Günlük yemek programı , Protein ihtiyacı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TRTeta tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba benim kilo 64 boy 170
    Hesapladığımda günlük protein ihtiyacı 128 çıktı.

Beslenme şeklim
    -- Sabah --
    1 yumurta , 1 - 2 kibrit kutusu peynir , 5 zeytin , 1 bardak süt , biraz salatalık domates.
    - - Öğlen - -
    Köfte ekmek ( 4 yuvarlak köfte biraz yeşillik ) ve ayran , ( hafta içi her gün bu şekilde )
    - - Spordan 1 saat önce saat 4 gibi - -
    Bir kase yoğurt , bir kutu ton balığı ya da bir avuç fındık ( 3'ünden birisi )
    -- Spordan sonra AKŞAM YEMEĞİ YERİNE Saat 6:30 gibi - -
    300 gr. civarı balık veya kırmızı et , bir kase yoğurt , biraz sebze ( soğan maydanoz dereotu gibi )
    - - Akşam yemeğinden sonra --
    1 saat gibi aralıklarla 1 muz 1 elma vs. 2-3 meyve

Hemen hemen her gün buna benzer bir beslenme şeklim var. Hesapladığımda maks. 70-80 gr protein elde ediliyor, bu beslenme şekli iyi midir
    yağ yakımı için uygun bir program mı ? Kalan 40-50 gr. protein ihtiyacını nasıl karşılarım protein tozu kullanmıyorum ilk 3 ay kullama niyetim yok.
    Tavsiyeleriniz neler, teşekkürler.

2. Tinasoft

Tinasoft Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Spor yapıyorsan günlük protein ihtiyacın kilonun 1.5-2 katı arasında olmalı 64 kiloyum diyorsun 110 120 gram protein alman lazım bi günde.
    ayrıca kilonda boyuna göre az bu yüzden karbonhidrat alımınıda arttırman lazım.

3. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo şuan normal kilo alsam fazla olur, birde bu beslenme düzeni ile maks 70 gram civarı protein alınıyor kalanını nasıl tamamlarım

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yediklerinin protein miktarını nasıl hesapladın?

5. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    marketlerden vs. aldığınız herşeyin kutusunun arkasında içindeki kalori yağ protein vs. miktarı yazıyor , yumurta gibi yazmayan şeylerde internetten ortalama miktarına bakıyorum bu şekilde hesapladım

6. Tinasoft

Tinasoft Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kalanınıda yiyerek tamamlarsın başka çözümü yok ya da protein tozu kullanıcaksın alamıyorsan durumun yoksa. Ama kahvaltıda yumurtayı arttırarak +1 öğün tavuk ekleyerek + yatmadan lor peyniri ve süt tüketerek gerekli proteinleri arttırabilirsin

TRTeta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş