Gelişme Sorunu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PointQuard tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar 6 aydır haftanın her günü ( pazar hariç ) spor yapıyorum 1,88 boy 90 kiloyum. bu süre içinde hiç gelişemedim. ( 6 ay ideal bir süre bence ) biceps 34ten 38 oldu hocam gelişmenin iyi gitmedigini söylüyor tabi buna orantılı ilgilenmemesi de ayrı bir ironi, neyse. Hayvan gibi agır kaldırıyorum ( doğru parametrelerle yani hareketi doğru yaparak ) her hareketim 4 set x 12 ( en kötü 10 yapıyorum ne kadar zorlansam da 10'a kesin tamamlıyorum. Her kas grubu için en az 4 hareket yapıyorum ve günde iki kas grubu çalışıyorum.. ) kendimi enayi gibi hissediyorum sanki 6 ay boyunca hiç spora gitmemişim gibi motivasyonum her geçen gün daha da düşüyor artık hiç gitmek istemiyorum ama pes etmekte istemiyorum. sizce 6 ayda 4 cm biceps nedir yani bi yorum yapın normal mi bu durum ? Diğer ölçüleri de yazayım:

Biceps : 34ten 38 ( 6 aylık değişim )
    Omuz: 124ten 130 ( 2 aylık değişim )
    Bel: 95ten 94 ( 2 aylık değişim )
    Göğüs: 109dan 111 ( 2 aylık değişim )

Kilo: en düşük 83,5 ( asıl amacım kilo vermekti ) Yaklaşık 1 ay önce sigarayı bıraktım ve bırakmadan önce kilom 84,5'tu 1 ayda 90'a çıktım :oops:
    Yorumlarınızı Bekliyorum. ( bu arada bir not: uykum çok düzensiz. Sırf bir uyku yüzünden ölçülerim bu kadar düşük kalmış olabilir mi ? )

2. Moriarty

Moriarty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Degisim var aslina bakarsan. Ama 6 ayi doldurmusun daha ust seviye programlara gec mesela biceps icin 4x12 yapma

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dün itibari ile programı değştirdim. Kanat ve bacak hariç her kas grubunu süper set ile çalışcam. Set ssayıları 12+10+10 + 15 ( pompa ) şeklinde.

Sayfayı Paylaş