Geç Uyuma Kas Gelişimini Engellermi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DaraK tarafından 5 Mart 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. DaraK

DaraK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben geceleri gec uyuan birisiym erken uykum gelmiyor gece saat 2-3 de uyuyorum vücut geliştirme sporuylada uğraşıyorum bu saatlerde uyumam kas gelişimimi engellermi ?

2. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Birşey olmaz yeterli uyu yeter

3. Cesurbey

Cesurbey Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kaç saat uyuduğun önemli minimum 7-8 saat uyumalısın.
    En geç gece 1 de yatmaya alıştırmalısın kendini
    Kaçta kalkıyorsun?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu tarzın yanlış olduğunu başka başlıklarda da söyledim..doğruluğundan emin olmadığımız konularda bu şekilde bir şey olmaz lafı insanları yanlış yönlendirmektir..bunun sadece forum kuralları gereği değil vicdani sorumluluğu da vardır..

Bu konu ile ilgili binlerce makale bulunabilir ki çok araştırılan konulardan olduğunu düşünüyorum..

saat kişilerin biyolojik saatlerine göre ufak değişiklikler göstermekle birlikte 2den önce yani biyolojik saatinizin derin uykuda olması gerektiği saatte uykuda olmalısınız..akşam 10gibi başlayan melatonin salgısı sabaha karşı sonlanıyor..bu saatler arasında ne kadar uykuda olursanız o kadar istifade edersiniz diye düşünüyorum..
    Uyuduğunuz ortamda tam karanlık olmalı..körlerin kanser olmadıkları söylenir bunun ilk sebebi ışık nedeniyle melatonin hormonlarının baskılanmamasıdır..derin uykuda tam karanlıkta maksimum salgılanır ve bu hormon büyüme hormonuyla ilintilidir..hem sağlığınız hem de kas gelişiminiz olumsuz etkilenir..
    gece çalışan insanların çok daha kolay hastalandığı ve hatta gece çalışan kadınların meme kanserine yakalanma durumunun daha fazla olduğu yönünde yazılar okumuştum..

forumda melanonin başlıklı bir çevirim vardı bakabilirseniz etkilerini göreceksiniz..sadece kas gelişimi değil GH salınımı sekteye uğradığı için geç uyumak birçok problemi beraberinde getirir..

stoica, mgb1, sinful ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı sorun bende de var ne yazık ki. Artık kontrolden çıktı tamamen sabah 9-10 arası uyuyorum akşam 5 te kalkıyorum yeni başlık açmayayım en iyisi dün uyumadım düzene sokmak için, 10 da yattım akşam ve 2 de kalktım gece. Bunun bir çözümü yok mu arkadaşlar lütfen yardım edin majör depresyon atlattım çok yeni bu uyku düzeni beni tekrar kötüye götürüyor bir tavsiye verin ne olur.

6. d.t.m.

d.t.m. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    VÜCUT GELİŞTİRME ANTRENÖRÜ -MİLLİ SPORCU
    uyku düzeniyle kas gelişimi ilişkisi bana göre tamamen bu spordaki şehir efsanelerinden biridir.balıkla yoğurt yenmez ne kadar mantıklıysa bu konuda o kadar mantıklı bu tabiki benim görüşüm.bir insan zaten yeterli uyumuyorsa sporu bırak ayağa kalkacak gücü olmaz.eğer zombi gibi 48 saat uykusuz kalıyorsanız onu bilemem

7. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç sormayın geç yatıp geç kalkarım uykumu alırım ama son 2 gündür düzene sokmaya çalışıyorum uyumayarak iyi bir antrenman bir yana, gözlerimi açık tutucak halim olmuyor.

d.t.m. bunu beğendi.
  8. d.t.m.

d.t.m. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    VÜCUT GELİŞTİRME ANTRENÖRÜ -MİLLİ SPORCU
    demek istediğim insanlar vücut geliştirme yaptıkları için her konuyu kas gelişimi ile bağdaştırıyorlar saçma olan burası.Evet uykusuz kalırsan kas gelişimin yavaşlayabilir ama bu kas gelişimi ile uyku düzeninin arasında bir ilişki olduğu anlamına gelmez.bu bir temel ihtiyaçtır.su az içersende kas gelişimin yavaşlar su içmek doğrudan kas gelişimiyle bağlantılı diyemezsin.her konuyu kas gelişimiyle bağdaştırmak saçmadır biz insanız ihtiyacımız olan şeyler bellidir bunlarında kas gelişimiyle falan alakası yoktur

Selim14yaş, MechFit ve Majör64 bunu beğendi.
  9. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısınız zaten uyumayan insan yoktur illa ki uyuruz geç yada erken. Tamam uykunun faydası tabi ki vardır yenileniriz, hormonlar salgılanır ama ben düzensiz uykuya rağmen geliştim bu sporun kilit noktası beslenmedir bence.

d.t.m. bunu beğendi.
  10. DaraK

DaraK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben g
    ben geceleri 1-2 de uyua biliyorum uyukm o saatlerde geliyor yani kas gelişimi engellenmez demi bu saatlerde uyumam
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2018 ---
    ben geceleri 1-2 de uyua biliyorum uyukm o saatlerde geliyor yani kas gelişimi engellenmez demi bu saatlerde uyumam
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2018 ---
    bazı yerlerde yazıyolar saat 11 de büyüme hormonu salgılanır diye 2 ye kadar bende saat 1-2 de uyua bilen biriyim bu saatlerde uyuma kas gelişimini engellermi ?

11. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    antrenmanda esneyerek gezen tipler gibi olmak istemiyorsan önemli :D

12. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu nasil oluyor yaa o antrenmandan sonra uyuyamamak nasil mumkun oluyor:) Ben yorgun oluyorum yattiktan 5 dakika sonrasi yok :joy:

13. DaraK

DaraK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş ben geceleri 1-2 de uyuyorum kac saatmi 8-9 saat uyuyorum esneyerek gezmek ne alaka ? antrenman yapınca uykum hiçbi zaman gelmedi benim bugüne kadar

14. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Gelişmeni engellemez ama yavaşlatır 1 haftada olsa düzenli bir beslenme uyku programı yap farkı 1 haftada bile görebiliyorsun

15. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bu işin temelı dınlenme kardesım gec yatmak gelısımı engeller tabıkı

16. mgb1

mgb1 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    geç yatmak gergin olmana neden oluyor herhalde,neyse polemiğe girmeyeceğim yine de üslubunu beğenmedim.

Sayfayı Paylaş