Gelişim..Gelecek..Fit bir vucut

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mertakil tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mertakil

Mertakil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim, çok düşündüm böyle bir konu açsam mı diye ama artık dayanamadım açıyorum :)
    Öncelikle kendimden bahsedeyim 19 yaşında geçen yıl ocak ayından beri düzenli spor yapan biriyim ancak omuzlarım kollarım genişlemesine ragmen bel bacak popo bölgeside arttı.Çok fazla olmasada 122 cm omzum var ancak bunun yanında 87cm belim ve 106cm basenimin yaninda omuzlarım küçük kalıyor.Ayrıca 1.88 boyunda ve 84 kilo oldugumu belirteyim..Ne yapmam lazim sizce.Alt tarafı inceltirken üst ekstremiteleri üst vucudu büyütmek mümkünmüdür.
    Çünkü yaklasık 3 ay boyunca güç antremanı uyguladım burda haftada 3 gün squat vardi e haliyle bacaklar costu gitti.Pantolon bulamamaktan korkuyorum açıkcası :)
    Bilen arkadaşlar güzel bi şekilde yardımcı olursa çok mutlu olurum
    Şimdiden teşekkürler :) :)

2. Chucky91

Chucky91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Sen benim hayalimdeki vücut ölçülerine ulaşmışsın :D ha omuz 2-3 cm fazla olabilirdi. Sana şöyle söyleyeyim Paul Walker yaz google a. O adamın beli 89 cm miş.(ölmeden önce :( ) Eğer bodyuma çıkan bir vücut geliştiricisi olmayı düşünüyorsan 82cm yapmaya çalış. Yağ oranın düşük olursa bunu yapmak tabi ki mümkündür ayrıca bel hareketlerini ağırlıksız ve çok tekrarlı yap. Kalınlaşması için ağırlıkla ve az tekrar. Ancak Paul Walker gibi plaj vücudu istiyorsan ölçülerin iyi. Omzunu yetersiz görmenin sebebi trapez kaslarını fazla geliştirmiş olabilirsin ya da göğüs kaslarını çok geliştirdiğin için omzunun görünümünü bozuyor olabilir.

Sayfayı Paylaş