Gainer yerine protein tozu mu alsam ? Yardım edebilir misiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve carlitox tarafından 19 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. carlitox

carlitox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba spora başlayalı tam 1 ay oldu.
    Programımı oturttum, spor yapmaya alıştım sayılır. Sıkıntıs ise şu:

Şu an 60 kiloyum ve kilo almak istiyorum. Tabi ki kilo almak için gainer öneriyor herkes fakat fiyatları aşırı pahalı yani 150 liralık kutu 2 haftada bitiyor. Neredeyse aylık 300 vermem lazım.
    Ben onun yerine protein tozu alsam spordan hemen sonra Süt+Yulaf ezmesi+2 ölçek protein tozu kullanmsam nasıl olur ? Gainer etkisi yaratır mı ?
    Çünkü Hardline Progainerın 100 gramında 75gr karbonhidrat var yulafın 100 gramında ise 63gr karbonhidrat var. Yani arada çok fark yok.

Yulaf yemeyi çok seviyorum zaten 1 aydır spor sonrası blenderda sütle karıştırıp içiyorum. İçine fındık falanda atabilirim.

Protein tozunu ise yine Hardline markasının 3Matrixini almayı düşünüyorum.

Arkadaşlar lütfen yardım çok kafam karışık.

2. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    189 TL hardline gainer 25 servis çıkıyor.
    2,5 ölçekten günde 2 kere kullansan 25 günlük gainer eder.
    Verdiğin tarif gainerin yerini tutmaz. 2 ölçek protein tozu kullanıyorsun onun yerine direk gainer al kullan. Tek öğünlük hiç bir tarifin içinede 2 ölçek protein tozu katma.
    Gainerin içinde kreatin, b vitaminleri, arjinin vs vs var.

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozu da alma gainer da alma, ikisi de gereksiz, önemli olan beslenme.. Beslenmemi oturttum yazmışsın, dediğin doğru ise, yani dediğin gibi beslenmeyi oturtmuşsan kilo alır gelişirsin zaten.. İlla gainer gibi bişiler alıcam edicem dersen, alma, evde kendi gainerını hazırla, yulaf süt muz badem fındık ceviz bal kafana göre damak tadına göre at çek rondodan veya mixerden, hem daha uyguna geliyor hem daha sağlıklı hem de içine ne attığını ne ettiğini kendin biliyorsun, tatlandırıcılar koruyucular vs. yok, kendi yaptığının daha ucuza ve sağlıklıya geliyor.. Para israfı bu gainer vs.. Beslenmeni oturt, oturtursan gelişirsin zaten kilo alırsın, illa bişiler yapayım ekstradan diyorsan dediğim tarifi yap, miktarlarını kendine göre ayarla, sevdiğin varsa ekle sevmediğin varsa çıkart vs. vs..

4. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Soldier siz protein tozu kullanmıyor musunuz ?

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    2.5 yıldır yapıyorum bu sporu, hiç kullanmadım.. Yanlış anlaşılmasın zararlı olduğundan değil, zararı yok ama beslenme iyiyse gerek de yok..

Sayfayı Paylaş