GELİŞİMİ YÜKSELTMEK İÇİN..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrYLMZZ tarafından 3 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İyi günler herkese.

Sorunuma geçmeden önce 4 ay 5 gündür spora gittiğimi belirtmek istiyorum. Bu geçen süre zarfında dışarıdan söylenenler ve kendi gözlemlerime göre büyüme olarak 0 dayım(gerçekten ölçüm yaptım hiç bir değişiklik yok aynı ölçüler) Sadece 73 kilo başladım şu an 75-76 arasındayım.Haliyle moralim bozuluyor o kadar zaman harcayıp geri dönüş elde edememek.

Uykuma dikkat ediyorum en geç 12 yatar uyurum.Yemek olarak 3yumurta peynir domates yulaf ve süt ardından spor sonrası tavuk Göğsü ya da ton balığı ve protein tozu akşam da olabildiğince protein içerikli beslenmeye çalışıyorum. Programım ise şu an her bölge için 3 hareket 10 tekrar şeklinde(2haftadır).

Sorun ne olabilir yorumunuz var mı? Az mı yiyorum? Az mı uyuyorum? Hareketler mi az?

[NOT: Dayanıksız biriyim benchte max 17.5 yardımlı gördüm ya da biceps için barla 5 -5 ayakta yapabiliyoruyapabiliyorum ancak gibi]

Son düzenleme: 3 Ağustos 2015
  2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Sorun almış olduğun protein miktarını bilmemen ve tahmini olarak tüketmen. "olabildiğince protein" bilimsel yaklaşılması gereken konumuza pek uyum göstermiyor.
    Nasıl antrenman yaptıgını bılemeyiz ama düzgün oldugunu farzedersek yeterlli protein ve karbonhıdratı almadıgını düşünebiliriz.
    3 yumurtayı 7 yaşındaki yiğenimde yiyor diyelim ve seni 6-8 yumurta yemeye teşfik edelim .)

3. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Uuu :) açıkçası buğday alerjim olduğu için başka kaliteli karbonhidrat tüketimim zor sadece pirinç ekmeği yiyebiliyorum.Onun dışında pirinç pilavı(zorunlu) başka da nadiren tüketiyorum haşlanmış patates ya da kırmızı mercimek. Protein olayını da tavuğu,protein tozunu,yumurtayı arttırarark yapayım bakalım.

4. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    73 kilo ile başlayıp 76 kilo olman başarısızlık sembolü olarak kabul edilemez yazdığın kriterler doğrultusunda. Belki sıkılaştın belki kas kazandın belki yağ depoladın bunu bilmemiz zor açıkçası.
    Kilo almak başlı başına bir sorun zaten. Karbonhidrat ağırlıklı beslenmen lazım, kepekli makarnalar var buğday içeriyor mu bilmiyorum açıkçası ama googleda ufak bir araştırma ile buğday içermeyen karbonhidratlı ürünler bulabileceğine inanıyorum.

Glutensiz diyetler diye arama yaptığında baya alternatif çıkıyor bir göz gezdir bakalım.

5. MrYLMZZ

MrYLMZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ceb
    Cevap için teşekkür ederim ancak biz en kolay karbonhidrat kaynağı buğday ve ürünlerinden yoksun olduğumuz için sıkıntı oluyor. Bütün öğünlerde ekmek yiyebilir normal insanlar ancak sabah yumurtanın yanına mercimek çorbası içmek nasıl olur ki? :) karbonhidrat üzerinden gideceksek işim bayağı zor.

Sayfayı Paylaş