Gainer tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MERT ZENBİL tarafından 14 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Gainer tavsiyesi

1. Way-Out Max Gainer

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Bigjoy Bigmass +Gh factor

oy sayısı 1
    100,0%
  3. Q Protein İso Builder

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar kilo alma dönemindeyim beslenme ve antrenmanım ona göre düzenli.
    Yalnız her zaman mide pirinçi almıyor eksik kalan açığımıda gainerla tamamlamak istiyorum. Geçen yaz 2 kutu 5 kiloluk Way Out markasının Max gainerını bitirdim. metabolizmam çok hızlı olduğundan dolayı çok zor kilo alıyorum.
    Bu senede Gainer almak istiyorum aklımda 3 seçenek var
    Way-Out Nutrition Max Gainer 5000 gr C1168043-7CFC-400C-ACC8-C017C528D1E6.jpeg CFD2A363-6043-4C88-A9B2-F215E0C7BA08.jpeg 51B9CA3C-8AF8-4643-9083-D864934FCCCD.jpeg

BigJoy BigMass +GH Factors 5000 gr 108F78DA-A472-4151-8888-4E2D26DA9A1E.jpeg BD28D640-42CB-47B9-8EF0-D3ABB3F6F1B0.jpeg

Q Protein Iso Builder 2500 gr 09A13C98-7778-4249-9B18-235C9BD31F0F.jpeg
    3EE75BC0-57AA-40B3-B17C-A39E1A446CED.jpeg

Way-out markasının gainerı besin değerleri ve içerisindeki amino asit profili açısından zengin
    Q-Protein İso builder ise içerisinde alman hammadesi karbonhidrat ve protein açısından kaliteli olması ve temiz hacim yapmasını söylüyorlar fakat içerisinde herhangi bi amino asit yok.
    Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Alacak olan arkadaşlarada yardımcı olmuş oluruz.

Son düzenleme: 14 Haziran 2020
  2. Grasy

Grasy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Fitness VG Ant.
    Dünyanın en gereksiz supplementlerinden birisidir gainer. Lütfen bunu yapmak yerine besin öğünlerinizi düzene sokun buna harcayacağınız parayı mutfağınızı zenginleştirmeye ve tariflerinize harcayın daha kârlı olacaktır.

ahmet377 bunu beğendi.
  3. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Bunu demeden önce gainerin hangi durumlarda kullanıldığını bilmen gerek.
    1- Bulk döneminde metabolizman çok hızlıdır ve hızlıca kalori alman gerekir.
    2- Sabahları yeme-içme sorunun vardır çeşitli sıvılar ve besinler ile karıştırıp içilebilir.
    3-Arada herhangi bir öğün yiyemediğinde kullanılabilir.
    Gainer supplementi açık konuşacak olursak wheyden dahaa önemlidir çünkü bir amaç uğuruna kullanırsın ve içindeki yoğun vitamin-mineral, aminoasit ve protein içeriği ile seni amacına götürmeye yardımcı olur. Üstelik ek besin bkz. bal ekleyerek enerji artışını sağlayabilir. Gereksiz demeden önce kendinin de kullanmış olman ve sonuç alamaman gerektiğini düşünüyorumi İyi forumlar
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2020 ---
    Hardline Pro-Gainer öneririm kankam sana

MERT ZENBİL bunu beğendi.
  4. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Hard-line ürünlerini ben kullandım, hiç memnun kalmadım açıkçası. Myprotein'in gainerlerı gerçekten iyiydi, onlardan memnun kalmıştım.
    Marka araştırması yaparken yabancı kaynaklarda bulunan hammadde kalitesine göre sınıflandırılan, listelenen resmi ve uluslararası araştırma sayfalarını takip edin arkadaşlar. Hangisinin hammaddesi kaliteliyse onu tercih edin zira boş tüketmek de kötü.
    Bir sürü para çıkıyor cebimizden.

MERT ZENBİL bunu beğendi.
  5. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    yarim cay bardagi zeytinyagi icsen alacaksın zaten istediğin kaloriyi, paranızı çöpe atmayın arkadaşlar gainer nedir hala para veren kaldı mı bunlara.

MrDiyar, Grasy ve ahmet377 bunu beğendi.
  6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Hardline protein tozu icin de düşüncen aynı mi?

7. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    daha önce gainer kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirimki hayatımda bu kadar gereksiz bir supplement görmedim , tadının toz şekerden hiç bir farkı yok , tamamen şekerden üretilmiş , onun yerine git suyun içine 3-4 kaşık toz şeker at daha çok verim alırsın

Ayhanmetal ve Grasy bunu beğendi.
  8. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Bence haklı değilsin :)
    Çünkü Gainer ihtiyacı olanlar gerçekten gıda tüketmekte zorlanan insanlar oluyor genelde. Sektörde ihtiyaç duyulan bir takviye olduğunu düşünüyorum ve kullanan sayısı gerçekten fazla. İçeriği sadece şekerden ibaret dersen haksızlık edersin ürünlere.

9. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Gıda tüketmekte zorlanan insan gitsin masa tenisi yapsın. Bu sporun , bu yaşam biçiminin olayı şudur" hayvan gibi yiyeceksin hayvan gibi ağırlık kaldıracaksın".

Ayhanmetal ve ahmet377 bunu beğendi.
  10. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Hardline ürünlerine genel bakış açım negatif. Ürün üretim tesislerinin nerede olduğunu bilinmeyen bir markaya bakış açım her zaman negatif olacaktır. İçerik kalitesine de güvenmiyorum. Kendilerinin sponsor olduğu sporcu veya atletler sayesinde sektör içerisinde yıllardır yer edinme çabasında olan bir marka benim için. Ayrıca çevremde kullanan arkadaşlarım (bu herkese göre değişiklik gösterebilir) cilt problemleri yaşadılar. Mesela bende kronik egzama var, kesinlikle uzak durmam için ayrı bir sebep. Ayrıca bu marka için benzer yorumları YouTube ve benzeri bir çok kaynakta bulabilirsin. Ben profesyonel bir yarışmacı değilim, kendiyle yarışan amatör bir sporcuyum dolayısıyla ek takviyelerin ham madde kalitesi benim için çok önemli ki harcadığım hem zaman hem de para karşılığını versin. İlaç kullansaydım belki bu kadar çok düşünmezdim takviyelerin hammadde kaliteleri hakkında ama malum et/tavuk & protein tozu/kreatine döngüsünde sağlıyoruz ihtiyaçlarımızı ve bunun için nokta atışı tercihler yapmamız yerinde olmalı diye düşünüyorum.

Size tavsiyem; labdoor araştırmalarını kontrol etmeden hiç bir ek takviye ürününü satın almamanız olacaktır. Bu websitesi ücretsizdir ve ürünlerin içerik kalite testlerini sunarlar. Böylece satın aldığınız ürünün içerisindeki ham madde kalitesinin gerçekten etiket içeriğini yansıtıp yansıtmadığını anlamış olursunuz. Bakın bu site Türkiye' de pek bilinmiyor ancak yurt dışında bu sporu yapan neredeyse herkes kullanıyor. Bodybuilding forumlarında da oldukça konuşulur. Mesela sizin sorunuz protein tozu için, labdoor araştırmalarına göre 1 serviste gerçekten içeriğinde yazdığı gibi 20 gram protein barındıran ve bu 20 gram proteinin %100'ü saf protein olan ürünler şunlardır: https://labdoor.com/rankings/protein

Listede gördüğünüz gibi mevcut Türkiye supplement sitelerinde satılan bir çok markayı göremiyoruz. Hatta neredeyse hiçbir marka yok. Weider, ON vb. listede bile yok ki ben yurt dışında weider kullanan kimseye rastlamadım ancak bizde weider içen herkül olur algısı yaratılmış. Bu listeden Türkiye içerisinde temin edebildiğim sadece Myprotein var. 100 servislik ürünler satıyorlar. Ham madde kaliteleri labdoor testlerini %100 geçmiş, Bodybuilding forumlarında da bir çok kullanıcısı olan bir ürün.

Biraz uzun oldu ancak bilgi paylaşmak iyidir, umarım doğru yönlendiririm. Araştırmadan almayın arkadaşlar. Hele bizim Türk sporcuların önerileriyle hareket etmeyin malum herkes bir şekilde bulunduğu iş/sektörden sponsorluklar ile para kazanıyor bu sporu profesyonel olarak yürütürken ve sponsorluk aldığı ürünleri pazarlamak zorundalar. Birisi bir yıl Hardline ürünlerini öneriyor, sonraki yıl BigJoy sponsorluk vermiş onu öneriyor. Her yıl bir marka süper oluyor ve bu benim sektörü takip ettiğim 4-5 yıldır hep böyleydi. :)

Skinnyfat bunu beğendi.
  11. MERT ZENBİL

MERT ZENBİL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kalori tamamlanıyor evet ama yağ ile karbonhidratın aynı şeymi
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2020 ---
    Günlük 5 yumurta 350 gram pirinç 500 gram tavuk ve 80 gram yulaf yiyorum ve hala kilo alamıyorum metabolizmam çok hızlı daha fazlasınıda midem almıyor 65 kiloya kadar geldim bunun üstünüde artık gainerla tamamlamayı düşünüyorum

12. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yulaf ezmesi, muz, süt, fistik ezmesi, çeşitli kuruyemişler, lor peyniri gibi karışımlar hazırlayıp shake olarak sıvı şekilde yüksek kalori alabilirsin.

Ayhanmetal, MERT ZENBİL ve Musclemad41 bunu beğendi.
  13. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Aynen hem daha sağlıklı ne içtiğini biliyorsun.Gainera vereceğin parayı badem fındık ceviz alıp muz sut yulafla shaker yapsan daha faydalı olur .

ahmet377 ve MERT ZENBİL bunu beğendi.
  14. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Gainer=Toz şeker+un hiçbir farkı yok,miden almıyorsa yiyeceklerine biraz daha yağ yükle yağ midende yer kaplamadan yüksek kalori sağlar.

15. Ercanunal

Ercanunal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bu arkadasların şekersiz gainerdan haberleri yok sanırım :)

MERT ZENBİL ve 42-cm-kol-istiyorum bunu beğendi.
  16. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Şekersiz gainer=yulaf unu+yumurta tozu.1KG yulaf unu 10tl+1koli yumurta 16tl niye gidip ona 300tl versinler ki.

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hem pratik, hemde tüm brolar kullanıyor eksik mi kalsın gençler

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Ayhanmetal

Ayhanmetal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Gainer kullanmak bu spordaki en mantıksız şeylerden biridir denildiği gibi suyun içine toz şeker at iç aynı şey aynı g.i
    Ayrıca ve daha önemlisi nasıl belirli ağırlığı kaldıramayınca gidip hareket formunu bozarcasına başkasına kaldıttıranlarla(sözde yardım) dalga geçiyorsak mide için de aynısı geçerli. Midenin kapasitesi şuan bu kadar mı? Mide de büyüyüp küçüken bir orgaanher öğün biraz fazla yemeye kendini zorlayacaksın. Hadi diyelim ki kardeşim mideni büyütmedem gainetla kilo aldın limitlerini zorlamadan gainerı bırakınca nolacal? Eriyeceksin, çünkü miden büyümedi direk kalorin azalacak. O yüzden sürekli kullanmayacağımız şeylere bel bağlamamalıyız, her zaman yediğinin biraz fazlasını ye bitti gitti olay. O parayı gidip barda bile yesen daha hayırlı gainer almaktan

MrDiyar bunu beğendi.
  19. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Helal olsun ben de aynısını yazmıştım geçen yıl saçma cevaplar gelmişti.Midesi geniş olan çok yiyen bu sporda bir yere gelir olay aslında budur.
    Kullansınlar toz moz ne bulurlarsa sulandırıp içsinler helal gençler besine ihtiyaç yok toz yeter.Her zaman destekçinizim.

20. Sietre

Sietre Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bunun yerine sana maltodekstrin öneririm. Proteinocean da var ama onu tavsiye etmem hammade satan sitelerde 5 kiloluklardan alırsan yeterince glikojen depolarını hızlıca doldurabilirsin. Daha uyguna gelir.

Sayfayı Paylaş