Gelişim dönemi ve vücut geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve RoK tarafından 15 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. RoK

RoK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba . 4 aydır muay thai ile ilgileniyorum boyum 175 kilom 81 yaşım 16 . geçmişte 4 ay kadar vg yapmıştım . Sonra boyumun uzamasının yavaslayacağına dair cevreden baskı aldım . Bu olumsuz etkiledi ve bırakmak zorunda kaldım . 10kg kadar aldım bırakdıkdan sonra. Muay thai ile 75 kiloya kadar düşmeyi hedefliyorum . 75 kilodan sonra vücut geliştirme yapmak istiyorum fakat yazılanların bi kısmı ağırlığın boy uzamasını yavaslattığı öbür bi kısmıda yavaslatmadığını anlatıyor. Suan vücudum yağlı yağları atıp kas yapmak istiyorum . Yüksek ağırlıklarla calısmayı düşünüyorum boyumun uzamasına nasıl etken olur sizinde fikrinizi almak istiyorum . 180-185 cm kadar uzun olmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım boyumun uzamasını bekleyip mi başlamak ( Cok zaman kaybı ) . Yoksa simdiden baslayıp 81 kiloyu fitness ve muay thai ilemi indirmek . Amacım vücut yapmak . Sağlam dövüşcü olmak istiyorum . Sizce yüksek ağırlıklar boy uzamama engel olurmu ?
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2017 ---
    *Haftada 3 gün Muay thai antremanım var
    * Günlük 100-130 gr protein alıyorum
    * 7 saat uyku

Son düzenleme: 15 Ağustos 2017

Sayfayı Paylaş