günlük protein ihtiyacını karşılama hakkında.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canavarcafer tarafından 4 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    İyi günler arkadaşlar protein kaynaklarıyla ilgili bir sorum olacaktı.Body salonlarında hocaların yaptığı programlara bakıyorum gün içerisinde tavsiye edilen protein kaynakları tavuk et ve balık.Ben gün içerisinde bu proteini atıyorum peynirden yumurtadan alsam ne olur ? Atıyorum gün içerisinde 500 gr tavuk değilde 600gr lor peyniri yesem ya da 160 gr protein sağlayacak kadar yumurta yesem olur mu ? Yoksa tvuk et balık 3nden biri gün içerisinde kesinlikle tüketilmeli mi ?

2. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Tüketmen daha faydalı olur ama mecbur değilsin. Esas olan günlük toplam proteini alabilmektir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ortalama 20-23 cesit amino asit var. Sen her cesit proteini alacaksin ki gelişesin. Sadece lor yesen diyelim ki aldigin 5 cesit aminoasit olacak ve yeterli gelisemiyeceksin.

4. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Mümkün olduğunca farklı kaynaktan protein almak elbetteki önemlidir. Bunlar özellikle hayvansal olmalıdır çünkü amino asit içerikleri bakımından bitkisellerden daha zengindir. Elbetteki ette yemek gerekli ama protein açığı oluştuğunda bu lorla gönül rahatlığıyla kapatılabilir. Yalnız alışırıya kaçmamal kanaatindeyim günde 100-200 gram yiyebilirsin ama tüm proteini ondan almaya kalkmak yanlıştır. Bu arada lor peynirinin protein değerliliği yumurtadan bile daha yüksektir. Yani içindeki azımsancak bir protein çeşidi değildir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

the admiral bunu beğendi.
  5. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hayvansal ve bitkisel kombine edilebilir, tavuk yanına mercimek, lor yanına nohut gibi v.s kaynaklar kullanılmalı sadece 1-2 kaynağa takılmamak gerek

Sayfayı Paylaş