar cümleten soracaklarım var guardbody baktıgında inş cevaplarsın kaptan yahut sadık beye sorarsan sevinirim :))

şimdi almayı düşünüyorum bir Türk markası gördügümde içimde kıpırtı oldu içinininde katkısız oldugunu duyunca tamamdır dedim tam benlik sürekli kullanacagım bir ürün fakat sitesine baktıgımda son kullanma tarihleri görünmüyor ürünlerin sitedekilerlede irtibata geçemedim korktugum nokta şu neden skt leri girilmiyor tamam katkı maddeleri katılmamış gayette mükemmel bir durum ama banada hak verirsiniz ki bitimine 1 ay kalmış ürünü kimse almak istemez ki bende istemem örnegin kreatine benim delice ihtiyaç duydugum gücümün bittigi şu sıralar spordan önce 5 gr (1 çay kaşıgı ) aldıgımızı farzedelim ayda 12 defa salona gidiyorum ortalama 60gr yapar ben 1 kg creatine almayı düşünüyorum skt si 1 ay sonra doldugunu düşünürsek ben 940 gram creatine tuvalete dökecegim demektir tek endişem bu bu konuda lütfen beni aydınlatın yani en azından bi 5-6ay ileri tarihli olsun ürünler hiç degilse öylesi daha iyi olurdu sadık beyi tanıyan birisi benim bu sorumuda iletir inş iyi forumlar dostlar...

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aslında sadık beye yazsan emin ol direk vereceğin telefon numarasından sana ulaşır ve tüm detayı ile anlatırdı.son kullanma tarihi yakın olanları özellikle belirtip düşük fiyattan veriyorlar ve genellikle 1 ay kalmış oluyor.yaklaşık 6 ay önce kendi sitelerinden almış olduğum proteın tozunun altında 06-2014 yazıyor.bu süre sanırım tüketmek için yeterli bir zaman.

19. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Ultimate ve universal patentli olan pure creatine yani Alman kalitesi :)

20. atflosmn

atflosmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Gaziantep
    arkadaslar bu ürünü alıp kullandıgım dymatize süper mass gainerin içince bir miktar karıstırmayı dusunuyorum tadını bu sekilde halledebiliriz sanırım etkisi iyi olur mu sizce yardım ederseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş