Gece çalışıyorum beslenmem nasıl olmalı??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aliseydi tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aliseydi

aliseydi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba ben haftada 3 ve 5 gün arası çalışıyorum ve öğlen 4 ten ertesi sabah 6 ya kadar buna göre beslenmem nasıl olmalı işe gitmeden önce spora gidiyorum çalışırken kas kaybı yaşamamam ve kas gelişimi sağlamam için nasıl beslenmem gerekli ne yemeliyim beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler :)

Yaş20
    Boy.175
    Kilo:66

2. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Spordan önce daha çok ağırlık kaldırmak için ve enerji gelebilmesi için karbonhidrat alınmalıdır. (Pekmez, muz vs.)
    Spordan sonra ise protein sentezlemesini başlatmak için Kızarmış Tavuk, Yumurta Beyazı vs. protein içeren besinler alınmalıdır.

Ayrıca sabah kalkar kalkmaz içeceğin bir bardak süt gece kaybettiğin enerjiyi geri almana yardımcı olur. Takviye olarak sabahta haşlanmış yumurta yiyebilirsin. Ayrıca sağlıklı kilo aldıran bir besinde patates haşlamasıdır.

3. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    SPORDAN ÖNCE PEKMEZ YE DEMEK NEDİR YA PEKMEZ BASİT BİR ŞEKERDİR... DÜZGÜN KOMPLEX KARBONHİDRAT ALIN

4. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ne pekmezi ya, ayrica adam gece calisiyorum.demis. kardesim bak yataktan kalktigin an senin icin kahvaltidir ve uyumadan iki saat once yiyecegin öğün aksam yemegindir. buna gore beslen, hava aydinligina gore degil,uyku ve calisma saatlerine gore ters döngü yap. yine ara öğunlerle birlikte 5 öğün beslenmis ol. ne yemen gerektigiyle ilgili sorun olursa yardimci oluruz krdesim tekrar

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

kasmıodane? bunu beğendi.
  5. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Burada bahsettiğim pekmez tabii ki güvenilir markalardan olanıdır. Üzüm pekmezinin bir çok yararı vardır. İçerisindeki mineraller sayesinde vücudun büyümesine daha çok yardımcı olur. Mineral alınamazsa vücut gelişimi durur. Pekmezde şeker yoktur, yağ oranı da düşüktür. Marketlerde satılan pekmezin içerisinde yaklaşık %80 karbonhidrat vardır (100 gramında) ve bu karbonhidratın içerisinde glikoz bulunduğundan dolayı kana çabuk karışır. Spordan öncede amaç bu değil mi zaten? Şimdi sizi de bilimsel yollarla pekmezi anlatmaya davet ediyorum.

6. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    "mineral alinmazsa vucut gelisimi durur" sozunede suanda katilmiyorum. bu adam herhngi bir vucut gelistirmeci, standart diyet uygulayan ornegin(yumurta,lor,kahve,tavuk,balik,su) vs. besinlerle beslendiginde vucuda gerekenleri zaten almis oluyor. mineral alicam diye karbonhidrat degeri okdar yogun bir maddeye gerek olmasi sacma geliyor bana. oradan iki kasikta alacagi 50 gr. karbonhidrat yerine 10 tane meyve yemesi daha mantikli.

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

7. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Evet haklısınız mantıklı bir cevap ama bu pekmezin zararlı olduğunu göstermez. Sadece en son tercih edilecek bir besin diyelim :)

8. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tsk ederim krdesim,evet ben zararli demek istemedim zaten sadece diyet ve vucut gelistirmeye %100 kndisi adamış biri bunu tercih etmemeli :) soyledigin gbi en son ;)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

Almclskn bunu beğendi.
  9. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    MARKETTEİ PEKMEZ DOĞAL MI ?_?_?_?

10. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Ben güvenmediğim marketlerden alışveriş yapmam haliyle oradaki ürünlere de güvenmem. Maalesef şehirlerde yaşıyoruz ve doğal şeyleri bulmak pek mümkün değil. Tavsiyem en iyi besinin, olabildiğince iyi ortamlardan alınmasıdır.

Sayfayı Paylaş