Günlük Protein Tüketimim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bearyn tarafından 27 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Spor yapcağım günler -ki haftada 4 gün ortalama- sabahları 3 yumurtalı, 1 çorba kaşığı lor ve yulaflı omlet yiyorum. Ardından bir dilim çavdar ekmeğine fıstık ezmesi sürüp yiyorum. Spordan sonra genellikle pilav/makarna, 2-3 dilim de tavuk veya kırmızı et yiyorum. Akşam yemeği de bazen spordan sonrakiyle aynı oluyor hemen hemen, bazen de sebze ağırlıklı oluyor. Yatmadan önce de cornflakes yiyorum.
    Şimdi soruma gelirsek günlük aldığım protein miktarı az mı çok mu ya da normal mi? Malum fazla olursa yağa dönüşüyor, azında da boşuna spora gitmiş olmayayım. 2 yıldır body yapıyorum yani başlangıç seviyesinde sayılmam sanırım. Antrenmanım 3 günlük göğüs-kol, omuz/sırt-arka kol, kanat-bacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatmadan öneki cornflakesi çıkart yağlanma yapar.

haftada 4 gun yerıne hergun yap spor yapmadıgın gunler kendını onarıyorlar proteıne ıhtıyacları var.

akşam yemegın proteın ıceren bir yemek olsun sabah oglen karbonhidar ve proteın ıceren olsun akşam karbonhıdratı alıp yakmıyorsan yağ olarak bırıkır

3. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haftada 4 gün yerine hergün yap derken protein ağırlıklı beslenmeyi kastediyorsun di mi yani sporu değil?
    Peki yatmadan önce ne yiyebilirim, aç karnıma kesinlikle uyuyamam da :)
    Peki genel olarak günlük aldığım protein miktarı yeterli mi?

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    beslenmeden bahsededıyorum yatmadan önce lor olabılır

genel olarak ıyı gıbı duruyor

5. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamdır çok sağolasın ilgilendiğin için.

6. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yatmadan önce karbonhidrat alacaksan elma muz gibi meyvelerle almak mantıklı, tabi yavaş sindirilen lor peynir yada casein şart.

7. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Fazla proteinin yağ olarak biriktiğine inanmıyorum karbon birikebilir ancak protein birikmez.Günümüze protein diyetleri var bunu uygulayıp kilo veren insanlar mevcut.

8. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tüketildiğinde vucut tarafından amino asitlerine ayrıştırılır ve absorbe edilir. Vucudun ihtiyaçlarına göre bu parçalar birleştirilerek yeni proteinler sentezlenebilir veya CHO ve yag. Ama ne olursa olsun proteinden alınan fazla enerji yag olarak vucutta depolanır.

En basit şekilde örnek verecek olursak kaslarınıza gereken 25gram protein ise ve siz 50 gram protein alırsanız; bu 25 gramlık fazlalık eğer vucudun farklı amino asitlere, CHO veya yag a ihtiyacı yoksa fazla enerji (Ayrıltırılmış amino asitler) yag olarak sentezlenir ve vucutta depo edilir.

9. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Valla ben denedim benim vücuda uygunu kilomun 2-2.5 katı pro 3-4 katıda karbon,böyle yağlanma en az olarak gelişiyorum,kilo alıyorum sizde kendi vücudunuza göre yapmalısınız en doğru sonuç bu sanırım herkezin vücudu aynı değil.

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

aynı degıl safsatası bu durumda ıslmez ıste neden ıslemez suından dolayı

senın gunluk kalorı ıhtıyacın 3 bın dıyelım sen de gıttın 3200 aldın 200 u de proteın den aldın bu yag olarak depolanır vucut bunun turune bakmaz her kalorı eger fazlaysa depolabır bu kadar basıt . yag-karbonhıdrat yada proteın eger fazla kalorı ıse depolanır

Cattleya ve Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş