Gelisimin aniden durmasi - Kas kaybi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oosbucuk tarafından 11 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oosbucuk

oosbucuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar yas 23, boy 1.73, kilo 67. 15-16 yasindan beri fitness yapiyorum. Ektomorf vucut tipine sahip oldugum icin sporu birakmak hic yaramiyor. Kilomu istedigim sekilde kontrol edebiliyorum, beslenmeyle oynayarak istedigim sonucu elde edebiliyorum artik. Fakat donem donem tekrarlayan (tam emin olamasam da) bir sorunum var. Sanirim belli hormonlarimda donem donem degisiklikler oluyor ve yedigim protein ve karbonhidratin kaslara gitmedigini hissediyorum. Yani beslenme ve antrenmanimda bir sorun olmadigi halde, 3-4 gun icinde pump azaldi, kas kaybi yasadim ve antrenmandan sonra, ve sonraki gunde de karbonhidrat yuklemesi yaptigimda herhangi bir fark hissetmedim kaslarimda. 70 kilodan 67 kiloya dustum. Psikolojik bir sorun degil bu arada, fiziksel olarak gozlemledigim icin eminim. Sadece psikolojik durumun hormonlara kotu bir etkisi olabilir diye dusunuyorum. Bu sorunun yaninda cinsel isteksizlik ve sertlesme sorunu da vardi, bu sorunum su anda neredeyse duzeldi. Testosteron seviyeme baktirdim, doktor gayet iyi oldugunu soyledi. Cok nadir protein tozu kullaniyorum, onun harici hicbir sey kullanmadim simdiye kadar. 10 gun sonra da endokrinolojiye gidecegim.

Proteini uzun suredir yumurtadan aliyordum, 2 aya yakin bir suredir tavuk gogsunden aliyorum. Tekrar yumurtaya dondum ama bariz bir fark olmadi. Salonda maskeyle calisiyordum ve yeterli oksijen alamadigimi dusunerek maskesiz calismaya basladim, yine cok buyuk bir fark olmadi.

Kisaca, yeterli protein ve karbonhidrat aldigim halde, vucudumun buna tepkisi zaman zaman aniden sifirlaniyor.

Ayni durumu yasayan, sebebi ve cozumu hakkinda fikri olan var mi?

2. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Kas kaybı yaşamak için 3-4 gün vs çok kısa bir süre bu sürede kas kaybı imkansız...Sizinki psikolojık bence...

42-cm-kol-istiyorum bunu beğendi.
  3. oosbucuk

oosbucuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yanlis ifade etmis olabilirim, 1 aydir devam ediyor bu durum. Ama zor kilo alip cok kolay verdigim icin cok kisa surede de kilo kaybedebiliyorum

Sayfayı Paylaş