Günlük kalori miktarını geçmeden abur cubur yemek.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Boraa97 tarafından 29 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Boraa97

Boraa97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba , 188 boyunda 80 kiloyum , 97 kilodan diyet ve kardiyo yaparak düştüm. Spor ve egzersiz yapmadan kilomu korumak için günlük almam gereken kalori 2200-2300 civari. günlük almam gereken kaloriyi geçmeden örneğin 1700-1800 kalori alıp abur cubur yesem bana zararı olurmu kilo alırmıyım ?

Son düzenleme: 29 Mart 2017
  2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Hayır almassın.vucüt enerji olrak zatem aburcubjr mu diye bakmıyor.karbonhieat yağ protein olarak bakıyor gene yağ yakarsın ama açlıkla suvvor yaşarsın.

3. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    kilo almazsın ama yağ yakımını yavaşlatırsın. bu da istediğin fiziğe kavuşmanı engeller. üzerine abur cuburlar zaten ufacık bisküviler bile 200-300kcal bunları tüketip nasıl 1800 kcalda kalacaksın? proteinden mi feragat edeceksin? sağlıklı yağlardan mı?
    elbette hayat sizin ama bu şekilde yaptığınızz spordan alacagınız verim %100 yerine %30 flaan olacaktır. Fitnesstaki asıl gelişim mutfakta yapılır.

4. Akın7

Akın7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sırf bunu sormak için üye oldum , Ben haftanın 6 günü sağlıklı beslensem sadece 1 gün istedigimi yesem almam gereken kalori günlük 3000 , 2800 kalori alıp sadece abur cubur dondurma burger pasta tarzı şeyler yesem kilo almazmıyım yağlanmazmıyım ?

5. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçekten birgunle kısıtlı kalırsa hicbirsey olmaz. Yağlanmazsıniz. Bende haftada 6 gün temiz beslenirim Birgün serbest takılıyorum. Son derece memnunum. Bu normal olan aslında nefsinizi koreltmeniz gerekir.

6. 27utku34

27utku34 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Ben haftada 5 gün temiz 2 gün fena beslenirim Gaziantepte olmanın cezavantajları kaloriy, geçmezsen bir sıkıntı olmaz ama hergün yeme aburcubur

7. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Elbette 6 gün sağlıklı yaptıgınız belenme 1 günün günahını çıkartır. Ama bu gelişiminizi yavaşlatmayacak değildir. Bu değişim de astronomik olmayacaktır emin olun. Eğer o 1 gün sizi motive ediyorsa bence sıkıntı yok. Ama o 1 günü de çıkartırsanız tabii ki daha iy isonuçlar alırsınız

27utku34 bunu beğendi.
  8. 27utku34

27utku34 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Hocam çok güzel demişsiniz bencede ama haftalık bi cheatmeal yapılır ya :)

serialno bunu beğendi.
  9. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Dedikleriniz çok doğru ama temiz bir beslenmeylede ömür geçmez.. nefsi korlemek gerekir arada bir tabi fazla abartmadan. Mesela benim beslenmem çok temiz. Bulgur, yulaf, kepekli makarna, yumurta, tavuk, esmer ekmekler, çiğ kuruyemisler. Bunlarla beslenirim hep. Sadece haftada Birgün koca bir paket biskuviyi büyükçe bir bardak sütle beraber tuketirim. Birkaç pakette jelibon :)) sevdiğim şeyleri Birgün yerim. onun dışında temiz beslenirim. motivasyon ve devamlılık için gerekli olduğunu düşünüyorum. Onun dışında bu temiz beslenme düzenlerinin devamlılığının bi yerde bozulacağını düşünüyorum.

serialno ve 27utku34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş