Günde 1kg tavuk yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve freezekuul tarafından 28 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar sizce bir vücutçu 1 kg tavuk göğsü yemeli mi yiyemez imkansız demeyin 300-300-400 olarak yiyorum sabah kahvaltıda dahi tavuk yerim akşam yatana kadar ortalama 1 kg bitiyor

Yani daha faydasını görebilmek için yanına bişey ekleyelim mi yada yaptığım yanlış mı bu arada yaşım 21
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Eylül 2018 ---
    bu Arada belirtmeyi unutmuşum kilom 97-98 arası 100grm protein 22-23 grm protein olsa ben kg başına 2.2-2.3grm alıyorum öle çokta bir yüksek protein değil hem düzenli olarak sporda yapıyorum ama bu tavukla sınırlı kalmıyor süt yoğurt yumurta bunlarıda tüketiyorum

Son düzenleme: 28 Eylül 2018
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Proteinin de fazlası yağ olarak depolanır bunu bilinde , 1 kg tavuk fazla abartılı, zaten hormonlarla şişirilmiş tavuktan 400 gr fazlasını tüketmem yerinde olsam, ayrıca kg başına değil yağsız kas kütlen ne kadarsa ona denk olarak hesaplamalısın protein ihtiyacını

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Doğal çalışan biri için kgx1.7g proteinden fazlasına gerek yok. Protein kaynağını olabildiğince çeşitlendirmende de fayda var.

mrthr35 bunu beğendi.
  4. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bu kg x protein denklemindeki kg toplam vücut ağırlığımız mı yoksa vücuttaki yağsız kas kütlesi x protein. Mi hangisi ?

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer çok yağlıysan(%25 üzeriydi sanırım) yağsız kütle. Ama çok farklı yorumlar var o hesap konusunda.

6. Murobabo

Murobabo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo başı protein ihtiyacını kas kilosuna göre olması lazım dediniz bunu ilk defa duydum

7. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    1 kg et nedir arkadaş bu kadar et tüketen kişi ürik asidini kesinlikle ölçtürmelidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    protein kaynaklarına çeşitlilik katmalısın mesela yumurta muazzam bir yiyecektir. protein,vitaminler ve mineraller açısından

Murobabo bunu beğendi.
  9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    beslenmeyle ilgili prof. şekilde bilgi sahibi olanlar bunu söylüyor genellikle, kilo başına muhabbetinide araştırıp etmeden sağdan soldan duyan tayfadan duydum ben bir tek :D

Murobabo bunu beğendi.
  10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Hakkını vermek için günde 2 antrenman yapmak ve Steroid almak gerek yoksa israf

11. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Birde günlük enerjinin % si cinsinden hesap önerenler var. Tek bir doğrusu yok yani duruma göre yaklaşmak lazım :)

Despa ve mrthr35 bunu beğendi.
  12. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    günlük ihtiyacın kadar tüketmessen yağlanırsın protein alımı konusunda kilo= 2x protein şeklinde yeterli

13. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    101kiloyum 3 öğün pişmiş 150/165/170gram tavuk bende yiyorum çokda aklıma takılıyor her ne kadar arada bir balık, light ton balığı Yumurta ile değiştirsemde. Çiğ ağırlığı tavuğun 720gram, pişmiş ağırlığı 480g fılan oluyor şimdi yine çiğ-pişmiş tartışması alevleniyor :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

14. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Çiğ pişmiş tartışması neden var anlayamıyorum çok garip. Misal Bir pirinç 200 gramsa siz bunu kaynattığınızda belkide 400 gram olacaktır sebebi katılan suyun bir kısmını içine alması. Bu yüzden çiğ hesaplanır old-school tayfaya da sorsanız bilimsel geçinenlere de aynı cevabı verecektir.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2018 ---

DaiMoNer bunu beğendi.
  15. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    1 kg tavuk göğsü 1050 kalori , 240 gr civarında da protein demek . Yağ yakımı için yağsız kütlenin 2 - 3,1 katı protein gerekiyor. Kas gelişimi için yağsız kütlenin 1,5 - 2,2 katı gerekiyor. Bu durumda ortalama 100 kilo olan ve vücut yağ oranı %25 olan bir sporcu yağ yakımı için 150-260 gr arasında protein ister . İlk hedefi kas gelişimi ise 105 - 165 gram arası protein yetecektir.
    Sonuçta eğer amacın yağ yakımı ise aldığın protein normal bence. Ama hedef kas gelişimi ise fazla. Fazlası mevcut yağ kütlesine katkıda bulunacaktır.

(Yağ yakımı için protein oranı fazla çıkar çünkü o dönemde vücudun kalori ihtiyacının ezici çooğunluğu proteinden gelir. Kas kaybı minimum olsun diye.
    Kas gelişimi için gereken miktar az gibi görünebilir lakin o dönem diyetinde alınan kalorinin en az %25-40'ını karbonhidrattan ve yağlardan alındığı için alınan protein yeterli gelecektir. )

16. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Herşey bir yana herhangi bir besine fazla yüklenmemeli. Ne kadar çeşitli ve aynı oranda dengeli olursa o kadar iyidir.

Sayfayı Paylaş