Gelişimim ve genetiğim hakkında yorum yapabilir misiniz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nona tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Nona

Nona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Geçen yıl aralık 18 de bu spora başladım. İlk hatırladığım kol ölçüm 28 idi. Şu an Hocamın ölçmesiyle 32 ama bana pek inandırıcı gelmedi. Diğer ölçülerimi şu an hatırlayamıyorum. Boyum 180 cm. Başlangıç kilom 60.5 idi. Şu an 65.5 aç karna ağırlığım. Bana gelişimim yeterli gelmiyor. Hem bu konuda hem de genetiğim konusunda yorumlar bekliyorum ve tabiki varsa tavsiyeler. Bir yanlışlık yaptıysam affola. Foruma ilk mesajım olacak. Resimleri nasıl yükleyeceğimi bilemedim. Kolaj yaptım. Baştaki ilk halim. Umarım fikir sahibi olmanıza yeter. PicsArt_04-25-10.45.37.jpg

2. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    o kol 32 vardır bence zaten hocanız nasıl yanlış ölçsünki siz bakmadınızmı ölçerken

3. Nona

Nona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Açıkçası kol ölçümü kendim aldığımda 31.5 idi soğuk haliyle ki bu hocanin ölçümünden 2 hafta kadar sonraydı. Hocamın da herkesi pohpohlamayı sevdiğini bildiğimden bu kanıya vardım.

4. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Anlamadigim 1 senedir yapiyorsun degil mi yani gecen sene aralikda basladim dedigin 5 ay onceki aralik mi yoksa 2014 aralik 5 ay ise pek bi sikinti yok ama 1 seneyse gercekten gelisim az ben 5 aydir yapiyorum 12 kilo aldim 68dim 80e ciktim 2 haftadir hastaydim 78e dustum ama genetik beslenme spor gecmisi her sey fark ediyo dostum bu ise gonul verdiysen motivasyonunu bozma basarilarinin devamini dilerim :)

5. Nona

Nona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2015 aralıkta başladım. Araya sınav girdi hastalık girdi derken 1 haftalık 2 3 günlük aralar da girdi. Beslenmeme de yeteri kadar dikkat edemiyorum bunun etkisi büyüktür. Sabah 7.30 evden çıkış akşam saat 9-10 giriş olunca kaliteli beslenmek bayağı maliyetli oluyor benim için. Bir de stres faktörü var ki üzerimde etkisini kestiremiyorum. Üniversite bıraktım döndüm tekrar hazırlanıyorum falan derken stres seviyesi hep yüksek oluyor. Ama bunların hepsinin geçeceğini biliyorum ve bıkmadan usanmadan devam ediyorum sporuma. Yavaş sonuç alsam da bu kiloyu ömrüm boyunca görmemiştim. Bunların hepsi motivasyon oluyor bana

6. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde o sekilde hani suan ki vucudum bi baskasina gore güzel gelmeyebilir ama ben hayatimda hic bu kadar iyi olmadim bu benim icin iyi birsey ben kutulara hazirliyorum bi sirt çantasina dolduruyorum gun boyu yiyorum sizde oyle yapabilrsiniz, ben 1 aydir gidemiyodum ciddi hastaliklarim vardi suan iyiyim ve basladim bundan sonra yeni beslenme yeni program ile daha iyi olmak icin devam ediyorum disarda ilgi ceken bi vucudum var ama fitness yapan kisiler daha iyi olduklari icin beğenmiyor ama dedigim gibi aylik 150 160 liraya ayda 3 4 kiloyu gorebilirsin ben yaptim sen niye yapamiycaksin :)

7. Nona

Nona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ay sonu oturup masrafımı hesapladığımda 300den aşağı çıkmıyor. Gainer kullandım düzenli bir şekilde whey ve creatine de kullanıyorum. Bu kadar masrafa girip 5 kilo almak 4 ayda biraz can sıkıcı. Ama motivasyon bozmaya gerek yok. Harcadıysam da kendime harcadım :)

8. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Usta ben evde başladım 3 ay oldu boy 184 başladığımda 68 kg ydim,şu an 74 kolda başlangıçta 27-28 civarıydı şu an 32 yani burdan şu kanıya varıyoruz Genetik :D

9. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Bi yerlerde hata yapiyo olabilirsin kardesim bi soz vardi cok calisan genetigi gecer diye takma kafana :)

10. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş beslenmeme dikkat etmiyorum demişsin bence daha fazla soruya gerek yok. Beslenmen iyidir antrenman iyidir ve hala gelişme yoksa moralini bozulmasi normaldir. Ama sen beslenmeye dikkat etmeyip gelişme beklersen bu saçma olur. Beslenme en önemli faktör. Ki bence fotoğraflarda gelişme var.

11. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    1 yıl için o kadar iyi gelişme sayılmaz açıkçası daha iyisine sahip olabilirdin

12. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Düzgün beslenme düzgün dinlenme ve ağırlıklı bir antrenmanla hatlarını meydana çıkartacak şekilde çalışırsan herşey olabilir herkes aynı olacak diye bir kaide yok sen şuan da iyi gelişmissin devamı da gelir inşallah

13. Nona

Nona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir yıl değil. Aralik 2015de basladim. Araya mecburi aralar girdi. 4. Ayım yeni doldu diyebilirim.
    beslenmeme dikkat edemedigim icin bunu supplementlerle karsilamaya calisiyorum. Gainer olsun whey olsun bana yemek hazirlamaya ayiramadigim zamanin telafisi olmali bence, ki sadece supplementle besleniyorum da demiyorum her gün en az 300 gr tavuk yiyorum yiyebildigim kadar bulgur pirinc tuketmeye de dikkat ediyorum.

Sayfayı Paylaş