Gelişmeme Yardım Edebilirmisiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Sevinç tarafından 12 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    1 aydir salona gidiyorum duzenli besleniyorum . Kilom 80 boyum 185 antrenman programina uyuyorum. Supplement kullanıyorum (Yag yakıcı,Kreatin,Protein) gibi yalnız karnimda hafif gobek var mekik cekiyorum. Sadece sertleşiyor sizce ne yapmam lazim kollar gelisiyor. Gogus eriyor kasa donuyor yavaş yavaş. 1800 kalori alıyorum bidrGünluk almam gereken protein,Yag vs ortalama girerseniz ve nasil karin eritecegimi sevinirim.

2. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bence sen beslenme programını yaz buraya. Ona göre düzenleme yaparız.

3. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    makro dan once hersey kaloriye baglidir, kilo basina 2gr kadar protein yeterli olur, kalorilerinin %25-30u kadar yag alan ve kalanini karb ile tamamla, gobek bolgendeki yaglar da yavas yavas erimeye baslar

4. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Şu protein miktarı forumda daha önce konuşulmuştu ve yapılan araştırmalara göre kilo başına 1.5 - 1.7 gr ile 2 gr protein alanlar arasında bir fark görülmemiş. O yüzden 2 gr alıcam diye çok kasmamak lazım.

5. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    aynen oyle, cok abartanlar da var, ama definasyon da protein biraz da olsa arttiranlar var(tabi cok degil)

6. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah hocam peki ben şimdi yag gunluk 25-30gr arasi alıyorum ara ogunde ceviz,findik icinde falan yağ var baya ondan sıkıntı olma dimi?birde karbonhidrat ne kadar alayım biliyorsaniz eğer zaten bi gelisim olsun karnim erisin ya
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mart 2018 ---
    Saol. Peki bu şekilde beslenirsem olur mu biraz yorucam ama kusura bakma;
    2 Cay bardagi yulad
    Süt
    Lor peyniri
    2Yumurta beyazı
    Bazen yagsiz hindi fume
    Ara ogun meyve veya kuruyemiş
    Oglen okul yemeğinde orta derece yiyorum kizartma varsa yemiyorum
    Ant. Once muz sonrasinda supplement alımı
    Ant.sonra tavuk gogus,baklagil,yeşillik veya kepekli makarna

7. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Supplement olarak whey protein mi kullanıyorsun ?

8. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    sen beni yanlis anladin :) ben kalorilerinin %25-30u dedim yani kabaca sen ona bi 70gr yag diyebilirsin
    130-140gr proteinin yeterli olacagini dusunuyorum
    200gr karb alsan yeterlidir

kalori ihtiyacini hesaplamadim sana ama sanki sana 1800 cok az geliyo baslangic icin
    beslenme programin iyi gorunuyo, ihtiyacina gore miktarlarini sen kendin ayarlayabilirsin

9. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Şöyle
    Optimum gold protein kullanıyorum
    Biraz kapsul bcaa var 15-20gun yetecek kadar zaten tozda var cok almıyorum
    Bide kreatin
    Sa
    teseekkurler hocam zaten bi yag erisin yuksek kalori gecis yapicam ya simdi gunluk 70gr yağ iyimidir 50 falan alsam zarari olurmu pek anlamadim o kısmi bu kuruyemiste yağ var 1 avuc yesem ara öğün cok fazla yag varmış

10. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    yani yaglari kismak hormonlar icin iyi degilmis diye okudum, kuruyemisten yag cok fazla geliyosa biraz kisarsin, bide yemeklerinde zeytinyagi filan kullanmaya calis

11. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Evet oyle yapmaya çalışyorum gazli icecek,hamur,kizartmaa bunlar yok tabi zaten degerlerine bakarak yiyorum bazen 1 tik aşıyorum oluyor bazen ama karnımın erimesini istiyorum belki bi gelişme oldu ben farkedemedim calisacagim ama yinede dediginizi yapıcağım yağ almam gerek 45-50gr yeterlidir
    Birde protein almam yanlismi şu an acikligi anca kapatıyorum

12. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    nasil yani tam olarak protein hakkinda ne demek istediginiz anlamadim, fazla protein tuketiminden mi bahsediyosunuz?

13. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yok yok yani 90gr besinlerden anca alıyorum ger kalaninida protein tozundan aliyorum demek istedim. Beslenme konusundada 50 gr almam gerek siz söyleyince aydınlandim :) kuruyemis falan yiyecegi yarin mesela 5 adet badem 10adet findik gibi

14. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bence şöyle yap ;
    - Öncelikle çok yüksek olmayan rastgele bir kalori ile başla ya da şuanki aldığın olan 1800 le dene. Kompleks karbonhidratları araştır. Her türlü besinin kalori değerlerini bir kağıda yaz (ben şuanda öyle yapıyorum) daha sonra bu besinlerin makrolarını da göz önünde bulundurarak kendine beslenme varyasyonları oluştur. Makro ayrımını şu şekilde yapabilirsin : %40 protein %35 karb %25 yağ
    - Sonra yağ tüketimine özen göster yağları önemsiz görme.Yağların yağ yakımında önemli bir etkisi var . Zaten kuruyemiş yiyormuşsun buradan sağlıklı yağlar geliyor. Yemeklerde zeytin yağı tercih et ve yemekleri çok yüksek ateşlerde pişirme kısık ateşte pişir. Esansiyel yağ asitlerini araştır.
    - Öğünlerinin arasına 3 - 3.5 saat koy ve bu saatleri çok geciktirme.
    - Öğünlerinde sindirebileceğinden fazla karb. almak sana yağ olarak geleceği için alman gereken kaloriyi öğünlere sıkıştırma. 4-5 öğün şeklinde bölebilirsin.
    - Okula ara öğünler götür.
    - Et tüket. En az 2 öğününde et yemeyi ihmal etme. Balık hem yağ hem protein açısından önemli bir besindir. Tüketmeye çalış.
    - Uykuna özen göster. En en geç saat 2 de yat ama öğrenci olduğun için sabah 7 de kalktığını farz ediyorum. Genelde saat 11 de yatakta olmaya çalış.
    - Son olarak hassas tartı alırsan besinlerin gramajlarını hesaplaman kolay olur bu da daha rahat ve kolay bir şekilde beslenme programına uymanı sağlar.
    Eğer beslenme konusunda yeterli bilgiye sahip değilsen bir diyetisyene danış. Sonuçta burada sağlığın söz konusu.

Son düzenleme: 12 Mart 2018
  15. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Elinize sağlık araştıracağım

Sayfayı Paylaş