Günde 500 gr tavuk zararlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve İsmailtaha tarafından 4 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. İsmailtaha

İsmailtaha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Günde yarım kilo tavuk göğsü tüketiyorum yeterli miktarda yeşillik ve su tüketimine dikkat ediyorum meme ucum sıcakken yumuşak soğukken sert oluyor ve ben dokunduğum zamanda sert oluyor genellikle bunun yediğim tavukla alakası var mı yoksa normal birşey mi?

ahmet377 bunu beğendi.
  2. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ona jinekomasti deniliyor internetten biraz araştırmanı tavsiye ederim her gün tavuk yemek östrojen hormonunu arttırdığı için jinekomasti yapar zaten , ben doktora gittim 22 yaşına kadar geçmezse aldır dedi , tavsiyem kesinlikle her gün tavuk yeme , hormon dengesini bozar

3. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Günde yarım kilo tavuk epey fazla gibi , sonuçta protein metabolizmasi sonucu üre oluşuyor vücut bu üreyi atmaya çalişiyor , aşırı protein alan insanlarda üre yüksekliği olur ürenin yükselmeside bir çok hastaliğa sebep olur ..

4. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de kütlemin yaklaşık 2-2.2 katı kadar protein almaya çalışıyorum ve genelde bunun çoğunu 400-500 gr tavuk göğsüyle alıyorum.Onun haricinde supplement vb kullanmıyorum.Sizin önereceğiniz başka bir şey var mıdır ?

5. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yani supplement kullanmiyorsan doğal yoldan karşilamak zorundayiz ama ben kendimden yola çıkarak örnek vereyim bir ara fazla proteinli besleniyordum o sıra halsizlik , huzursuzluk vs gibi belirtiler oldu bunun nedeni de fazla protein yikimindan çıkan fazla üre , üre kan asitliğini arttirir ve bu da dediğim semptomlara sebep olur , ayrica böbrek içinde tehlikeli bir durum öneri olarak dikkat etmek lazim zaten vücut bir şekilde tepki veriyor , aşiriya kacmamak lazim şahsimca böyle düşünüyorum

6. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    O Kadar Protein İhtiyacın Olmaması Lazım Ki Yediğimiz Her şeyde Protein Var Zaten.

7. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    400-500 gram tavuk göğüs eti o kadar yüksek bir miktarda değil. Bu miktarda ortalama 92 gram protein zaten var. 75 kg birisinin alacağı protein miktarının sadece 2/3lük kısmını karşılıyor. Bunun yanında protein kaynaklarının yanında yeşillik tüketimi proteinin sindirilmesi içinde önem taşıyor.

8. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Endüstriyel tavuk maalesef çok zararlı. Hepimiz tüketiyoruz ama mümkün olduğunca minimalize etmek lazım. Günlük 500gr tavuk kendi halinde spor yapan kişiler için anlamsız yüksek. Bu kadar proteine ihtiyacınız yok. Günde 100-200gr hayvan eti tüketmek, dengeli bir beslenme programı ile hem kas geliştirmenizi, hem de sağlığınızdan olmamanıza yardımcı olur. Beslenme programları ne kadar tek düzeleşirse, o kadar ciddi sağlık problemleri ortaya çıkarırlar. Örnek olarak süt ürünlerinin onlarca sayılacak faydası vardır ancak sürekli bir şekilde aşırı doz tüketimde K+ fazlalığı ile prostat kanseri riskini arttırır.

Dolayısıyla hedeflediğimiz makro değerlerine ne kadar farklı kaynaktan (et, sebze, meyve, baklagil, kuruyemiş, süt ürünleri, yumurta vs.) besin tüketerek ulaşırsak o kadar sağlıklı olmuş oluruz. Keza definasyon dönemi dışında optimal gelişimi sağlayacak 1.6-2x proteine ulaşmak için kimsenin 1kg et yemesine de gerek yok.

asude, İsmailtaha, Emirx12 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. İsmailtaha

İsmailtaha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Şu açıklamayı kimse yapmaz süpersin sen çok teşekkür ederim kardeşim dikkat edicem yazdıklarına

NeverEnough bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş