Günde Yarım Kilo LOR Tüketmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darmstadt tarafından 21 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    İyi çalışmalar arkadaşlar, başlığı okuduğunuz gibi günde yarım kilo lor tüketiyorum. Ama katı yemiyorum bildiğiniz Yörük ayranı gibi yapıyorum su gibi gidiyor. Zayıflama dönemi ile başladım bu spora. Amacım önce yağ yakmak belirli bir seviyeye düşürüp Clean Bulk ile yola devam etmek.

Sizce bir zararı olur mu günde bu kadar tüketmenin?

100 gramındaki içeriğini yazıyorum;
    Protein: 12
    Yağ:0,2
    Karbonhidrat:4
    Toplam şeker:3
    Tuz:0,1

Ayrıca beslenmem şu şekilde yorum yaparsanız sevinirim yağ yakımı için;

Sabah; 4 yumurta 1'i sarılı 50gr yulaf, 8zeytin,2 dilim beyaz peynir, yarım kaşık zeytin yağlı kekikli 3 küçük domates

Ara öğün;1 muz

Öğle; 200gr haşlanmış yumurta 250gr yanında lor ayran

Ara öğün; bir avuç ceviz ya da 1 elma

Ant. Önce; 250 gr lor

Ant sonrası akşam; 200 gr hindi göğüs,prokoli havuç ve 100gr patates haşlayıp çorba yapıyorum.

Boy:1.75
    Kilo:85.5

Şimdiden teşekkür ederim :)

2. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Bende tüketiyorum o kadar problem yok.

3. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Definasyonda süt ürünlerinden uzak durun gibi bir yazı okudum o yüzden sormak istedim.

Ayrıca FleXor hoca yeni başlayanlar programı ile uyguluyorum bu beslenmeyi. Boş günlerde de cardio yapıyorum. Yanlış yaptığım bir şey var mı bu aşamada?

4. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    lor tuzsuz mu ben bi bulamadım tuzsuzsa markası nedir ?

5. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    lorun markası nedir 0.2g yağ olan lor ilk defa gördüm

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    o lor daha çok yoğurda benziyor, öyle paketli işlenmiş lor, hatta hiç bir ürünü, tüketmenizi tavsiye etmem, gidip bir şarküteriden almak en mantıklısı.

7. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam değerli ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Lakin bu ürünü Almanya Belçika ve Fransa da sporcular tüketiyor zaten açık lor muhabbeti yok burada yasak olduğu için sanırım sporcular buna yönelmiş. Paketin içerisinde biraz yenebilsin diye sulandırılıp paketlendirilmiş. Derste açıp paketi götürüyor millet bildiğiniz labne peyniri gibi.

Benim öğrenmek istediğim; bu ürünü bu denli çok tüketmenin yan etkisi olabilir mi? Çünkü çoğu makalede yağ yakma döneminde sut ve sut ürünleri vücutta su tutar diyor. Ben de yağ yakma uğraşında olduğum için sorma gereği duydum. Bu konularda bir tavsiyeniz ya da bilginiz varsa seve seve yorumlarınıza açığım.

8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben teşekkür ederim bilmiyordum o ürünü. Bizim ülkede satılan toz mamülü dandik işlenmiş lor peynirlerden sandım :)

İlk olarak tuzu yazacaktım, ama üründe ekstra tuz yokmuş, o yüzden o konuda problem olmaz. (normalde peynir ürünlerinde fazla tuz olması diyet için birinci sorun) Süt ürünlerinin su tutması veya şişkinlik yapması kişisel bir şey, laktoza olan duyarlılığınızı deneyip görmeniz lazım. Ben mesela çok fazla süt ürünü tüketince yüzüm, midem şişkin olur, su tutuyorum. Belki sizde böyle bir şey olmaz.

ama bu su tutması, şişkinlik, alerji vs sonuçta geçici. Yani sütü kesince o su gidecek sonuçta.

9. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Türkiye'de lor yerdim( daha doğrusu yemeye çalışırdım) onun yanında bu yoğurt gibi geliyor ama ayranı güzel olduğu için bir haftadır yarım kilosunu ayran yapıp içiyorum :) her hangi bir etkisini görmedim şuana kadar :)

Ayrıca beslenmem hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu beslenmeyi FleXor hocanın yeni başlayanlar programı ile uyguluyorum. Geçmişimde 7-8 aylık spor dışında bir de yüzme dışında bir aktivitem olmadığı için o program ile başladım. 70-75 arası bir kiloya yaza kadar ağır ağır inip daha sonra Clean devam etme niyetindeyim

10. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben pek ara öğün yanlısı değilim, çünkü verim alamıyorum, ama kişiden kişiye değişir, siz deneyip verim aldıysanız devam edersiniz. Ben olsam biraz daha protein eklerdim. (gerçi bana uyma, günlük 2 kilo et versen onu da yerim :D )

yağ yakımınız tıkanırsa veya sıkılırsanız, 3 öğün, intermittent fasting, ketojenik gibi farklı planları da deneyebilirsiniz.

11. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şu ünlü magerquark değil mi bu :d Türkiye'de çok aradım lakin bulamadım. Soruna gelmiş olursak içeriğinde kullanılan katkı maddeleri ve koruyucular nedeni ile sağlığı olumsuz etkileyebilir, 200 gr idealdir bence.

12. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Marketlerde ambalajlı olarak bulamazsınız sanırım çünkü tuzsuz olunca raf ömrü kısa oluyor. Köy ürünleri satan yerlerden alabilirsin.

13. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Sut ve sut urunleri definisyonu bozar dogrudur ama vucutta hala yag varsa sut ve sut urunlerini kesmek definisyonun son doneminde yapilmali
    Musabik sporcular son 1 ay kalaya kadar tuketir,son 1 ay tuketilmez cunku artik vucutta istenen yag oranini ulasilmis olunur( yag yakma isi cogunlukla bitmis olur)ve deri ile kasin arasinda hicbirseyin kalmamasina ugrasilir.
    Sana gelecek olursak tuketmenden sakinca yok daha cok islenmis gidalardan sekerden yuksek karbonhidrattan sakindigin muddetce yag yakimin devam eder

Yeterli orana geldigini dusundugunde sut ve sut urunlerini de kesip en define halini gorebilirsin

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş