General Mobile Discovery Elite mi Galaxy S4 mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JauneRouge tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Sizce hangi telefon?

1. General Mobile Discovery Elite

57,9%
  2. Samsung Galaxy S4

42,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    LG G2'de MicroSD girişi yok maalesef :)

2. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Hocam iPhone 5C 16 GB düşündünüz mü hiç? 1350 liraya bulunabiliyor çoğu mağazada. Yazılım, garanti, kalite sorunu olmaz en azından, inceleyip çok memnun kalmıştım.

3. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş bence elite al ben çok memnunum :)

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

4. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence iphone'nin fiyati ozelliklerine gore pahali. Degerini veren sadece arkasindaki logo. Bir de guvendigim firmalarda fiyati 1600tl civariydi. Kamerasi 8 mp, 16 gb hafizasi.
    Benim oncelikli tercihim 32 gb hafizadan yana suanki microsd kartim 2 gb yarisini anca doldurabildim. General mobile elite ve lg g2 dahili hafizasi 32 gb 2 gb fotograf muzik vs kullansam telefonun apk dosyalarinin kapladigi alanida cikarsam bana 20 gb gibi bir alan kalacak aslinda oldukca yeterli. Bunun yaninda galaxy s4 16 gb alana sahip apk dosyalarinin kapladigi alan 8 gb civari bana kalacak alan 8 gb. Cok yetersiz gibi geldi bana.
    Ama ben kullanan kisilerin dusuncesini alayimki neyini begendiler ,neyinden memnun kalmadilar bilmek istiyorum.
    Bir de ben androide alistigim icin yadirgiyorum biraz ios'u. Androidde istedigim herseyi bulabiliyorum cunku. Oneriniz icin tesekkur ederim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    buyur. dosya adını asdas gıbı yanlıs olmasın :)
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2014 ---

Ekli Dosyalar:

6. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Media markt'da gordugum model 32 gb idi:) oda general mobile elite.idi:) bir sorum olacak: telefonun hizi nasil kasma ve isinma sorunu varmi. Kamera kalitesi samsungla.kiyaslanacak derecedemi bence samsungun kamera kalitesi iyi. 5mp ile bile cok hos fotograflar cekmisligim var sacma bir soru ama 16 mp de farki hissedebildiniz mi?

7. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açıkcası çok nette felan takılınca bıraz ısınıyor ama bence sorun değil kamerası aşırı güzel bence xperia z1 ile aynı gibi bişey arkadaşımla aynı yerlerı cektık gözle gorulmeyecek kadar fark var z1 braz daha ıyı kamerası sonucda 20 mp.. ben cok memnunum telefonumdan alalı daha 1 hafta oldu s4 ile karşılaştırmak bence cok komik gm eliteyi eğer 16 gb 999 tl ye almak ıstıyosan vodofone den al git hiç bekleme gözün kapalı al benım tavsiyem

8. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kamera kalitesi Megapiksel ile ölçülmez. Tam tersine Megapiksel arttıkça sensör ufalacağından kalite düşer. Örneğin HTC One M8'de 4 MP kamera var.

9. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Samsung basit bir plastik parçasından başka bir şey değil, LG satın almanı öneririm.

LG G2 al veya alabiliyorsan LG G3 al derim.

10. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    MP de önemli tabikide onemlı olan cozunurlüktür pixel dir..

11. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Piksel önemli değil diyemem zaten fakat yüksek çözünürlükten ziyade, büyük algılayıcıyj tercih ederim. 8 MP ve büyük algılayıcı 20 mp'den daha iyidir.

12. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Görüşün..20mp pixe yogunlugu felan ıyı oldukdan sonra 8mp daha ıyı olucagını pek dusunmuyorum.

13. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    En iyisi sanirim bir kac ay daha bekleyip piyasayi takip etmek tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin. 1300un ustune cikamam sanirim suanlik.

14. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar size bu açıklamayı yapayım her şey megapixel demek değildir.
    Sensör vs. ayrıntılar daha önemlidir. Fotoğrafçılar daha iyi bilir bu ayrıntıları ben pek bilmiyorum fakat şöyle diyeyim 16 mp li fotoğraf makinesi ile çektiğim görüntü ile 8 mp ile çektiğim telefonun görüntüsü aynı değil çünkü iş MP'de bitmiyor sadece. MP 'yi yüksek tutma sebepleri özelliğinden dolayı insanların dikkatini çekmesidir. HTC ONE M8 mesela 4 MP ama ultrapixel onun kamerası çok net fotoğraflar çekiyor ama 4 lük :)

Apple markasına ayrı bir demeç açmak istiyorum evet marka değeri yüksektir ama şunu atlamamak gerekir. Apple herşeyden önce kaliteye önem verir. Telefonları ömürlüktür neredeyse. Samsung vb. telefonlar gibi 2-3 seneye patlak vermezler. Kasa kalitesi, tasarımı kendi işlemcisi vs. bunu geçtim İos tek tercih sebebi bile bu olabilir.

Androidler açıktır yani saldırıya her an açık durumdasın her uygulamayı alırlar virüs vb. kontroller yapılmaz uygulama üzerinden değişiklikler yapılabilir sonradan virüs konulabilir vs. Telefonunuzun kullanımına erişilebilir, mesajlarınız okunabilir sizin adınıza mesaj gönderilebilir, telefon görüşmeleriniz dinlenebilir, internetiniz kullanılabilir hatta hesap bilgileriniz kredi kartı bilgileriniz dahi kullanılabilir tıpkı galerinize erişildiği gibi.

İos öyle değil kapalıdır güvenlik üst düzeydedir. Her önüne gelen uygulama İos'ta bulunmaz güvenilir uygulamalar bulunur. Ayrıca 240 derece döndürme avantajı vardır fotoğraf çekerken İphonelarda. Apple'ın bildiği vardır istese o da telefona koyar 15-20 MPlik bir kamera.

Apple 6 almayı planlıyorum bir aksilik olmazsa.

Nokia Lumia serisinde en son çıkan modelin 3-4 gün şarjı dayanıyormuş Akıllı telefonlarda çok büyük bir + demektir bu ve diğer özellikler bakımından da üstün ve windows phone olması ayrı bir avantaj.

Güvenlik ve kalite olarak Apple ve Nokia'yı tek geçerim.

15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Ios yazılım başarısız yazılım beta test aşamasında kullanıcılara sunuluyor ,her güncellemede bug oluyor vs...
    Sağlamlık kalite konusunda bu link sizi fikir sahibi yapacaktır.

Sonuç Apple , Kore markalarının yanında balon .
    İşlemci ram ve çözünürlük olarak diğer markalar Apple dan 3 kat iyi teknoloji satıyorlar .

Lg G3 ile Iphone 5s arasında 100 tl fiyat farkı var ,teknoloji olarak 3 katı fark var .

LG G3 işlemci Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801 Quad-core 2500MHz
    Ram 3 gb
    Camera 13 mp
    Çözünürlük 4K 3840 x 2160

Iphone 5 s işlemci Apple A6 Dual-core 1200MHz
    Ram 1 gb
    Camera 8mp
    Çözünürlük 1080p 1920x1080

Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  16. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Apple mı balon ? Apple'ın uygulamaları her şeyi kendisine aittir. Hatta şöyle diyim android markalı telefonlar google'ye muhtaçtır. Android telefonların navigasyonu iyi değildir.

Bunun yanı sıra fotoğraf kalitesi mp bazında ölçülemez. Fotoğrafçı arkadaşlar daha iyi bilir sensör vs. özellikler daha önemlidir. Mp yüksek tutarak bunun mp si yüksek bu daha iyi çeker mantığı ile insanları kandırıyorlar. Fakat İphoneların daha net resim çektiğini herkes daha iyi bilir.

İşlemci ve ramleri yüksek fakat samsung'un kastığını herkes iyi biliyor ısınma sorunları da cabası. Tabi şarj konusuna değinirsek samsung az bir fark ile apple'dan önde bu konuda çünkü batarya değiştirme özelliği var fakat iphonelarda bu yok.

Son olarak ise Apple kendi işlemcisi var diğerlerinin yok.
    İos yazılımları güvenilirdir virüs girmez. Fakat android tehlike demektir evet özgürlük var ama bu da var bir uygulama indirdiğinizde o uygulamasını kullandığınız firma veya şahıslar sizin; Rehberinize, mesajlarınıza, konuşmalarınıza, galerinizde ki fotoğraf ve videolarınıza, ses kayıtlarınıza,notlarınıza, mail adresinize ve yazdıysanız kredi kartı bilgilerinize ulaşabilir sizin adınıza arama yapabilir mesaj atabilirler yani telefonun kontrolü tamamen karşı tarafta. İos ta bu yok evet uygulama özgürlüğü yok kısıtlı fakat güvenlikten dolayıdır bu. Malzeme kalitesi olarak Apple'ın Samsung'tan daha üstün olmasını biliyor.
    Dayanıklılık testine gelirsek samsung'un plastik tasarımından dolayı darbelere karşı daha dayanıklıdır. Çizilme vb. durum olmaz yani. Ayrıca ekran parçalanmasına gelirsek jelatini takarsan bişey olmaz tabi diğer ekipmanları da almak şartı ile. Alüminyum kasalı telefonlara kap almakta şarttır çünkü alüminyum kasalarda iz kalma olasılığı daha yüksektir.

Neyse tarafsız karşılaştırma linki vereyim.

Dayanıklılık testine gelirsek acaba hangi akıllı insan telefonuna çekiç ile vurur ?

17. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    o fiyata tabiki balon.

18. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Fiyat bence yanıltıcı sebebi ise apple yurt dışında daha ucuzken ülkemizde aşırı oranla pahalı olması bu da markasına verilen önemdendir.

Yurt dışı fiyatına baktığımızda fiyat performans olarak Apple bir adım önde. Ülkemizde baktığımız da ise geri de sebebi ''pahalıya'' satmalarıdır !

Ülkemizde ki fiyatı hak etmiyor aşırı oranla fazla. Mesela S4 ler yurt dışı fiyatına göre 400-500 lira fazladan satılıyor ülkemizde.

Apple 5s fiyatı yurt dışı 64 GB = 399$ & 865 Lira
    Apple 5s fiyatı Türkiye 64 GB = 2749 Lira

Görüldüğü gibi 3 katından daha yüksek bir fiyata satılmaktadır.

Samsung S4 fiyatı yurt dışı = 418$ = 906 Lira
    Samsung S4 fiyatı Türkiye = 1400 Lira

1.5 katı daha yüksek

Apple ülkemizde 3 kattan daha yüksek fiyatlara satılırken. Hatta yeni çıktığında fiyat çok daha yukarılarda oluyor.
    Samsung modelleri ise ilk çıktığında yaklaşık 2 katı olurken daha sonra ki aylar da 1.5 katına kadar düşüyor.

Normalde fiyat performans olarak Iphonelar daha iyi ama ülkemizde pahalıya satılıyor.

19. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Bence HTC'yi seç öne geç ;) Ben HTC one kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim

20. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Peki niye bi allahın kulu çıkıpda demiyorki samsung 1.5 katına satılırken iphone hangi sebeple 3 katına satılıyor diye

Sayfayı Paylaş