Gece acıkınca elma yardım llütfeN

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sergen turaman tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    arkadşlar az önce çok acıktım bi elma yedim.baya şekerli falan diyorlar.alternatif ne yenir böyle akşam pişirmeden yoğurt ? yada süt tavsiyeleriniz bklerim.177 59

2. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Kim bayağı şekerli diyo ya orta boy elmada 7-8 gr şeker var oda meyve şekeri doğal ha ben müsabık yarışma sporcusuyum diyosan gramına kadar herşeye dikkat et derimde normal spor yapan yağ oranını düşürmek isteyen biriysen haftada 2-3 kere akşam yediğin meyve seni yerle bir etmez aksine vitamin mineral ihtiyacını karsılarsın yatmadan 2 saat önceye kadar yiyebiliyorsun çok farklı bişey istersen tarçınlı yoğurt yada lor peyniri yiyebilirsin

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sergen turaman bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    saol abi.https://www.bodyforumtr.com/threads/yeşil-elma-besin-değerleri.42977/ bu linke 20gr şeker diyor.ort bi elma 200gr vardır heraled

umut1319 bunu beğendi.
  4. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Valla kardeşim ben 200 grmlık elma daha bulamadım vardır ama cok büyük oluyo onlar ben pazardan yarım kilo elma alıyorum 500 gram 7-8 tane elma oluyo sen hesapla artık

sergen turaman bunu beğendi.
  5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73

umut1319 bunu beğendi.
  6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @umut1319 Akşam saatlerinde elma yememek için müsabık sporcu olmaya gerek yok normal insan olsak yeter sadece sporcular için değil her insan için gece saati insülini epey salgılatacak kadar bir besin yemek doğru olmaz. Meyve şekeri olunca yararlı olmuyor bunu anlayalım artık. Meyvedeki vitamin vb. mikro besinleri alabilmek için fruktoza göz yumuluyor yani fruktoz doğaldır bir şey olmaz diye bir şey yok. Gece çok acıktığında yağ ve protein ağırlıklı şeyler yemeni öneririm. Lor peyniri veya çiğ kaju, çiğ badem, çiğ fındık, ceviz yiyebilirsin tabi kalori miktarını hesaplayarak.

octeniskrup bunu beğendi.
  7. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    @Dynamo kardeşim senelerdir insanlar ilk insandan beri doğada bulduklarını meyve ve sebzeleri yemişler bunları insanoğlu bıraktıkca obezite seviyesi her geçen gün artıyor ha sen bana dersen meyve ve sebze ne kadar sağlıklı o zaman bende derim ki aldığımız market ürünleri lor yoğurt onlardan kat kat daha sağlıksız yapım açısından ayriyeten ben bugüne kadar meyve yedim sağlığımdan oldum yada kilo aldım diyeni duymadan ek olarak geçen sene her akşam elma mandalina yiyerek tam 45 kilo vermiştim bunu %86 sı yağdan dı

8. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ayriyeten gilisemik indeksi düşük meyveler lif yönündende zengindir öyle dediğin gibi kan sekerini hoplatmazlar

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1- İlk insanlarla kendinimizi kıyaslayamayız biz. Onların yaşam biçimi, yemek yeme saatı, aç kalma saati, seninde bahsettiğin gibi o zamanki elmanın gerçek elma oluşu.
    2- Ben elma sağlıksızdır demedim meyve şekeri sağlıksızdır dedim doğru okumadan cevap vermeyelim.
    3- Market ürünleri sağlıksız olabilir. Bizim olayımız elimizdeki besinleri doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak.
    4- Meyve yiyerek kilo verilmez demedim. Ben her akşam nutella yiyerekte kilo veririm. Ama konuyu açan arkadaş gece acıkmasından bahsetmiş ki bu insülin direncinin olduğunu gösterir doğru düzgün beslenen(insülinin suyuna giden) biri kolay kolay acıkmaz.
    5- Lütfen yazım kurallarına dikkat et.(nokta, virgül en azından)
    6- Bunu burada tartışmaya götürmeyelim. Konu sahibi arkadaş ikimizin de önerisini okusun kimi dinlemek istiyorsa onu dinlesin en kötü tecrübe edinmiş olur.

10. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam bana meyvenin zararlı olduğuyla ilgili ispatlanmış bir tane araştırma göster

11. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @umut1319 "2- Ben elma sağlıksızdır demedim meyve şekeri sağlıksızdır dedim doğru okumadan cevap vermeyelim." hala okumadan cevap veriyorsun. Bende yeşil elma yerim her gün fakat yeme saati önemlidir. Biz yıllardır bu konuları tartışıyoruz bu forum üstünde. Senin için sil baştan tartışacak değiliz.

12. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    meyve en boş besindir bence ikincisi yatmadan yogurt lor yerfıstıgı yaparım bazen yogurtun ıcıne 5-10 gram toz mukemmel dondurma olur yada pul bıber nane cacık olur keyfini çıkart:)

Dynamo bunu beğendi.
  13. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Meyveyi şekerinden ayıramıcağımıza göre otomatikman meyveyede sağlıksız diyosun meyse ya bende senle bunu tartışıcak değilim

14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    İlk insana bahşedilen sebze ve meyve ile bugünkü yapay seçilimle üretilmiş sebze ve meyve arasında dağlar kadar fark var. Günümüz meyvelerinin çoğunun şekerlemelere yakın fruktoz değerleri var. Fruktozun sindirimi ve lipojenik olması bile yetiyor. Mesela Türk çiftçinin ürettiği mısır, Amerikan mısırına göre şeker açısından %20 daha fakirdir.

Hepsini geçtim diyabetlilere "haşlanmış havucun glisemik indeksi yükselir, dikkat edin" uyarısı yapılmışken, elmayı tartışmak abestir.

Franquez bunu beğendi.
  15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @Tevfik Erzon tamamiyle katılıyorum hocam, meyveler esansiyel olmamalı bir insanın hayatında en azından bu çağda. Meyve tüketimini insanlara aşılayanlarda ezberci diyetisyenler bana göre. Okulu bitirdikten sonra herhangi bir BFTR üyesi kadar bile araştırma yapmayıp mesleğe atılanlardan bahsediyorum.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  16. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Gece peynir en güzeli

17. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Kasein yönünden zengin, prebiyotik olduğu için sindirime faydalı, tuzu az ya da yoksa tamamdır. En azından elma kapışamaz :)

Sayfayı Paylaş