Genetik meselesi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve newguy12 tarafından 15 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu sporda genetik büyük bir rol oynuyor bunu öğrendim. Ama genetiğin iyi olup olmadığını nasıl öğreneceğiz çok merak ediyorum ? Yani genetiğin iyi olup olmadığı nasıl öğrenilir ? Teşekkürler herkese iyi forumlar.

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Antrenman yaptıkça zaten genetiğinin iyimi yada kötümü olduğunu anlarsın. Bunun dışında bilgim yok ama forumda bir testten bahsedilmişti, sanırım yeni geliştirilmiş bir teknoloji ile kişinin genetik olarak hangi sporlara yatkın olduğunu tespit ediyorlarmış. Ancak Türkiye'de henüz böyle bir uygulama olduğunu sanmıyorum.

3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    deyim yerindeyse bok gibi beslenmeye, sacma sapan yanlis calismaya, yetersiz dinlenmeye, sigara vs icmeye ragmen 2 tane agir antrenmanla 3-4yil calismis gibi oluyosan genetigin iyi demektir daha bilimsel olucak olursa kemiklerin kalin ve uzunsa metabolizman hizliysa derin inceyse ve ust kisim genis yani omuz ve gogus kafesi genis kalca be bacaklar daha kucuk ve darsa genetigin iyidir.

PointFlex bunu beğendi.
  4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşım genetigine mahkum degilsin şöyle düsün bi cocuk var annesi babası dedesi ebesi obez ama bu cocukda cocuklugundan beri düzenli spor yapıyor düzenli saglıklı besleniyor bu cocugun obez yada saglıksız olabilme gibi bi şansı var mı genetikdeki en önemli faktör beslenme sonra spor

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Zaten tam bir bilgim yok ama obezlik kalıtsal bir hastalık değildir heralde.
    Neyse amacınız örnek vermekmiş ama örneğin içinde mantığa uymuyan bir yanlış gördüm.

Konuya gelelim genetik önemli olabilir.Ama genetiğini iyi veya kötü oluşuyla düşünmek hatalı dostum.Sen spor yaparak kendini zaten geliştiriyorsun amacın ne?Çok iyi bir genetik ile spor yapıp gelişmek miydi? Dünyaya nasıl geldiysen öyle devam ediceksin.Ama genetik olarak kötü düşünüyorsun ya öyle olsan dahi spor yapmak zaten insanı geliştirir.Sen doğru şekilde spor yap.Beslenmene dikkat et vesaire vesaire zaten gelişimin olucaktır.Ha ne kadar olucak benim genetiğim kötü diyorsan sen zaten hayata 1-0 yenik başlamışsındır bunu kabul ederek..

Danny Boy bunu beğendi.
  6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sir Arawn doğru demiş. Obezite genetik bir rahatsızlık değildir fakat son araştırmalar git gide kalıtsallaşmaya başladığı yönünde, ama bu konuya örnek olarak mantık dışı :)

7. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Boy da ornek olabilir buna millet diyor bi genetigin vardir ancak okadar uzayabilirsin dahada uzayamassin ama bakiyoruz basketbolculara adamlar gitgide uzuyo yakinda nirvanaya ulascaklar :)

8. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman şöyle girelim. Yaş 16 boy 1.86. Kilo 68. Fakat ince durmuyorum. Salon hocasının ölçtüğüne göre ilk başladığımda yani 1 ay önce 33 cm kolum vardı şu anda aynı galiba. 65 kg bench press girebiliyorum 8 tane. 60 kg üst göğüs. 30 kg barbell curl nizami. 15 kg dumbbell curl. 100 kg cable row. Kanat hareketinde göğüse çekme 45 kg. Aynı şekilde enseye çekmede 45 kg. Yağ almıyorum nedense. Günlük 100 gr proteinimi alırım fakat yağlı yağsız yemek seçmem ama yağ almıyor vücut. Karın kaslarım çok belirgin 2 aylık çalışmayla çıkardım video çekebilirim isterseniz. Ve 1.5 aydır bu sporu yapıyorum bu ay sonu 2.ayım dolacak. Cevaplarınız için teşekkürler.

mma- bunu beğendi.
  9. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi bu hareketler tek tek yaptıklarım değil. 12-10-8-8 diye çalışıyorum. Piramit olayını uyguluyorum 65 basıyorsam, 50 kg ile başlıyorum. 5,5 artıyor. Ve simitci88 dediği kriterlere uyuyorum sanırım. Göğüsüm iri omuzlarım geniş. Belim ince ve kalça taraflarıda öyle. Bir örnek vermek istiyorum artislik için değil yanlış anlamayın. Salonda 6 yıldır çalışan polis bir abimiz vardı beni görünce sende ki vücut ben de olsa şampiyon olmuştum kıymetini bil diyordu. Benimde bu genetik olaylarını neden sorduğumu merak ediyorsanız. Yarışma düşünebilirim. Polis olmak istiyorum bende. 5 yıl bırakmadan yapacağım bu sporu. Sonra malum pmyo allah nasip ederse tabi. O süre içersinde bir yarışmaya girip derece almak iyi olurdu :)

Son düzenleme: 16 Nisan 2012
  10. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bir foto koy bence yorumlar o noktada olsun.

11. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Tek başıma olduğumdan pek fotoğraf çekemedim ama Sol kol ve Karın kası fotoğrafını çektim. Akşama diğer pozları ekleyebilirim.

Göğüs de belli oluyor az çok

Kol

Yorumları alalım

12. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    newguy12 , benimde yaş 17 omuz göğüs bölgelerimiz birbirine benziyo ama benim kolda baya sıkıntı var ve bel bölgesinde. sen cardio yapıyomusun ?

13. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır ne cardio yapıyorum ne yağ yakmaya çalışıyorum ama bir türlü yağ ve kilo almıyorum :D Kas olarak alıcaz inşallah.

İyi bir şey mi kötü bir şey mi anlamadım. Ne yersem yiyim sabah kalktığımda aynı orda gözüküyorlar dünkünden daha iyi bir şekilde karın kasları :D

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet aynen öle genetik eğer ki 187 ise 188 asla olmaz sadece 175 olucağına iyi bir beslenme ve iyi koşullar ile 187 olunur ama üstü mümkün değil

--------------

aslında anlamanın kesin bir yolu yoktur ama bazı kriterler vardır mesela geniş omuz-geniş göğüs kafesi-dar bel-dar kalca-çabuk tepki veren bir kas yapısı - yada fazla güçlenme gibi bir çok etmen vardır

genetik asla aşılamaz fakat daha güzel hale getirileblir mesela kalca geniş ise daha az kas kütlesi konur kalçaya ve omuza daha çok gibi

basletçiler yada v.g sporcuları genetik sınırı aşar ama bunun için bazı maddeler alırlar ( anabolikler değil yani testo falan aşmaz bu sınırı ama örneğin gh aşar )

Son düzenleme: 16 Nisan 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  15. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün gene geçti benim genetik muhabbeti salonda. Oraya gelen 2 abi dedi " Sıfır yağ kardeşim maşallah" diye ve cable row 105 kg olunca şaşkınlıkla bir maşallah daha geldi. Sakın myanlış anlamayın ama artistlik olsun diye söylemiyorum size duyduklarımı aynen aktarıyorum. Galiba anatomim güzel. Eskiden yarışmalara giren bir abi daha böyle söyledi. Ben yarışmalar hakkında konuştum ne diyorsun iyi bir vücut çıkar mı abi gibisinden anatomin harika görünüyor kardeşim dedi bende steroid olmadan yapabilir miyiz dedim hayır maalesef kardeşim steroid olmadan derece girmen çok zor dedi. Sponsor konusunu konuştuk. Sen derece gir sponsorlar peşinden geliyorlar hemen dedi. Kafam karıştı şuan müsabık olmak istiyorum fakat steroid tam olarak ne kadar zarar verir bilmiyorum. Polis olmama da zararı olur mu acaba?

16. newguy12

newguy12 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse arkadaşlar, abiler konuyu kapatabilirsiniz. Bakalım zaman neler gösterecek. 1 sene sonra üye fotoğraflarına konu açarım artık. Ondan sonra bakarız ne olacak ne olmayacak diye.

Sayfayı Paylaş