Gelişmeler ve beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve movieclips tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. movieclips

movieclips Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,abilerim ben 17 yaşındayım, bu sporu yaklaşık 2.5 aydır yapıyorum

Boy: 1.84, Kilo 85-86 Yaş: 17

1.ay
    Göğüs: 98
    Sağ Kol: 29,5 (Sıkınca:34)
    Omuz:116
    Kilo: 86
    Bel: 90

ve 2. ayın sonu
    Göğüs: 100
    Sağ Kol: 31 (Sıkınca:34.5)
    Omuz:120
    Kilo: 85.5
    BMI: 24
    Bel: 90

şimdi sormak istediğim soru şu, benim yağ oranım yüksek bu oranı düşürmek için diyete girdim fakat kasları yakmamam için günlük proteinlerimi düzgün almam gerekiyor fakat bunu sağlıyamıyorum çünkü takviye besin kullanmıyorum onun yanında yediklerim yine günlük kalori ihtiyacımı karşılamıyor (karbonhidratı düşürmem gerekiyordu bayağı bi düşürdüm vücuduma göre)
    yani demek istediğim çok fazla kas kaybetmeden nasıl yapabilirim bu beslenme işini

bir de sporda o kadar kendimi zorluyorum kollarımın büyümesi için fakat kollar büyümüyo hareketleride doğru yapıyorum spordan sonraki gün ağrı falan olmuyor kolda, ama göğüs de her çalıştığım günün sonrasında bi ağrı hissediyorum, acaba ne yanlış yapıyorum? şimdiden teşekkürler

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Düşük karbonhidrat diyetini(low carb-keto) işini görecektir.
    Tepki için ise mesela ben biceps çalışırken Barbell curlde indirirken çok yavaş indiririm ve ağrı artar. Belki de kullandığın ağırlıkları arttırma vaktin gelmiştir. Bicepste benimde ağrı olmuyor genelde. Tricepsde oluyor.

3. movieclips

movieclips Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin gibi yapıyorum fakat yine aynı ağrı olmuyor ağırlık arttırmaya gelince ağırlığı arttıramıyorum çünkü diğer hareketlerde var birinde ağırlığı arttırınca diğeri kalıyor çünkü kolum çok fazla yoruluyor o gün birini arttırsam diğeri aynısı gibi kalıyor yani.

4. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Full body workouta geç. Şuanki biceps-triceps antrenmanın ne?

5. movieclips

movieclips Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğim gibi full body workout ile çalışırsan daha iyi olacaktır. http://www.kasvekuvvet.net/dogan-vucut-gelistirme-programi.html
    Bicepsinide geliştirir.
    Fakat illa kendikine devam etmek istiyorsan ağırlıkları arttır. Amaç zaten büyütmek.

7. movieclips

movieclips Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim, şimdi biraz yağ oranımı düşürdüm su da kaybettim biraz daha yağ oranım düşürmeye çalışıyorum o sırada kas yapmaya devam, bu arada tekrar teşekkürler yardımların için

Sayfayı Paylaş