Gelişmem durdu.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Raskolnikov12 tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Raskolnikov12

Raskolnikov12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar.
    4 - 4.5 aydır bu sporla ilgileniyorum.
    Ciddi bir şekilde hiç aksatmadan düzenli olarak spor salonuna gidiyorum haftada ( 3 veya 4 )
    az da çalışmıyorum, etrafımda ki insanlardan daha fazla kaldırıyorum ve hareketleri en nizami şekilde yapmaya çalışıyorum,
    her ay başı hocam yeni program veriyor, 1 aydır sadece antrenman sonrası Weider protein tozu alıyorum.
    Kollarım yeterince büyümüyor göğüs kaslarım arka kol kaslarım vücudumda çalıştırdığım herhangi bir kasım 1- 1.5 aydır hiç bir gelişme göstermiyor.
    Hocalar yaza daha var diye bol bol yememi ve six-pack leri dert etmemem gerektiğini söylüyorlar..
    Sizce ne yapmalıyım protein tozu miktarını 2 ye çıkarmam bir fayda gösterir mi gösterirse ne zamanlar içmeliyim ?
    Önerilerinizi bekliyorum.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozunu unut, günlük 200 kalori fazladan al.

Bekci ve Created By Loss bunu beğendi.
  3. Raskolnikov12

Raskolnikov12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam spora ilk başladığımda 78 kiloydum 2 3 haftalık bir süreçte fazla zorlanmadan 65 e düştüm şu an 65 kiloyum kilo almamı mı öneriyorsunuz boyum 1.76

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi. Kilo almalısın ki aldığın kiloların bir kısmı kas olsun, güç artışı da büyük ölçüde buna bağlı. Nörolojik adaptasyon sayesinde kütle artışı olmadan da güç kazanımı olabilir ama bunun sınırları vardır. Bir noktada güç artışının devam etmesi için kütle kazanman zorunludur. 2-3 haftada 78'den 65'e düşmen 13 kg yağ yaktığın anlamına gelmiyor. Vücut birkaç kilo su atmıştır, biraz da sindirim sisteminin içeriği değişmiştir vs...176 boy 65 kiloda yavaş bir bulkla (ayda 1-1.5 kg alarak) uzun süre yağlı gözükmeden kas kütleni arttırabilirsin. Sonra gerekli gördüğün noktada kas kütlesini koruyarak tekrar yağ yakımına girersin. Bu arada yavaş yavaş tekrar sayılarının ve ağırlıkların arttığını da göreceksin.

Bekci ve Created By Loss bunu beğendi.
  5. Raskolnikov12

Raskolnikov12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımın için teşekkürler hocam konunun altında her türlü tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Sayfayı Paylaş