Genel Yardım Ricası

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Swansea tarafından 12 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Swansea

Swansea Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Büyükçekmece
    Merhaba Arkadaşlar,
    28 yaşındayım 1.75 boy (başlamadan 77) 74 kilo, 1.5 ay öncesinde fitnessa başladım. Yağ oranım 17'ydi bir iki güne tekrar ölçüleceğim.Öncesinde basketbol ve futbol oynuyordum. Sizden bir kaç konuda yardım ve tavsiye talep etmek istiyorum.
    1) Şu an yaptığım program spor geçmişim nedeniyle
    yeni başlayanların biraz üzerinde haftaya ise ağır yeni bir idmanla devam edeceğim. Şimdi protein tozu ve bcaa'yi ayni anda almam gerektiğini, daha iyi bir gelişim sağlayacağımı söylediler. Bu ağır olmaz mı ve zararları olur mu?
    2) Eğer protein tozu ve bcaa'yı aynı anda alırsam önerileriniz nelerdir?
    3) Kendimi bildim bileli göğüslerimin ucu çıkık ve hafif yağlı, kilo verince de çok erimiyorlar. Biraz bakındım ama jinekomasti olabilir mişim, eğer bu ameliyatı olursam ne kadar spor yapamam? Eğer anlayan arkadaşım varsa fotoğraf ekleyebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    1-Vücudun kaldırdığı sürece ağırlıklarla idman da bir sıkıntı olmaz, zaten yeni olduğun için çok ağır dambıllar kullanma (aşırı hırs vücuda zarar verir )
    2-Protein tozu ve bcaa ek besindir steroid tarzı bir kimyasal değildir vücuda zararı olmaz , yalnız günde 2-3 litre su içmeyi ihmal etme. Eğer zamanla vücuduna kas inşaa etmek istiyorsan ve steroid kullanmayacaksan ( ki yarışmalara katılmayacaksan tavsiye etmiyorum ) başta vazgeçilmez supplementlerin protein tozu (tabi hergün 2 kilo tavuk yersen gerek yok :) ), bcaa ve kreatin dir. spora yeni başladım diyorsun vücutu ağırlık sporuna alıştırana kadar 2-3 ay daha bekle derim ben bu supplementler için yok şimdi kullanacağım diyorsan bir sıkıntı yok.
    3-jine... içinde doktora git kafan rahat olsun buradan tavsiye almak yerine

Swansea bunu beğendi.
  3. Swansea

Swansea Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Büyükçekmece
    Bilgiler için teşekkür ederim çok makbule geçti. Steroid düşünmüyorum zaten hafif kaslı olsam yeterli benim için.

Sayfayı Paylaş