Gainer ve Yulaflı Shake Farkı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve candilekci tarafından 29 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. candilekci

candilekci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, Hardline Gainer (5000 gr.) kullandığım dönem yaklaşık 8 kg aldım ve ağırlıklarım arttı. Yağ oranım da 12 civarı, boyum 180 ve kilom 77. Fakat gainerı bırakınca aynı kaloriyi (750) yulaf süt ve bal ile almama rağmen hala kilo alamadım. Makrolarıma baktığımda aralarında çok fark yok o olmadan. Gainer kullanırken Fat Secret ile yaptığım hesabıma dayanarak günde 2100 kalori almış olduğumu gördüm ve açıkçası bana çok saçma geldi. Aynı kaloriyi toz olmadan da alıyorum ama sonuç alamıyorum, sizce içindeki kreatin ve bcaa mı etki göstermişti? Yoksa farklı bir şey mi var?

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Belki artık daha fazla kalori alman gerekiyordur?

3. candilekci

candilekci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklısınız, (artık) kısmını düşünmedim. Ama kalori ihtiyacının o kadar artması garibime gitti. O kadar kas kütlesi almış olamam yani. 2100 olduğuna inanmıyorum zaten, uygulama yanlış bence. Olay tamamen gainer ile aldığım kaloriyi yulaf ile almam ve işe yaramaması. O yüzden ekstradan bcaa mı alsam diye düşünmedim değil. Kompleks amino asit vardı onun içinde, ben de şuan ekstradan kreatin kullanıyorum yulafla, bcaa eklesem gainer kullanmış kadar olur muyum bilemiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2019 ---
    Ama artık daha fazla kalori alacak lüksüm yok açıkçası, maddi anlamda zorlar beni ve yemek yemeğe zamanım yok. Mecburen gainer kullanacağım gibime geliyor. Kilo almak istememin nedeni de ağırlıklarımın bir süredir artmaması ve vücudumda büyüme görememem. Kreatinden sonra bir artma oldu ama onu kreatine bağlıyorum benim gücüme değil.

Sayfayı Paylaş