Gece Acıkıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. brhmcr

brhmcr Guest

Donmez tabi ki, zamanlamanin bir onemi yok .Ancak bunu derken besin makrolarinin (protein, yag, karbo gunluk orani) onemli oldugunu hatirlatayim.

2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Hocam saat 18.00den sonra alınan karbonun vücutta yağ olarak depoladığını söylemişti.

Filipe bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Tamamen gun icinde aldigin kalori ile alakali, yeterli kalori aldiysan ve aksam da fazlasini alarak heleki basit karbo ile insulin tetikliyorsan yag tulumu olman kacinilmaz.

4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bende şunu anlamıyorum yahu saat 18 den sonra vücut duruyormu çalışmıyormu tamamen günlük alınan kalori miktarına bakar bu olay brhmcr nin dediği gibi ozaman ramazanda herkesin yağ bağlaması gerekirdi saat 8 30 larda yemekler yeniyor çok saçma .

5. brhmcr

brhmcr Guest

18 den sonra metabolizma hizi duser aslinda ama tamamen durmaz sonucta.

6. SquaLTR

SquaLTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meyve yemelisin dostum

7. brhmcr

brhmcr Guest

Yanlis bilgilendiriyorsun ne yazik ki, meyve gun icinde alinmasi mantikli olan bir besin. Her ne kadar zamanlamanin onemi az desekte insulin dalgalanmasini zamani onemli.Siz siz olun meyve benzeri glukoz-fruktoz karisimi urunleri ara ogunlerde gunduz aliniz.

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bilip bilmeden konuşmamalı kimse akşam meyve de yenmemeli antrenmandan önce veya ara ğünde yenebilir ama akşam olmaz

RaPPeRuA bunu beğendi.
  9. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ee ama kendi yazdıklarımızı kendimiz yıkıyoruz hani kalori miktarını aşmasak gece yesekte kilo almazdık ?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Kendimizi yikmiyoruz, normal insanlar yani bizler pro olmayanlar kalori sayiminda o kadar basarili olamayiz. Bu nedenle ortlama hesaplar ile yola cikariz. Bu noktada kendimizi garanti altina almak adina aksam saatlerinde insulini yukarilara cekecek urunlerden kacariz ki fazla kalori ihtimali varsa bunlar insulin araciligi ile yag olarak depolanmasinlar. Teoride dedigimiz (zamanlama - kalori hesabi ) dogru olsa da pratikte zordur. Insulini dalgalandirmama sebebimiz bir anda yuklenilecek kalorilerin karaciger glikoz depolarini doldurup deri alti depolarini dondurmelerini onlemeye calismak. Metabolizma karisik bir yapi, eger bu akdar basit olsaydi hepimiz fit gezerdik :) Su an konustugumuz konu sadece insulin mekanizmasi ve sindirim mekanizmasi iken daha buna hormonal dengeler, protein sentezi, ATP sentezi gibi konular dahil olacak.Bizler bu konulari minimuma indirirek algilamaya ve pratige uygulamaya calisiyoruz.Umarim aciklayici olabilmisimidr.

11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Açıklayıcı oldu yani aslında gün içinde kalori miktarımızı sınıra dayamış ola bilme ihtimali olduğu için akşam meyve den uzak duruyoruz zaten ben pek meyve sevmem sıkıntı yok o yüzden :)

12. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    RaPPeRuA gece yiyip yatıyormuşsun, leptin hormonu devre dışı, bu hormon depo yağlarını yakar a32

13. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    :D sakin ol. gece yiyip yatmıyorum. Yatmadan 1-2 önce yiyordum. ilk ay böyle geçti. 2.ayda bıraktım bunu. artık 20.00den sonra yemiyorum. Karbo tüketmiyorum en azından

Sayfayı Paylaş