Gece yemek yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cm_alper tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cm_alper

cm_alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Gece yemek yemenin ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kafama takılan bir soru var:

Kas kütlesi en fazla uyku ve dinlenme halindeyken oluşuyor. Prensip olarak saat 20.00'den sonra pek bir şey yememeye çalışıyorum yağlanmayı engellemek için. Ama yatmaya yakın karnım iyice kazınmaya başlıyor, muhtemelen kan şekerim de düşüyor. Şimdi, büyüme hormonu ne kadar fazla olursa olsun, düşük kan şekeriyle uyursam kas olarak istediğim büyümeyi elde edebilme konusunda şüphelerim var.

Yabancı birkaç sitede de yatmadan 2 saat kadar evvel whey+süt içenleri okuyunca kafam karıştı iyice. Sizce nasıl yapılmalı, mesela light süt + biraz lor yesem (whey kullanmıyorum henüz) yağlanma konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Tecrübe ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben acıkan bünyemi o günkü yediklerim ve harcadığım enerjiye göre gece 1 yada 2 adet yumurta ile bastırıyorum. O bir yumurta bile gayet tok tutuyor adamı. Tavsiye ederim... Yumurtayı yedikten 1 saat sonrasında uyuyorum en erken. Çokda fazla yağlanma yapacağını sanmıyorum. Hemde doğal protein kaynaklarından biri.

3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Yatmadan 1 saat kadar önce ligh süt ve lor peynir tüketmek iyi birer seçim.Bu sayede hem aç kalmaz hem de bu yediklerinin geç sindirlmelerinden dolayı sabaha kadar kaslarını beslersin, yağlanma adına da pek bir zararı olmaz...

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    karbo tukettikten sonra yatmadan en az bi 2 saat gecsin son ogunde karbo miktarini azalt. gece yatarken sut olur peynir olur casein le vucuda gece boyu protein emilimi

5. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    valla bendede zamanında alışkanlık oldu yemek yer yatarım sonra bazen uyanırım tekrar birşeyler yer yatarım ama ne kadar zararlı bilmiyorum kg aldırdığını sanmıyorum yada bende bir sorun var ben senelerdir böyle yapıyorum hiç kg falan aldığım olmadı ama tabi bünyeden bünyeye değişir
    birde bir kitapta okumuştum ne kadar doğrudur bilmiyorum ama gece yatmadan önce yenilen yemek ile öğlen yenilen yemeğin arasında hiç bir fark yoktur diyor vücut uyurkende birşeyler salgılarmış aynı öğlen yemeğindeki gibi bir mantık olurmuş buna benzer birşeyler okumuştum

6. ultimate1

ultimate1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet su aralar bende geceleri yemek yemeye basladım bulasıcımıdır nedır:D veya kaslar enerji istiyor olabilir

7. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    internette yabancı bir forumda whey proteinin kan şekerini ne miktarda yükselttiğiyle ilgili bir deneyim okumuştum.
    Adam bir ölçek whey içtiğinde kan şekerinin kayda değer miktarda yükselmediğini fakat 30-35gr. whey aldığında kan şekerinde bariz artış olduğunu yazmıştı.

Bu deneyimden de yola çıkarak gece normal dozun hafşif altı whey protein ve casein karışımları tercih edilebilir.
    Elite12 bu konuda son derece başarılıdır. Ama bunun yerine yarım ölçek wheye e iki yumurta beyazı ekleyip sütle karıştırıladabilir.
    Sütün gh'a olan olumsuz etkisini savunanlardansanız da süt yerine biraz lor ve ya beyaz peynir koyup mizer de karıştırabilirsiniz su ekleyerek..

Sayfayı Paylaş