Gece yatmadan önce alınan whey protein(Diet)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lantis44 tarafından 23 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar gece yatmadan önce whey protein alıyorum.Bu kilo artışına,kilo vermede yavaşlamaya veya yağlanmaya neden olur mu ? Birde gece al yatmadan önce dediler alıyoruz ama neden alıyorum bilmiyorum bilen var mı.Son olarak benim proteinde yağ yakıcı özellik var mı ?

Proteinim içeriği

2. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin protein alıs saatleri farklıdır ama genelde sporcuların hemen hepsi kana çabuk karıştıgı ıcın antrenmandan sonra kesın alırlar. gece proteın yerıne 2 bardak sut ıc derım.sabah kalkıncada meyve suyu veya su + whey al derım.

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ruthless çok doğru söylemiş. sadece yatış kalkış kısmı ile ilgilenecek olursak:
    1. yatmadan evvel sindirim uzun süren bri protein cinsi (casein) almak çok daha iyi....
    2. sabah kalkınca da hızlı ihtiyaç için whey.

4. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu kullandığım protein diyetim için ne gibi faydası olacak.Bunu açıklayabilecek biri var mı ?

Bu arada ilk mesajdaki sorularımada cevap verirseniz sevinirim.Kilo artışı,yağ yakımında azalma gibi etkenlere sebep olur mu ?

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bir porsiyon 140 kalori içeriyor. Kilo alır mısınız ?
    Protein tozu kullanımlarıyla ilgili forumda mevcut başlıklara göz atın. Diyet döneminde beslenmenin önemine bakın ve neler tavsiye edildiğine bakın. Gece yatmadan önce bu ürünü almayı düşünüyorsanız sütle karıştırın bu ürün whey proteindir (hızlı emilimli). İdeali kazein proteinidir, süt ve benzeri süt ürünlerde bulunur. Alternatif olarak Kazein Protein tozu kullanabilirsiniz.

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  7. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    proteinin enerji değeri düşüktür , kilo yapma konusunda cok bi zararı olmaz. ama kaslarınızın gelişmesi için sindirim sisteminizde günün her saati protein yeterli oranda varsa durum gayet güzel olur. Bu arada ben yatmadan önce iki bardak süt olayına katılmayacağım kendimce. cunku ben yatmadan önce bu kadar süt içsem gece en az iki kez tuvalete kalkmak zorunda kalırım, ayrıca midemi boşyere suyla doldurmaya da gerek yok. Kazein yatmadan önce daha iyidir ama whey de gayet etkili sonuç verir nihayetinde.

8. MertCann1907

MertCann1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende 95 kg whey protein kullanmamda bir sakınca olurmu birde nasıl kullanmalıyım

Sayfayı Paylaş