Günlük Proteini 1 Ay boyunca Toz ile karşılamak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve N0cL1P tarafından 2 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Hangisi Olur?

1. Kas kazanımı yaşanır

16,7%
  2. Kas kaybedersin

41,7%
  3. Gerekli Proteini aldığından dolayı normal besinlerden aldığın proteinle aynı etkiyi görürsün.

33,3%
  4. 1 Ay bunu gözlemlemek için yeterli değil.

8,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. N0cL1P

N0cL1P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
    Kafamda son 1 aydır bir düşünce var size bundan biraz bahsedeyim
    1 Ay boyunca günlük alınması gereken proteini toz ile [160] gr alsam ve karbonhidratı pirinçten, yağı ise klasik salata yapıp içine zeytinyağı katıp alsam ne gibi bir etkisi olur kas kaybı yaşanır mı yoksa kas kazanımı mı elde ederim veya ne gibi farklı etkisi olur bunu merak ediyorum. Açıkçası kendimde bunu denemek isterim ancak hiç hesaplı olacağını sanmam ve biyolojik değerden dolayı tavuk, hindi, balık, kırmızı et gibi gerçek besinlerinde yerini tutmayacağının farkındayım
    daha önce 1 ay olmasa da bu tarz bir durumu denemiş olan varsa ne gibi etkiler yaşadığını yazarsa güzel olur.
    Dün sadece 1 gün boyunca 2 öğünü protein tozuyla karşıladım akşamında da antrenmana gittim antrenman sonrasında da kalan proteini tavukla karşıladım ve hiç fark yaşamadığımı söyleyebilirim gerçi kısa vadede etkisi belli olur mu onu da bilmiyorum. Özellikle içinde creatin, bcaa var bunların ne gibi etkisi olur bunlar da kafa karıştırıcı (içindeki fazla creatin su tutup kötü görüntüye sebep olur mu) gibi,

Evet kafamda bu gibi sorular var 3 yıllık bir spor geçmişim var 19 yaşındayım ve 85 kiloyum. Elimde bulunan protein tozunun özelliklerini aşağıya koyuyorum şimdiden teşekkürler.
    Ayrıca konu hakkında bir anket açıyorum cevaplarsanız sevinirim.

2. Vendetta902

Vendetta902 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar hocam; açıkçası bu soruyla 3 yıl geçmişiniz nasıl var anlamış değilim. Whey proten ile 160 gram protein ihtiyacını karşılamak için günlük 7 ölçek almanız lazım. Kas kaybı yaşamazsınız ama karaciğer ve böbreklerinize gerçekten çok büyük yük bindirir, zarar verirsiniz. Steroid bile bu kadar zarar vermez organlara (!) Böyle bir şeyi de kimsenin denediğini zannetmiyorum .Tavuk yedim Fark yaşamadım demişsiniz. Zaten yaşamazsınız günlük 5 kilo et de yeseniz :) Protein sizin hayat da kalmanız için almanız gereken zorunlu bir şey zaten sadece biz vücut geliştiriciler normalin 2 katı daha fazla alıyoruz... Creatin konusunda günlük alınan 2,8 gram creatin çok fazla bir işe bile yaramaz bırak su tutmayı :) Hadi tutsa bile yağ oranınız %5-6 civarı falan değilse bunu hissetmezsiniz bile öyle sanıldığı kadar abartılacak bir şey değil.

3. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sebebi neden peki?

4. N0cL1P

N0cL1P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet bende öyle düşündüm zaten dediğim gibi 1 günde bunun etkisinin anlaşılamayacağını düşündüğümü belirttim almam gereken proteinde aynen oyle bulk sezonu ıcın gerekli oranı yazdım ve sadece 2 gr creatin değil günde 7 ölçek alınca haliyle alınacak creatinde artıyor. Düşüncenizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2020 ---
    Bir gece ansızın kafama takıldı :grinning:

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kullanın hocam. Salataya da gerek olduğunu düşünmüyorum veya pilava. Günde sadece 8 ölçek toz için. Bu sayede daha da define olursunuz.
    Gerçekten insan bizim halkımızın cahillik seviyesinden hayretlere düşüyor.

6. N0cL1P

N0cL1P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bravo bilmeyenleri aşağılamaya devam edin böyle sonra "halkımız" şeklinde devam edin.
    Yanlışsa yanlışı anlatmanızı beklerdim bu şekilde bir uslupla aşağılanmayı değil.

7. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Karaciğeri ve böbreği eline alırsın.

Protein tozu kanda ki üre miktarını referans değerin 10 katına çıkarıyor. Böbrek ve karaciğere bıçak yesen o kadar sorun olmaz.

N0cL1P bunu beğendi.
  8. N0cL1P

N0cL1P Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım bu konuda da organların zarar görebileceğine dair düşüncelerim vardı.Kafamdaki bazı soruları cevaplamama yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

9. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Organları kimse görmediği için anlamıyor meseleyi. Kas gelişiyorsa tamam deyip geçiyorlar. Hızlı karbonhidrat nasıl diyabet yapıyorsa hızlı proteinde üre yapıyor ve hormon dengesini bozuyor.

Whey protein kontrollü alınmalı ve üst üste alınmamalıdır.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2020 ---
    Whey proteini "yama" gibi düşünün, protein alamadığınız nadir zamanlarda tek ölçek alıp protein alım sürekliliğini koruyabilirsiniz. Eğer sık sık whey almak zorunda kalıyorsanız beslenmenizi gözden geçirin ve iyileştirin.

Son düzenleme: 6 Şubat 2020
    NeverEnough ve N0cL1P bunu beğendi.
  10. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle bu sporda acemi ve yeni olduğumu belirtmek isterim.ikinci olarak durumumdan bahsediyim KYK yurdu da kalıyorum ve bu yüzden tahmin edeceğiniz gibi tavuklu yemek yeme imkanımız bı tek akşam oda 100 Gr civarı oluyor.buna çok alternatif düşündüm dışarda yesem çok pahalı yurda Ocak sokup kendim yapsam tehlikeli çünkü daha geçen ketili bile aldılar yönetim uçağı hemen farkederler.maddi durumumda çok iyi değil açıkçası.

Bu durumda protein ihtiyacimi karlisamak için protein tozunu düşündüm ve konu sahibinin bahsettiği gibiprotein ihtiyacimin çoğunu tozdan karsiyorum.yaklasik iki haftadır günde 4-5 ölçek içiyorum sadece spor sonrasi suyla karıştırıyorum geri kalan da sütle karıştırıyorum.
    Böbreğe bıçaktan daha tehlikeli olduğunu yazmışsınız bu dediğiniz kanıtlayacak birşey var mı? Çünkü başka çarem yok.dediginizde beni iskillendirdi taabi yarın bı kan tahlilide yaptıracağım ama yazdıklarınizin Ka otlar niteliktw bir kaynak varmı?

11. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ölmeden önce yapmak istediklerini yap cok sürmez çünkü: diyecegim bu kadar kaniti tahlil yaptırdığın doktora sorarsın.

12. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Güzel kardeşim bu spor istediğinde yapabileceğin türden bir spor değildir. Bütçe, enerji ve zaman bir araya gelmesi lazım. Ayrıca bu spor her şeyden daha öncelikli değildir. Hayatında spor için onlarca yılın olacak ama eğitimini ve kariyerini sadece şu anda inşa edebilirsin.

Ben sana çok farklı bir tavsiye vereyim. Okulunu bitirip işini rayına koyduktan sonra bu spora başlamanı öneririm. Çünkü yarım yamalak spor ve eksik beslenmeyle götürülecek bir disiplin sana fayda değil zarar verir. Ben memurum, işten 17:00’da çıkıp çeyrek geçe salonda yada o gün spor yoksa evde oluyorum. Hafta sonum bana ait ve bu spora bu kadar rahatlığa ramen ancak bütçe-zaman-enerji ayırabiliyorum. Ben sana okuluna odaklanıp sporu iş sahibi olduktan sonraya bırakmanı öneririm.

Her şeyi birden yapmaya çalışırsan hepsinden biraz biraz yaparsın ama sırayla doğru zamanda yaparsan her şeyi mükemmel yaparsın.

igormami bunu beğendi.
  13. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ya kan degerlerimde bişey çıkmazsa?

14. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Şu an bir sorun yoksa bile MAKSİMUM 1 yıl içerisinde olacaklar bariz. Şimdiden böbrek nakil sırasına girmeni tavsiye ediyorum. Umarım evine yakın bir diyaliz merkezi de vardır.
    Hala gelip kaynak istiyorsunuz, sonra bunu cahillik olarak niteleyince laf yiyoruz. Eh, doğal seleksiyon böyle bir şey.

15. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53

Öyle birden bir şey olmaz.

16. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şöyle birsey biliyorum protein tozunun peynirden bir farkı yok.eger böbreklerin de problem olan biri varsa zaten tavuktan aldığı proteinde böbrekleri yorar.benim kaynak istemem benc doğal zaten birazdan gidip kan tahlili yapcam

17. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bildiğin gibi devam et. Bence 2-3 ölçek daha arttırabilirsin.

18. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kan degerlerim çıkmış şuan anormal olan değerleri yazıyorum

Alt;76
    Ast;60
    Kan üre azotu;45
    Gfr hesaplaması 127.7
    Fikirleri aliyim

19. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Yetmez ama evet. :D Muazzam bir şey, Darwin'in Doğal Seleksiyonu hiç şaşmıyor. Keyfimi yerine getirdin.

20. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Muhtemelen sonuçlardan anlamıyorsun çünkü doktor böbrekler sağlam dedi? Gfr degerim baya iyiymiş alt ast degeride çok yukselmemis ayrıca ki o değerler spor yaparken de yukseliyormus bu gayte normal

Sayfayı Paylaş