Gelişim Hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Vinsinity tarafından 29 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar belki bu şekilde forumda binlerce konu açılmış olabilir ama artık bu durum benim sosyal iletişimi mi bile etkiliyor. 22 yaşındayım 1.73 civarında boyum var ve ortalama 60 kiloyum, omuzlarım düşük ve dar. Bir çok spor salonuna çok büyük heveslerle kaydoldum ve ortalama 2 aydan sonra bıraktım. Tek başıma yapamıyorum diye düşünüyorum. Ağır giremiyorum, yalnız kalınca setleri tam tamamlayamıyorum. Yani kısacası tek başıma spor yapamıyorum. Üst vücudumu geliştirip görünümüme biraz şekil vermem gerekiyor.

Kilo konusunda çok büyük sıkıntılarım var. Düzgün yediğim halde kilo alamıyorum. Doktora gittiğimde ise bir kaç testten sonra metabolizma hızın çok yüksek ve metabolizma yaşın 14 dedi. Yani kısacası normal bir şekilde kilo almam çok zor. Bu durumda supplementler giriyor işin içine ve supplement kullandığımda ise düzgün bir şekilde spor yapmam gerekecek. Kendi kendimi motive edip kısa zamanda gelişim gösterip hevesimin kaçmaması için neler yapmalıyım. Ya da vücudumu toparlayıp en azından kaslı görünmeye gerek yok düzgün çocuk gibi görünmeyeceğim şekle gelebilmek için neler yapmalıyım artık gerçekten psikolojimi bozdu bu durum.

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Metabolizman çok hızlıysa, düzgün sağlıklı beslenmelisin yada başka bir çözümü "var mı?" diye doktora sormalısın.
    Kendini güçsüz hissediyorsan ilk 3-5 ay güç çalışmanı tavsiye ederim. Hem vücudu spora alıştırmak için hemde antrenman rutinine alışman için. Hemde güç antrenmanları çok acılı geçmez.

Calisthenics Athletics

3. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Çok acılı geçmez derken yanma olayının set sayıları düşük olmasindan dolayı olmaması mı ? Yani yanma olmuyor mu?

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sinirsistem'i aktivasyonu daha fazladır, kas gelistirme gibi kasların anasını ağlatmıyoruz.
    Çok ağırlık az tekrar. 5x1 5x5 3x3 gibi. Deadlift, Benchpress, squat.
    Alt üst vucut seklinde gidiyoruz.

Calisthenics Athletics

5. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yani minimum ilk 3 ay çok ağırlık az tekrar mı yapmam gerekecek hocam

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri: