Güzel Kilo Veriyorum ama Sağlıklı mı Sizce??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 15 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Diet kola bagimliligi ile ilgili bir yaziya rastladim. Bunu paylasmak istiyorum. Ben kolanin hertürlüsüne eldeveda diyeli cok oldu. Onun yerine maden suyu, ayran falan iciyorum. Yeni aliskanliklarimla da gurur duyuyorum ;)

Bagimlilar bir göz atsin derim. Yazi ingilizce, su an cevirecek hic halim yok, ama EGER isterseniz önümüzdeki zamanlarda cevirebilirim:

http://www.shape.com/healthy-eating/healthy-drinks/are-you-addicted-diet-soda

P.S. Yazida "diet soda" ile kastedilen sey, tatlandiricili gazli icecekler.

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabi bu kendi seciminiz

Seker bu yuzyilda bulunsa uyusturucularin en ust basamaginda olurdu :)

Bir gun hastahanede konustuklarimizi hatirlamamaniz dilegi ile

ccmssx ve Azi bunu beğendi.
  3. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    dostum 300 yıl yaşamayı fln düşünüyorsun sanırım, sana başarılar dilerim :)

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sen hiç eleştirelere bakma Kamil abi senin programın çok güzel sen bildiğini yap ;)

Canın çektimide iç abartmamak şartıyla, çaydaki 2tane kesme şekerden tatlandırıcıdan ölmeyiz...
    Ardından 5dk yürürsün olur biter nasıl yakacağını biliyorsan şekerden bu kadar kanserli doku gibi korkmaya gerek yok ;)

Bunu bir kişi için söylemiyorum(tartışma çıkmasın lütfen), çünkü bir kaç kişide daha gördüm; bazı insanlar nedense ateşin icadı, tahılların kullanılması-yerleşik hayat ..vb ulaştığımız medeniyet seviyesinde yaşamak istemiyorlar, onlara göre atkins gibi sadece hayvan avlayarak taş devrinde yaşama tarzı daha cazip geliyor...
    Gerçekten anlıyamıyorum ama bunu sadece bu forumda değil yaşadığım yerde çevremde filanda çok görür oldum, ilginç...
    He, bana göre sıkıntı yok hepsini vahşi doğaya salalım gitsin :D

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tahillarin kullanilmasi bize gore medeniyet in hastaligi olarak geldigi icin kullanmiyoruz ki bu bizim kendi secimimiz size ne zarari var tahillarin bulunmasi ve daha sonra saf beyaz sekerin bulunmasindan sonra bunlara dayali hastaliklarin arttigi icin kullanmiyoruz

Bizi vahsi doga ya salmak olarak vahsi hayvan olarak nitelendiriyorsaniz bundan gocunmayiz fakat sizide bugday tarlasina inek yerine salmayi dusunebiliriz

ccmssx bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben size yazı yazmadığımı, cevap yazmadığımı 3.kez söylemek zorunda kalıyorum, siz hala daha çıkarım yapıp bana hakaret etmek peşindesiniz...

Yetti artık be! Ben sizden hakaret dinlemek için girmedim bu foruma!
    Tamam bitti artık, ben sizin içinde yorum yaptığınız hiç bir başlığa yazı yazmıyorum, hiç bir arkadaşa da yardım etmiyorum, sizde gelip benim yorum yazdığım yerlerde beni muhattap almıyorsunuz...

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hakaret eden sizsiniz vahsi doga ya salma konusu olarak hakaret etmeseniz zaten muhatap alincak degilsiniz

ccmssx bunu beğendi.
  8. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    herşey tercih meselesi.

kimse tüketmediği birşeyi, bir başkası tüketiyor diye öcü gibi gösterme hakkı yok.

80 yaşının üstünde olup, emin olun şuan bu forumdaki çoğu kişiden fazla basit karbonhidrat tüketen yakınlarım var, bir iki kişide değil bunlar.

ayrıca şeker bağımlılığı demişsiniz.

şeker bağımlılığı ne abi? şeker alıp kafası iyi olan insanlar mı var? :)

yada

mağara adamı gibi yaşamak isteyen bir insan, köpek eti tüketiyor mu? ona bu soruyor sormak istiyorum, yada tüketene ne gözle bakıyor, kendi tüketmiyorsa neden tüketmiyor?

lütfen kimse kimseyi tercihinden dolayı yadırgamasın.

bi laf vardır, ne yersen o sundur diye. hakikaten öyle.

çok kıt şeyler yiyen bir insanda sonunda kıt biri olup çıkıyor gibime gelmeye başlıyor artık.

kimseyle tartışmanın manası yok, herkez birbirine karşı anlayışlı olsun ama ne tüketiyorsa bırakın bildiği gibi tüketsin, kimseye benim tükettiğim kesin doğru demekte, başkası için olmayabiliyor, tüketilen ne olursa olsun ...

ZeusS_ bunu beğendi.
  9. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Şekerin bağımlılık olduğunu kanıtlanmış burada zaten :)

O kadar hararetle savunuyorsunuz ki..

10. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    şeker, bağımlılık yaratabilir buna inkar etmiyorum.

ama dediğim gibi düzenli alıyorsan ve diğer beslenme ürünlerine dikkat ediyorsan şekerin bir zararı olmaz.

üstteki mesajımda da yazdım, suyuda yanlış tüketirsen su da sana zararlı olur.

milliyette 2 sene kadar önce bir haber çıktı, zayıflamak için günde 10 litre su içen çinli kadın suda bulunan kireci aşırı oranda aldığı için 2 gözü birden kör olmuş ve baya tartışılmıştı o sıra su nasıl bunu yapar diye!

şeker dediğiniz şey, alkol yada uyuşturucuyla bir tutup, öyle göstermeyin. 150 kilo bir adama şekerde zararlıdır, yağda, ette!

ama bu 50 kilo bir adam içinde geçerli değildir abi.

şeker kadar tuzda bağımlılık yaratıyor ona bakarsanız. tuzsuz yemek yiyemeyen binlerce insan var. aynı şekilde acısızda yiyemeyen binlerce insan var, ee peki bunlarda mı tehlikeli ?

madem herşey tehlikeli, kimse birşey yemesin abi :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kamil bey

şeker krizine sigara krizine alkol krizine uyusturucu krizine giren insanlar var yani onsuz yapamam denen seyler bagımlılıktır

ben acı krizine tuz krizine giren insan görmedim

şeker bagımlılık yaparmı yapar zararlımıdır zararlıdır :) yenebilirmi tabi isteyen istedigi kadar yiyebilir :)

Saf şeker bugun icat edilmiş olsaydı uyusturucunun en üst yerinde yer alırdı. Bu bir doktorun sözü

cünkü ulaşılması kolay her yerde var her rafta ufacık bebelerimize veriyoruz ve büyük firmalar şekeri kullanıyor ki insanları bagımlı hale getirsinler

150 kiloluk adama et faydalı şeker zararlıdır cunkü et qenzim ve b12 den zengin kalp damar saglıgı icin faydalıyken şeker insülin seviyesini arttırıp damarlarını tıkar :)

ccmssx ve Azi bunu beğendi.
  12. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda anlaşamayız bundan eminim

doktorlara gelince, ne doktorlar gördüm, 3 kuruş ekstra gelir için pazarlamacı olmuş çıkmış, ne doktorlar gördüm yeri geldi 15 dk boşluğum var ayak üstü o yoğunlukta bana cerrahi işlem yapan ...

doktorlara bu kadar güveniyorsan, sende bir diyetisyene git bakayım yaptığın diyet için ne diyecek sana.

bize anlattıkları onlara anlat bakayım ne yorumlar alacaksın heldic :)

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabiki doktorlarla konusuyoruz bu durumu fakat 3 5 doktor kapitalizm karsiti hipokrat yeminine sadik kallanlar var

Onlarda bizleri desteklemekte

Canan karatay
    Ahmet aydin
    rasim kucukusta
    mevlut durmus

V.s

ccmssx bunu beğendi.
  14. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetisyenler karbonhidrat diyetine karşı. Çünkü karb olmasa diyetisyene gerek kalmayacak işsiz kalırlar. :)

Son düzenleme: 7 Aralık 2011
    heldic bunu beğendi.
  15. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Acmis oldugunuz basliga bu kadar negatif mesaj gelince sekerden nefret etmis olmaniz gerekiyor aslinda:) Yoksa tersine daha cok seker/tatlandirici tüketmenize mi neden oluyoruz? :)

Neyse ben bu sefer tatlandiricilar ve gercek sekerlerle ilgili bir yaziya rastladim. Yazan kisi (doktorali bir diyetisyen) aslinda ikisini de kullanmayi tercih etmiyor ve kullanmiyor, yani bizim gibi. Ancak gercek sekerdense tatlandirici kullanmayi tavsiye ediyor. Sizin yaptiginiz sey yani. Bu arada tatlandiricilarin da cesitleri var. Bu yazi da tatlandiricilarin dogal olanlarinin pozitif ve negatif özelliklerini yazmis.

Link asagida, umarim isinize yarar.

http://www.shape.com/weight-loss/weight-loss-strategies/ask-diet-doctor-sugar-vs-sweetener

Azi bunu beğendi.
  16. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    eskiden di bazılarının söylediği bende ters teperdi inadına yeme deseler yer, içme deseler içerdim de dediğim gibi eskide kaldı :)

"şeker" tadı vaz geçilmezim, lezzet olarak, yağlı, tuzlu, acılı değilde şekerli ararım. bende biliyorum basit karbonhidratın etkilerini fakat bu "hiç tüketemezsin, tüketirsen ölür, yada hasta olur yataklara düşersin" mantığına karşıyım. sağlıklı bir insansan herşeyi tüketebilirsin bence. şuan sağlıklı olmadığım (şişman olduğum) için tüketmiyor ve tat olarak şeker yerine koyabileceğim alternatifi tatlandırıcıyı kullanıyorum.

birşeyin doğalı var iken yapayını asla kullanmayı tercih eden biri değilim ama benim durumumda iseniz kullanmaya mecbursunuzdur.

şimdi bir arkadaş çıkıp, "dostum tatlandırıcıda kullanma o da öcü" diyince sinirim bozuluyor :) yaw arkadaş 1 defa geldik dünyaya, sağlıklı düzgün şekilde yaşamak elbet niyetimizde, herşeyi kısıtlayıp ot gibi yaşamaktansa arada kaçamağımı yaparım, ben bu kadar abartmaya karşıyım yani...

17. soldereminem

soldereminem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    KamilXYZ tabiki cola zararsız demiyorum ama iç boşver butun yediklerimizde o kadar katkı maddesi var bence bi koladan bişey olmaz .

Sayfayı Paylaş