Gainer ile öğün tamamlama

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Paul_ tarafından 16 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar konuyu toparlarsak hem sizin bilgilerinizden hem benim deneyimlerimden kısa notlar vermek istiyorum faydalanan arkadaslar çıkacaktır.

1. Kilo almak isteyen arkadaslar yedikleri kadar yesinler geri kalanını da gainer ile tamamlayabilirler paraya acımayın gercekten değiyor. Ben 1 senedir kendimi zorladım yemek konusunda 3 kilo aldım koca 1 senede. Gainer takviyesi ile hemen hemen 1 ayda 10 kilo aldım...

2. Gainer ile sadece beslenmeyi düşünmeyin halsizlik yapıyor ve saglikli degil mutlaka saglam bir sekilde beslenin. Ve kesinlikle gaineri sut ile icin, ilk gunler mideniz alt ust olacak tuvalet konusunda ozellikle cok gaz yapıyor maalesef.

3. Bu kadar kalori aldıktan sonra kesinlikle yatmayın hatta antremanları daha da ağırlastirin yoksa kiloların hepsi yag olarak gelir.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Maalesef, bu yaptığın şeyin sağlıklı ya da iyi olduğunu göstermiyor. Sporcularda haftalık ağırlık kazanımının 0.5 kg dan fazla olması önerilmez. Sebebi haftada 500 gramdan fazla ağırlık kazanımının yağ kütlesinde artışa neden olması. Bu da ayda 2 kg ediyor. Belki 4 kg a kadar kabul edilebilir ama 10 kg kabul edilemez. Kazandığın vücut ağırlığı bir sporcuya uygun değil. Elbette bu konuda karar senin ancak öneri kısmına gelince durum değişiyor. Bir yanlışı başkalarına önermek başka yanlışlara da sebep oluyor. Dikkatli olmanı rica ediyorum.

Barbell Training ve justdevelop bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş