Gün Gün Yağ Yakımı Hedef 84kg'dan 75 Kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ozyah tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar Adım Kadir Yaş 20 (21 Olmak Üzere) İstanbulda Yaşıyorum Hukuk Fakültesinde Okuyorum. Boyum 2 Yıl Önce Askeri Ölçümlerle 1.80' idi. Kilom ise sürekli değişken biçimde dün tok karına epey de sıvı almış şekilde tartıldım ve tartıda 83.7 kg çıktım. Vücut Ölçülerim Şu Şekilde ;
    Kol:37 (Bilek:30) Omuz: 110 (Göğüs: 103) Baldır : 60 (Bel : 93) Bacak: 45 (Calf: 37) Kalça : 105 :(
    Vücut Tipim : Endemorf & Ektomorf Melezi Yani Şöyle İzah Edeyim; Üst Vücudum Kollarım Olsun Omuzlarım Olsun Gayet Kaslı Estetik Ve İdeal Ektomorf Tipli. Ama Alt Vücut Yani Kalçam Ve Bel Kısmım Endemorf Tipli Zaten Yağ Yakım Başlığı Açmamın Sebebi Bel Ve Kalça Bölgemde ki Yağlanmalar.
    Evet arkadaşlar genel olarak durum böyle sporla olan ilişkimden bahsetmek isterim 14 yaşımdan beri fitness sporuyla ilgiliyimdir videolar dergiler bilgiler genel anlamda teorikte bilgime güveniyorum ama pratikte durum başlarda çok iyiyken şuan biraz takıntılı durumda 14 yaşımda kendi imkanlarımla evde bi çift dumbell ve kapı barfiksiyle zaten yağsız olan vücudumda karın kasları geniş bir omuz temeli oturtmuştum. Daha sonraları sporla biraz uzaklaştım sebebini bilmiyorum ama lisede artık okul gelecek kaygısı ve ilişki streslerinden kaçmak için kendimi resmen bi yaratığa dönüştürdüm uyku düzeni sıfırdı abur cubur cips çerez ve film yabancı dizi izleme konusunda master yaptım. Velhasıl kelam epey bir yağlandım 60 kilo seyrinde olan kaslı vücudum 4 yıl içinde yağlı ve 85 kiloyu görücek kıvama geldi. İpin Ucu Kaçıyordu Ara Ara Spora Başladım Ama Uyku Düzeni Sıfır Beslenme Düzeni Sıfır Alkol Tüketimi Ve Sağlıksız Beslenmeyle Birlikte Sadece Kendimi Yorduğumu Farkettim Ve Sporla Girişli Çıkışlı Bir İlişkim Oldu Ara Ara Başlayıp Bıraktım. Ama Yaklaşık 3 Ay Önce Çok Katı Bir Şekilde Karar Verdim Ve Spora Başladım Herşey Harika Durumda Antremanları 1 Kez Bile Aksatmadım Beslenme Düzenimi Nasıl Bu Şekle Getirdiğime İnanamıyorum Ve Buna Sizinde Şahit Olmanızı İstiyorum Gerekli Motivasyon Ve Her Türlü Eleştiri Bilgi Öneriye Açığım Toparlanan Vücudumu Çok Fazla Kas Kaybettirmeden 75 Kiloya Düşürmek İstiyorum. Önümde 10 Gün Var Tamamen Boşum Okul Yada İş Yok. Pazartesi Çarşamba Cuma Ve Pazar Günleri İdman Yapıyorum. Bu 10 Günü Çok İyi Değerlendirmek Ve Her Gün Devamlı Olarak İdman Yapmak İstiyorum. 10 Günlük Beslenme Planım Resimdeki Gibi Olacak (Genelde de Böyle Ama Okul Saatlerinde Falan Ev Yemeği Yemek Durumunda Kalıyorum) Ama Bu 10 Gün Kesinlikle Bu Tabloya Sadık Kalıcam Ve Elimden Geldiği Şekilde Yağdan Kilo Vermeye Çalışacağım Arkadaşlar. Takipte Kalın Herkese İyi Günler Sağlıklı Yaşamlar :)

Beslenme.png .

2. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Kusura Bakmayın Bunları Yazana Kadar Diğer Mesajı Düzenleme Vaktimi Geçirmişim O Yüzden Bu Mesajda Atıyorum Gün Gün Programlarımı. Genel Olarak Bu Programa Harfiyen Uyarım Akşam 6-8 Arası İdman Yaparım Salona 15 Dakika Yürüyerek Giderim Sağlam Isınırım Açma Germe Yaparım Partnerli Çalışırım. Şimdi Bu Ağırlık Çalışmalarından Sonra Kardiyo Yapmalımıyım Bana Faydası Olurmu? Olursa Nasıl Bir Program Yapmalıyım Şuan 10 Gün Evde Boş Olduğum İçin OFF Günlerimde de Evde Kendimce Kardiyo Hareketleri Yapıyorum Boş Durmak İstemiyorum Ne Yaparsam Kar Diye Bakıyorum Kilo Vermek İçin. Beslenme Düzenim Üstteki Tabloya Çok Yakın 10 Gün Onu Harfiyen Uygulayacağım Ama Diğer Günlerde de Ona Yakın Sağlıklı Beslenmeye Çalışıyorum. Her Türlü Öneri Eleştiri Ve Mantıklı Seviyeli Yoruma Açığım. Takipte Kalın Sporla Kalın;)

Göğüs Kol..png SIRT ARKA KOL.png OMUZ KARIN.png BACAK.png

Son düzenleme: 28 Kasım 2015
  3. UgurTut

UgurTut Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    2 muz bence gereksiz olmuş

4. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam Şöyle İzah Edeyim Birinci Muzu Son Setimi Bitirir Bitirmez Hemen Patlatıyorum Toparlanmak İçin. Diğer Muzu İse 30 Dakika Sonra Eve Gelince Whey Proteinimi İçerken Biraz Tokluk Biraz Enerji Açısından Yiyorum Spordan Sonra Başka Bir Öğün Yememek İçin.:)

5. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese Günaydın Arkadaşlar Kahvaltımı Aynen Tabloda ki Gibi; 4 Yumurta 3 Beyaz 1 Tam Sarılı, 250 Gram Köy Yoğurduna 30 Gram Yulaf Ezmesi Kattım Ve Yanında da 2 Adet Salatalık Olarak Kahvaltımı Ettim Ama Pazar Sabahları Kahvaltı Yapmak Çok Zor Oluyor. Ailemle Kahvaltı Etmeyeli Çok Uzun Zaman Oldu, Pazar Sabahları Evde Sosisler Salamlar Sucuklar Havada Uçuşuyor Ama Onlar Yerken Bekliyorum Daha Sonra Kendi Kahvaltımı Yapıyorum Çünkü Biliyorum ki Bikerelikten Birşey Olur! Bu Spor Nankör Bir Spor O Yüzden Yeterli Motive Ve İrade İle Yola Devam Etmeliyim Herkese İyi Günler Sporla Kalın ;)

6. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar Dün Çok Sağlam Bacak Çalıştım Güzel Beslendim Biraz Ağrı Hissediyorum Hatta Epey Ağrı Hissediyorum Gerçekten İyi Çalışmışım :) Bugünde Güzel Bir Göğüs Biceps Antremanı Yaptık Partnerimle Verimli Geçtiğini Düşünüyorum Bugün Bi Bütün Tavuk Gömdüm Haşlama Yerine, Kahvaltım Yine Aynıydı Beslenme Düzeni Tıkırında Antremanlar da Tıkırında İlgilenenler Varsa Yorum Yapabilirler Her Türlü Eleştiri Öneriye Açığım Herkese İyi Akşamlar :)

Vielag39 bunu beğendi.
  7. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Günaydın Arkadaşlar Kahvaltımı Yine Tam Listedeki Gibi Yaptım Bugün Boş Günüm Bacaklarda Ve Göğüste Halen Bir Tatlı Ağrı Hissediyorum Ama İnşallah Yarına Geçicek Ve Güzel Bir Sırt Arka Kol Antremanı Yapıcam. Bugün Boş Günüm Olduğu İçin Evde Kendimce Yaptığım Güzel Kalori Yaktıran HIIV Bir Kardiyo Programı Yapıcam Bel Karın Ve Kalçayı Sıkılaştırma Odaklı Beslenme Ve Antreman Yolunda Gidiyor Ama Biraz Motivasyonum Düşük Yağ Yakım Günlüğü Açma Sebebim İnsanlarla Fikir Birliği Yapmak Öneriler Almaktı Ama Kendi Kendimi Boş Bir Sayfaya Yazıyormuşum Gibi Hissediyorum Eğer Öneri Tavsiye ve Eleştiri Yaparsanız Çok Makbule Geçer İnanın Benim İçin Fikirler Değerlidir ;)

8. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet Arkadaşlar Yağ Yakım Günlüğü Tüm Hızıyla Devam Etmekte Tartılmıyorum Ama Vücudumun Hafifleştiğini Hissedebiliyorum Güzel Bir Sırt Arka Kol Programı Uyguladık Kahvaltım Yine Aynıydı Ama Şu Sıralar Öğlen Bulgur Ve Haşlama Tavuktan, Piliç Çevirmeye Döndüm Biraz Daha Yağlı Farkındayım Ama Partnerimle Birlikte Takılıyoruz Bu Sıralar Çevirme Tavuktan Karşılıyorum Büyük Bir Protein İhtiyacımı Bunun Dışında Herşeyin İyi Gittiğini Düşünüyorum Hafta Sonları Partnerimin Çalıştığı Otellerde Çalışmaya Başlıyacağım Bunun Bana Ekstradan Katkısı Olacağını Düşünüyorum Çünkü Ağırlık Kaldırıcam 9 10 Saat Ayakta Ve Hareket Halinde Olucam Bugünlük Aktarıcaklarım Bu Kadar Yarın Görüşmek Üzere Sporla Kalın;)

9. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Valla bildiğin ben bu tüm ölçüler beni gösteriyor ve ben de aynı konudan muzdaripim. Sadece benim omuzlar 122 cm tek fark. Sıkı takipteyim. Ben de diyetteyim kalcam 107 :(
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2015 ---
    Tüm yazıyı okudum ama sen hacimlenmek için çalışıyorsun kanaatimce, bence önce saglam 2 ay bi kardiyo yap aynı zamanda antrenmanlarini da devam ettir. Hafif güç kaybı olabilir o da karbonhidrat alımının azlığından dolayı olabilir. Yesilcay tüket, spordan(kardiyo +spor) önce mümkünse kafein hapı al bulabilirsen. Ben ergafein diye bi hap var onu kullanıyorum tatmin ediyor icinde 60 mg mı ne kafein var aslında migren hapı ve yan etkisi yok o yüzden içim rahat. 60 mg kafein cok etki etmez deseniz bile en azından placebo etkisi var o bile yeter yag tüketimini azaltıp yumurta sarısını günlük 2 tane alabilirsin kolesterol açısından. Ayrıca muz tüketme senin amacın yag yakmak, hacimlenmek değil. Ekmek olarak çavdar ekmeği tüket. Ben uno marka aldim azcık pahalı (460 gram 5.5 lira) ama bimden almıştım çok tahıllı ekmek diyodu cok daha lezzetliydi(460 gram 3.5 lira) cekirdekli falan. Yesillik tüket. Motivasyonunu düşürme sakın, psikoloji= hormonlar ve hormonlar = psikoloji. Fitness müzikleri dinle sabit ritimli müzikler olsun. Türkçe dinleme, çünkü aynı zamanda beyin de şarkıları anlamak için kalori harcayacak ve yorulcak buna hiç gerek yok. Robot gibi takılcaz anliycan. Partnerin varmış bu çok çok çok iyi bişey. Benim yok malesef, son setlerimde sürekli birilerine ağız eğmek zorunda kalıyorum ki bu çok berbat bir durum benim açımdan. Herneyse, sıkı takipteyim konuyu. Açıkçası merak ediyorum nasıl gidecek umarım kisa surede eritirsin eritiriz
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2015 ---
    Ayrıca L carnitin kullancam bakıyorum şimdilik ablam yurtdışından gönderecek orda çok daha ucuz, yağ yakimini cok etkiliyor diyorlar ama bakicam. Sen de düşünebilirsin.

Son düzenleme: 3 Aralık 2015
    Ozyah bunu beğendi.
  10. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önce Tüm Yazıyı Okuduğun İçin Teşekkür Ederim Dostum :) Hacimlenmek İstiyorum Evet Zaten Var Olan Bir Kas Kütlem Var Benim Zaten Günlük Spor İçin 1 Saat Kardiyom Var Yarım Saat Kadar Salona Gelene Kadar Yarım Saate İlk Girdiğimde Ama Bir Süre Sonra Yarım Saatte Ağırlık Antremanından Sonra Düşünüyorum Çok Yağlı Değilim Kasları Ön Plana Çıkarmak İstiyorum Sadece Kalça Kısmından Müzdaribim Göbek Falan Yok Bel Ve Kalçada Yağlanma Var Malesef. Yeşilçay Günde 1 Fincan Tüketiyorum Çünkü Testesteronu Düşürüyor Bu Bir Gerçek Testo İhtiyacım Var O Yüzden Şekersiz Bir Fincan Günlük. Vücuduma Dışardan Bir Hap Almak Beni Korkutuyor Doğal Beslenmek En Güzeli Diyorum O Yüzden Kafein Olayını Spordan 20 Dakika Önce Bir Fincan Has Türk Kahvesi Şekersiz Olarak Yudumluyorum Ordan Etki Almaya Çalışıyorum. Yumurta Sarısı Günlük 1 Adet Tüketiyorum 3 Tanede Beyazını. Muz Olayınıda Spordan Sonra Direk Çakıyorum Ki Basit Şeker İhvası Olarak Ve Acıkmak İstemediğim İçin Muzun İçerdikleri Yıktığın Kası Toplamanda Epey Yardımcı Diye Biliyorum. Ekmek Denen Kavramı (Beyaz Kepekli Çavdar Hiç Farketmez) Tamamen Hayatımdan Attım Hamur Olayını Gayette Doyuyor İnsan Günde 3 4 Ekmek Yiyen Biriydim Ben :) Motivasyon Genelde Çok Yüksek Oluyor Koşa Koşa Gidiyorum Salona İştahla Yapıyorum Antremanımı. Harika Bir MP3'üm Var Sony'den Aldım Spor İçin Ve İçini Tamamen Motivasyon Müzikleri İle Doldurdum Beni Gaza Getiren Müziklerle :) Partner Olayım Evet Harika Çok İyi Oluyor Dün Mesela Harika Bir İdman Çıkardık İnşallah Sende Gönlünce Bir Partner Bulursun:) Umarım Kısa Sürede Eritirim Eritiriz Takip Ettiğin İçin Teşekkürler Dostum :)
    Dipnot: Yanlış Anlamazsan Bu Sporla Epey Alakalıyım Tanıdığım Ne Kadar Saygı Duyulacak Adam Varsa L carnitinler için tamamen çöp diyorlar para israfı diyorlar yani ben hiç kullanmadım ama ihtiyacımda yok zaten yeterince terliyorum kendiliğimden termodinamik etkim var sanada kullanmamanı öneririm yurt dışından gelse bile para paradır sonuçta :)

11. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman programında deadlift neden yok bu arada? ayrıca çok fazla hareket var machine hareketlerini bence yapma serbest ağırlıklar ile devam et. Göğüsde Btterfly,cable press bunlar bence daha sonradan olucak şeyler bu kadar hareketi yapacak enerji kalmaz büyük kas grupları için en fazla 5 hareket yeterli olur.

12. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İnan Bana Az Bile Geliyor Hareketler Muhteşem Bir Enerji Var Bazen Başa Dönüp Tekrardan mı Yapsam Diyorum:D Butterfly Ve Cable Pressten Örnek Vermişsin Onları Zaten Yaparsam Pump Olarak Gösteriş İçin Biraz Estetik Dursun Göğüslerim Diye Yapıyorum Genelde Yapmıyorum 2-3 Haftada Bir. Deadlift Formunu Bir Türlü Yakalayabilmiş Değilim Belimde Ağrı Oluşuyor Denediğimde, Çok Etkili Müthiş Bir Hareket Biliyorum En Kısa Zamanda da Eklicem Programıma. Sadece Serbest Yada Sadece Machine Yapmak Bana Yarısından Faydalanamamak Gibi Geliyor Herşeyden Azar Azar Hayat Felsefem Bunun Dışında Beslenme Yada Programda Herşey Düzgünmü Sizce ?

13. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Formu tam düzgün yapmaz isen ağrı olur ne kadar çok deadlift yaparsan bel güçlenir ve harekete alıştırır kendisini daha sonradan formu yanlış yapsan bile ağrı olmaz ben yanlış yapıyordum başlarda ama hep formdan dolayı oluyor youtubeda biraz deadlift hareketlerine bir göz gezdir olmadı başta sumo deadlift yap.

Enerjiden ziyade eğer amacın kas kütlesi eklemek ise ağır girmen lazım o yüzden hareketi nizami yapmak gerekiyor ve o kadar hareketi ağır kilolarla yapmak sana daha sonrasında daha fazla dinlenme veya salonda daha fazla vakit geçirmene neden olur.

14. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tamam Dostum Deatlift Olayını Çözücem Bir Kaç Antreman İçinde. Amacım Evet Kas Kütlesi Yapmak Ama Beslenme Ve Kardiyoylada Yağ Yakımını Desteklemek İstiyorum. Hareketleri Nizami Yaptığımdan Şüphem Yok Ağırlıktada En Max Kaldırmak İçin Zorluyorum. Her Hafta Arttırmaya Çalışıyorum Olmadı Son Seti Arttırarak Yapıyorum. Salonda Vakit Sıkıntım Olmuyor Gün İçinde Yeterli Proteini Aldığımıda Biliyorum Bilmiyorum Sence Fazla Hareket Bu Şartlarda Sıkıntı Olurmu ?

15. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    1 saati geçmeden bitirmen lazım bazen 10-15 dakka arada oynayabilir fazlasına gerek yok genel olarak bende gittiğimde çok duranlar olabiliyor hatta ısınma yapmadan direk yapanlarda var fakat usulünce yapmak en doğrusu olur. Fazlası Overtraining olayına girer bundada kas kazanıyım derken kaybetme olayı bile olabilir iyice pro olduktan sonra mantıklı olan machine hareketlerini veya bir kaç hareket daha eklenebilir tabiki yinede tecrübeli arkadaşlarında açıklaması mantıklı olur.

16. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    30 Dakika Isınma Ve 60 70 Dakika Ağırlık Antremanı Yapıyorum Ben Yıktığım Kası Geri Topladığımı Düşünüyorum, Kaslar Ve Yönleri Hakkında Bilgim Var Bilinçsizce Yapmıyorum İnşallah Öyle Bir Aksilik Yaşamam. Ama Ne Bileyim İdman Bitiminde Yorgun Hissetmiyorum Kollarım Yada Çalıştırdığım Kaslar Ağrıyor Evet Ama Yani Sanki Bir İdman Daha Yapabilirmişim Gibi Hissediyorum Mental Açıdan Ah Kendimi Eve Atayım Öldüm Bittim Demiyorum Ama Yinede Zorlamamakta Fayda Var Tabiki Dediğin Gibi Teşekkür Ederim Değerli Yorumların İçin Takipte Kalırsan Mutlu Olurum:):)

17. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugün Uyandığımda Bir Shake Whey İle Bir Adet Muz Yedim Çünkü Pek İştahım Yoktu Miğdem Tuhaftı O Yüzden Güne Böyle Başladım. Saat 11 40 Gibi 4 Yumurta 3 Beyaz 1 Tam Ve 1 Salatalık Yedim Saat 3 Gibide Antreman Öncesi Olarak 50 Gram Yulaf Ezmesini Yoğurda Katarak Yedim Ve Yanında da 80 Gr Ton Balığı Götürdüm. Şimdi Partnerim Geldi Spora Gidiyorum 5te İdmana Başlıyacağım Güzel Bir Omuz Karın Antremanı Olur İnşallah Spordan Çıkınca Bi Muz Ve Whey İle Günü Kapatmayı Düşünüyorum Arkadaşlar Erken Uyuyacağım Yarın 5 Te Uyanıp Bahsettiğim Otel İşine Gideceğim Önerisi Veyahut Eleştiri Olan Arkadaşlar Varsa Çekinmeden Yazabilirler Ben Şimdi İdmana Gidiyorum Sporla Kalın;)

18. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Merhaba Bugün 5 Te Uyandım Ve 6 30 Da Kahvaltı Yaptım 5 Yıldızlı Süper Bir Oteldeydim Ama Kahvaltıda Rutinimi Bozmadım Haşlanmış Yumurta Yulaf Ve Salatalık Yedim Bi Küçük Pakette Bal Ve Beyaz Peynir. Öğlen 12 Ve Akşam 5'te Tavuk, Balık Ve Et Sote Yedim Çok Hafif Bir Pilav Yanında Birde Mercimek Çorbası Partnerimle Tüm Gün Birlikteydik Kocaman Masalar Sandalyeler Şahşalı Bir Koşturmaca Epey Bir Kalori Yaktım Ama Rahat 2 Öğünde 170-200 Gram Protein Yemişimdir İçeçek Olarak Sadece Su Ve Yarım Bardak Soda İçtim Harika Bacak Çalıştım Calflarım Şuanda Resmen Bırak Beni Patlayacam Diyor Çok Yoruldum Ama Hem Kalori Yakmak Hemde Ağırlık Kaldırmak Anlamında Süper Bir Gündü Beslenmemde Harikaydı Yarın Tekrar Aynı Şeyleri Yapıcam Arkadaşlar Akşamda İnşallah Spora Yetişmeye Çalışıcam Herkese Bol Şans Sporla Kalın;)

19. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Diyetteyken sut ve sut ürünlerinden uzak dur

20. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Süt Ve Ürünleri Derken Ben Yoğurt Dışında Pek Kullanmam Sütü Hiç İçmiyorum. Peynir Neredeyse Yemiyorum Ama Yoğurt Köy Yoğurdu Olarak Kendim Mayalıyorum Çok Yağlı Değil Kaymağı Süzdürerek Ve Ondan Ayran Yapıyorum Tek Bu Var Süt Ürünü Olarak. Başka Bir Eleştiriniz Veyahut Öneriniz Varmı ?

Sayfayı Paylaş