Güreş Ve Aynı Zamanda Fitness Haftanın 6 Günü Antrenman

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve OzcanKhan tarafından 6 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. OzcanKhan

OzcanKhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1.5 Hafta oldu güreşe başladım ve haftanın 6 günü idmanım var fitness ı haftada 3 gün olacak şekilde 6 bölge calısıyordum günde 2 bölge olarak şimdi güreşten sonra hergün 1 bölge olarak çalışıyorum güreş çok yorucu oluyor tüm kaslar yıpranıyor halsiz oluyorum bazı günler kollarım ağrıdığında fitness a gitmiyorum sizin düşünceleriniz nelerdir bana önereceğiniz ne gibi şeyler var protein tozu ve kreatin kullanıyorum daha dinç olmam için ne önerirsiniz Supradyn All Day multivitamin i gördüm etkisi nedir ne yararı olur bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim :) Yaşım 17

2. Ramazanhill3445

Ramazanhill3445 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Önereceğim her ikisini bir arada yapamayacaksın o yüzden kendini yorma

3. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yapabiliyorsan 2 gün yapmanı öneririm. Yoruluyorsan güreş antrenmanlarıyla beraber yapma. Zaten güreşte baya bir kalori yaktığın için 2 gün yapman pek bir eksi durum yaratmaz sana. Ama yinede yorgun hisettiğin zamanlar oluyorsa antrenmanı yap ama yoğunluğu azaltabilirsin. Yani, düşük ağırlık ve çok tekrar gibi. Dinç ve güreş antrenmanı yapmadığın veya yoğun olmadığın zaman ağır çalışıp, sonraki haftada 2. günün için hafif çalışabilirsin. Onun dışında Fullbody yapma diyemem, çünkü tam vücut antrenmanı her spor dalında bir nimettir. Hele güreş, dövüş sanatları vb mücadale sporlarından. Uğraştığın dalda ilerlemende bir araç. Ne yap ne et Fullbody'e zaman ayır kısacası. Hala yorgunluk varsa öğünlerine kaliteli karbonhidrat ekle fazladan.
    Baya kalori yaktığın için yağlanmazsın zaten. Korkmana gerek olmaz o açıdan.

4. Undefeated

Undefeated Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Amacın ne yönde bilmiyorum lakin maksimum kas gelişimi istiyorsan Güreş ve vücut geliştirmeyi aynı anda yapmamalısın veya güreş antrenmanı sayısını düşürmelisin.
    Kalori kaybın çok olacağı ve yorulduğun için performans düşüşü de yaşayacağın için vücut geliştirme yönünde kazanımın az olacaktır.

BoxeurDesRues bunu beğendi.
  5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  6. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Güreş antremaninda da ağırlık çalışması vardır fakat bodybuilding gibi kas yapma amacı olmadan patlayıcı güç ve dayanıklılığa dayalı ağırlık çalışması yapılır .Crossfit tarzında çalışma yapılabilir güreş için .Güreşciler bir bodyciden daya işlevsel kaslara sahiptir abartılı olmayan fakat dediğim gibi daha işlevsel . Ben Bjj ile ilgileniyorum bizim antremanlarda çok yorucu oluyor roll yani sparringler cok yorucu oluyor ve kaslar zorlanıyor . Bjj için patlayıcı güce esnekliğe ve dayanıklılığa dayalı ağırlık çalışması yapıyoruz biz . Haftada 2 gün ya da bir gün yeterli Crossfit tarzi ağırlık çalışması ya da bazı antreman sonlarına kendin de ekleyebilirsin. Ama aşırısı sana faydadan çok zarar getirir

Sayfayı Paylaş