gelişmek için doğru yol mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve feeleg tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. feeleg

feeleg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese meraba. ben uzun süredir vücudunu geliştirmek isteyen fakat bir türlü dikiş tutturamamış bir bireydim fakat son 3 haftada internetten ve bodyforumtrden topladığım çeşitli bilgileri harmanlayıp elimdeki herşeyi birleştirip değişik bir biçimde konsantre oldum ve gerçekten bir gelişim gösterdiğimi gördüm. öncelikle söylemek isterim ki spor geçmişi olarak 4 yıl karate yaptım ve siyah kuşağımı aldıktan sonra özel sebeplerden dolayı spora ara vermek zorunda kaldım dolayısıyla spora başlamak ilerlemek ve iradeli olmak zor geldi başlarda. şu an elimde bitane bench sehpası, takılıp çıkarılabilir dumbell seti,barfix, z bar var ve 4 tane 2.5 kg 4 tane 5kg 2 tane de 7.5 kg ağırlık var. yaptığım program şöyle; 3x15 biceps curl, 3x20 dumbell bench press, 3x15 dumbell press (omuz için ama ben ayakta yapıyorum), 3x25 two arms triceps extension. Kilo olarak kimsenin yapmadığını düşündüğüm bir şey yapıyorum ve inanılmaz motive oluyorum. O da şu oluyor; her antremanda ağırlığı %2 miktarda artırıyorum. Metod şu dumbelların üstüne petşişe bantladım ve su ilave ettim hergün düzenli bir biçimde ölçüye dikkat ederek. mesela 10+10 kg ile çalışmaya başladım hepsinde, ve şu an 3 haftada 5 er antreman yaparak 13 kg ile çalışabilir duruma geldim. Gerçekten faydasını görüyorum. İyi hoş fakat vücudumda kullanmadığım kaslar mevcut ve bu benim canımı sıkıyor ve antremanım da eskisi kadar uzun sürmüyor. Şimdi siz profesyonel arkadaşlardan rica ediyorum nasıl devam etmeliyim bacak, karın, sırt bütün kas gruplarımı bu şekilde çalışmaya devam ederken nasıl geliştirebilirim ve gerçekten de faydalı mı bu şekilde yapılan antreman. Çünkü hesaplarıma göre 3 ay sonra tek kolumla 30kg ile 3 set çıkarabileceğime inanıyorum. Yeni çalışma programı önerileriniz ve alternatif hareket önerileriniz var ise benimle paylaşırsanız sevinirim. Ha bu arada boyum 1.76 kilom 75 civarıydı en son tartıldığımda bel bölgemde özellikle simit olarak ifade edilen arka bel bölgemde yağ mevcut. yaza kadar yapılı bir vücuda kavuşmak için gerekli motivasyonu içimde hissediyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş