Gemi ortamında spor yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cptesen tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cptesen

cptesen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhabalar. Arkadaşlar gemi kaptanlığı yapıyorum. Sağlıklı yaşam moduna girdim ve 3 ay önce sigara ve alkolü bırakarak bir başlangıç yaptım. Şimdide düzenli olarak spor yapmak ve vücudumu geliştirmek istiyorum. Gemide koşmak, yürüyüş yapmak gibi lükslerimiz yok. Çık güvertede yürü kardeşim diyenleriniz olabilir fakat günümüz ticari gemilerinde gemi ağzına kadar yükle dolu olduğundan bu mümkün değildir. birde buna olumsuz rüzgar koşulları vs vs vs eklendiğinde spor yapabileceğim tek alan kamaram(odam) oluyor. body building konusunda yardımını birebir alabileceğim hiçkimse olmamakla birlikte yılda karada en fazla 1 ay geçiriyorum. bana yol göstereceğinizi, bir program sunabileceğinizi umuyorum. gerekli her türlü ekipmanı edinebilme imkanım var. İlgileneceğinizi umuyor ve saygılarımı sunuyorum. Herkese iyi çalışmalar.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Tam hayalimdeki hayat :D hocam valla denizde antrenman harika olur şahsen bunun için çok fazla şeye ihtiyacınız yok. En elzem olanları 1-squat rack 2- bench sehpası 3 -olimpik bar 4-yeterli ağırlıklar. 5-barfiks demiri.Bunların yanına z bar alabilirsin ama zorunlu değil tabiki de. Hocam bunları almadan önceki durumunuz nedir yani kaç şınav kaç barfiks çekebiliyosunuz boy kilo bel çevreniz vs

atraksiyonlu bunu beğendi.
  3. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    aslangurun dedikleri ve muhtemelen ingilizceniz vardır kendinizi geliştirin.Kitap okuyun. http://agirsaglam.com/blog/item/48-kaynaklar şuradaki kaynaklar okuyabilirsiniz. Gemide spor nasıl olacak yazın buraya :D. ama illa ağırlıklarla çalılmak zorunda değilsiniz eğer vücut ağırlığı ile de çalışabilirsiniz fakat bunun hakkında fazla bilgim yok.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. cptesen

cptesen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    cevaplarınız için teşekkürler. aslangur hocam verdiğiniz ekipmanları odaların büyüklükleri göz önüne alındğında koyacak yer bulmam çok zor. aslında şöyleki; gemide küçük çaplı bir spor odası yapılması konusunda çok uğraş verdim. yalnız kendim için değil insanların sosyalleşebilmeleri, iş dışında kafalarını dağıtabilecekleri, kumar oynamak dışında vakit geçirebilecekleri bir yer olsun istedim. fakat, günümüz ticaret hayatı, işverenlerin iş dışında hiçbirşey düşünmemesi, sadece ceplerini doldurma hırsları yüzünden onaylatamadık. neyse fazla bu meselelere girmeye gerek yok:) barlar, yeterli ağırlıklar, barfiks demiri bunlar gibi makul ebatları olan ekipmanları ancak kamaramda barındırabilirim. bu arada durumumu sormuşsunuz. boy:183 cm kilo:78 kg. barfiks şu anki ham vücudumla 3-5i geçemem. şınav konusuna gelince 3x15 - 3x20 şınav çekebilecek durumdayım.

stefan35 bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam madem squat rack türevlerini sokamıyosunuz o zaman en basit şekliyle barfiks demiri, bench sehpası, 2 adet ayarlanabilir dumbell ve buna uygun ağırlıklar, bar ve buna uygun ağırlıklar bunlar işinizi görür. seviyeniz iyi yani çöp değilsiniz işiniz kolay :D bu burda kalsın hocam yatıcam şimdi siz bunları tedarik etmek için araştırın şimdiden ağırlıklar plastik olmasın döküm plaka ayarlayın. yarın editlicem

6. cptesen

cptesen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    tamam sağolun cevabınızı bekliyorum:)

7. cptesen

cptesen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    araştırmalarımı derinleştirdikçe bir kaç programa ulaştım. bunlar arasında en çok dikkatimi çeken body beast oldu. rica etsem body beast hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

hukukcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş